Anomaly 2 Anomaly 2

Strona główna Android Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Anomaly 2 to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej Anomaly Warzone Earth rodzimego studia 11 bit studios. Choć gra należy do gatunku Tower Defense, podeszła do niego od zupełnie innej strony. W Anomaly to My jesteśmy stroną atakującą, która musi likwidować czekające na nas wieże.

Atak ten, tak naprawdę jest obroną przed rasą obcych, która próbuje podbić naszą planetę. Każde zadanie rozpoczynamy od skompletowania drużyny. Z powodu ograniczonych środków, na początku będzie ona liczyła po 2-3 oddziały. W czasie gry zdobywamy dodatkowe surowce, które pozwolą nam na zakup nowych oddziałów oraz ulepszenia starych.

Kolejnym ważnym elementem jest planowanie trasy. Na swojej drodze spotkamy wiele rozwidleń i skrzyżowań. Od wyboru odpowiedniej z nich zależy często nas sukces. Co ważne, pole walki jest dynamiczne, więc z początku obrana trasa, wcale nie musi być najlepszą.

Każda jednostka dysponuje dwoma trybami działania, każdy z nich jest dopasowany to konkretnych przeciwników i warunków terenu. Bez dobrego zrozumienia tych zależności nie mamy co myśleć o wygranej. Poza standardową kampanią otrzymujemy także tryb multi. Rywalizujemy w nim na punkty, jeden z graczy przejmuje kontrolę nad jednostkami, drugi na wieżami.

Gra jest graficznym dziełem sztuki. Grafiki, animacje, wybuchy, gra świateł, to wszystko wygląda niesamowicie na małych ekranach smartfonów. Podobny poziom utrzymuje oprawa muzyczna. Jest to jeden z najlepiej wykonanych Tower Defens na urządzeniach mobilnych. Anomaly 2 wspiera integrację z kontem Google + i Google Play, dzięki czemu pozwala na zdobywanie osiągnięć, rywalizację ze znajomymi, a także synchronizację stanów gry. Niestety, tytuł nie dysponuje wersją testową. Za minus gry należy uznać stosunkowo krótką kampanię i brak aktualizacji w postaci nowych misji oraz jednostek.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Grafika, muzyka, mechanika
nie za długa
ocena użytkownika
17.01.2017 06:58

Bardzo grywalna gra typu tower-defence. Interesująca grafika 3D, spadająca muzyka i zawiła fabuła idealnie sprawdzi się na długie zimowe wieczory.