AnimStack: animation tools 0.62 dla GIMP

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AnimStack to zestaw narzędzi do tworzenia prostych animacji w GIMP-ie, dodawania efektów do istniejących GIF-ów, a także optymalizacji obrazów dla formatu GIF.

AnimStack pracuje na znacznikach, co pozwala tworzyć nieco bardziej skomplikowane efekty, ale w menu Efekty → Animation znajduje się też kilka podstawowych efektów, jak obracająca się kula z obrazem, fale czy przejścia.

By uruchomić znaczniki, które dopisuje się przy nazwach warstw animacji – na przykład bg by oznaczyć tło dla animacji i podłożyć je pod każdą z klatek. Trzeba opanować ich składnię i sposób podawania parametrów, a następnie prosty skrypt załadować w interpreterze (Filtry → Animation → Process AnimStack Tags). Instrukcję korzystania z tagów można znaleźć na stronie projektu.

By skrypt działał z GIMP-em trzeba go umieścić w folderze plug-ins w ustawieniach GIMP-a.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Najlepsze dodatki do GIMP-a, nie tylko dla ekspertów

59
07.09.2016  •  Anna Rymsza

GIMP od lat jest najpopularniejszym, darmowym programem graficznym. Ma spore możliwości, ale jedną z jego największych zalet jest system dodatków i skryptów. To dzięki nim GIMP jest programem tak elastycznym. Poniżej prezentuję Wam 8 praktycznych dodatków, które ułatwią życie i bezproblemowo działają z nową wersją programu. Jak instalować dodatki? Dodatki do GIMP-a raczej nie mają instalatorów i trzeba je samodzielnie umieścić w odpowiednim folderze. Ogólne zasady mówią, że skrypty Script-fu (.scm) znajdują się w folderze scripts, a skrypty w Pythonie (.py) i pliki wykonywalne (.exe i bez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie