Angry Birds Space 2.0.0

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firma Rovio nie bała się zakombinować ze sprawdzoną formułą gier z popularnej serii o wściekłych ptakach, aby z czasem nie stała się ona skostniała i nużąca. Angry Birds Space czerpie podstawowe zasady zabawy z pierwowzoru i przenosi je w kosmos, gdzie do zlikwidowania czekają międzygalaktyczne prosiaki. Ponownie skradły one upierzonym herosom jajka, narażając się na wielki gniew niecodziennych astronautów.

Głównym narzędziem zniszczenia pozostaje proca. Z niej w kierunku zielonych świnek wystrzeliwujemy kolejne ptaki. Konstrukcje, w których wrogowie się jednak skrywają, umieszczono na małych planetkach, z własnym polem grawitacyjnym. Wprowadza to do rozgrywki dodatkowy element, który trzeba uwzględnić przy dobieraniu trajektorii lotu. Czasem trzeba po drodze strącić przeciwnika umieszczonego na orbicie, zakręcić się wokół globu i dopiero trafić w cel. Kiedy indziej z procy strzela się w innym kierunku.

Rzecz jasna bohaterowie dalej dysponują tutaj swoimi unikalnymi zdolnościami, wykorzystywanymi w boju z nieprzyjacielem. Wizualnie ptaki wystylizowano na bohaterów starych filmów popularnonaukowych, ale tak naprawdę obsada i moce nie zmieniły się za wiele. Dalej należy pamiętać o przycelowaniu oraz wykorzystaniu umiejętności poszczególnych żywych kul w celu zdobycia wszystkich gwiazdek.

Ograniczenia wersji trial

Wersja testowa oferuje cały pierwszy epizod gry, na który składa się niemal 100 poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki i zabawę na długo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

oprawa audiowizualna
brak
ocena użytkownika
06.11.2016 10:58 • Recenzja do wersji 2.0.0

Po kilku poprzednich wersjach myślałem że formuła już się wyczerpała i będzie tylko odgrzewanie kotleta dla zysków ale muszę przyznać że jestem zaskoczony. Angry Birds Space wnosi powiew świeżości. Oprawa audiowizualna jak zwykle na najwyższym poziomie. Grywalność jak w poprzednich wersjach ale tym razem musimy uwzględniać również grawitację w kosmosie i ruch orbitalny - to wszystko sprawia że gra jest jeszcze bardziej ciekawa i wciągająca. Wersja testowa strasznie krótka... mimo to gra warta polecenia.