r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AntiSec wykradł dane? FBI zaprzecza

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Wczoraj Internet żył informacją o tym, że grupa hakerów AntiSec wykradła z komputera funkcjonariusza FBI bazę danych zawierającą około 12 milionów numerów identyfikacyjnych iPhone'ów i iPadów i iPodów Touch z całego świata oraz numery telefonów, nazwiska i adresy ich właścicieli. Odnośniki do próbki danych (milion i jeden rekord) znalazły się na PasteBinie.

FBI twierdzi, że AntiSec podaje nieprawdziwe informacje. Biuro prasowe FBI utrzymuje, że komputer, z którego rzekomo pochodzą dane, nie nosi żadnych śladów włamania. Co więcej, funkcjonariusze nigdy nie zbierali danych osobowych posiadaczy urządzeń z iOS.

AntiSec twierdzi, że zdobył dane wykorzystując lukę w Javie i jest świadomy tego, że osoba odpowiedzialna za włamanie popełniła przestępstwo. Już zdarzało się, że ich deklaracje mijały się z prawdą, więc należy podejść do tego z dystansem. Z drugiej strony… FBI tak łatwo nie przyzna się do tego, że miało miejsce włamanie, a już na pewno nie do tego, że zbiera dane osobowe użytkowników pewnych urządzeń. Dodatkowo AntiSec twierdzi, że osoby, których dane znalazły się w bazie FBI, mogą chcieć porównać między sobą jakie aplikacje mają zainstalowane na swoich urządzeniach, co sugeruje, że FBI ma aplikację śledzącą użytkowników. Tylko komu wierzyć?

r   e   k   l   a   m   a

Sprawa rozwija się dość ciekawie. Na razie nie wiadomo w jakim celu grupa się chwali tym osiągnięciem, ale z pewnością cieszy się z uwagi mediów. Jeden z redaktorów Gawkera, który chciał skontaktować się z AntiSec i dowiedzieć więcej o włamaniu, musiał opublikować swoje zdjęcie w baletowej sukience i z butem na głowie. No ale czego się nie robi dla dobrego wywiadu (który powinien niedługo zostać opublikowany) ;).

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.