AntiSpyware nadal darmowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Steve Dodson z Microsoft zdementował na łamach swojego blogu informację, która za sprawą kilku portali obiegła w tym tygodniu Internet, a według której oprogramowanie Microsoft Windows AntiSpyware miało by się stać płatnym produktem. Dodson wyjaśnił, że zgodnie ze słowami Billa Gatesa na konferencji RSA w lutym, Windows AntiSpyware jest i będzie (także w finalnej wersji) produktem darmowym, dostępnym dla użytkowników, którzy pomyślnie przejdą proces walidacji systemu w nowym programie Windows Genuine Advantage.

Jednocześnie Dodson zaznaczył, że planowane jest stworzenie wersji Enterprise aplikacji, która istotnie nie będzie darmowa. Będzie ona jednak skierowana do większych odbiorców - firm, które chciałyby centralnie zarządzać oprogramowaniem anty-spyware. Koszt tej edycji nie jest jeszcze znany.

Użytkownicy, którzy będą życzyli sobie dalszych usług związanych z bezpieczeństwem, w tym programu antywirusowego, antyszpiegowskiego czy kopii zapasowych korporacja przygotowuje pakiet Windows OneCare - aktualnie w fazie beta, jako produkt finalny również będzie dostępny za pewną opłatą.

Szczegółowo o możliwościach Windows OneCare pisaliśmy pod koniec lipca przy okazji rozpoczęcia programu beta.

© dobreprogramy
s