Angry Birds Transformers, czyli ptaki w przebraniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Rovio dywersyfikuje źródła dochodu ze swojego Angry Birds. Próbuje czegoś innego z odnogą Epic znanej serii, szuka nowych fanek z rozwijającą nieco klasyczną mechanikę strzelania z procy Stellą, ale nie zapomina też o uskrzydlaniu popularnych marek firm trzecich. Produkty Angry Birds z linii Star Wars zyskały ogromną popularność i twórcy, wraz z Hasbro, wierzą, że podobnie będzie z zapowiedzianymi oto Transformersami.

Ptaszymus Prime, Ćwirlok czy Chrumgatron — kolorowi bohaterowie wcielą się w zupełnie nowe, zmechanizowane role. Jeżeli gra zaoferuje wykwiczany motyw przewodni z kultowego filmu animowanego z 1986 roku to obiecuję, że pobiegnę do sklepu po najnowszego iPada, bo też w App Store Angry Birds Transformers zadebiutować ma w pierwszej kolejności, zaraz potem trafiając do sklepu Play. W przeciwnym wypadku potraktuję dzieło wyłącznie w kategoriach bezwstydnego wyciągania pieniędzy...

O zysk tu przede wszystkim bowiem chodzi, bo o ile sama gra na urządzenia przenośne pewnie będzie darmowa, ale z mikrotransakcjami, tak znowu w ruch idzie cały przemysł, a więc poduszki, pluszaki czy figurki (zwłaszcza, że to Hasbro) z linii TelePods. Oszaleć na punkcie upiększonych o dzioby robotów szybko ma każdy, fan mały, jak też ten duży, pamiętający doskonale piękne lata 80-te ubiegłego wieku, gdy pojawiły się Autoboty.

Nie wiadomo nic na temat zasad rywalizacji Autobirdsów z Deceptihogami, ale jeśli miałbym strzelać to Rovio raczej pójdzie w kierunku Angry Birds Go!, czyli wyścigów, niż standardowego naciągania gumy w celach ofensywnych. Absolutnie nie stawiam na przykładowo zupełnie od nowa zrobioną grę akcji, gdyż zwyczajnie nie wierzę w ambicję twórców. Czy chodzi o odcinanie kuponów pokaże czas. Premiera w tym jeszcze roku.

© dobreprogramy

Komentarze