Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Format systemu już za mną, toteż powróciłem do testowania – Windows 10 w bliźniaczych kompilacjach 14946

W ostatnim wpisie pisałem Wam, że Windows postanowił odmówić posłuszeństwa. Nie za bardzo chciał umożliwić mi logowanie do pulpitu, toteż postanowiłem wreszcie zrobić klasyczny format. Co prawda zajęło mi to kilka dni, gdyż chciałem od razu wgrać nowszą kompilację, która miała się pojawić przed końcem zeszłego tygodnia. Nowy build wyszedł, zainstalowałem go i moja wiara w Windows 10 znów powróciła – wszystko działa zdecydowanie lepiej niż wcześniej, ale czy idealnie?

Oczywiście Microsoft nie omieszkał również wydać mobilnej wersji tego samego wydania o numerze 14946. Jak zwykle nie uświadczymy żadnej rewolucji (w obu przypadkach), niemniej pojawiło się kilka interesujących i ułatwiających życie mechanizmów.

Desktop

Zaczniemy od niego, gdyż niezbyt wiele się tutaj zmieniło. W zasadzie nie trudno oprzeć się wrażeniu, że kompilacja ta nastawiona była głównie na poprawki błędów, o czym świadczy dysproporcja między listą zmian a listą poprawek.

Niemniej w ustawieniach sieci Wi-Fi oraz w panelu wysuwanym z paska zadań znaleźć możemy nową opcję, która pojawia się w przypadku wyłączenia tegoż modułu. Wzięto ją z mobilnej wersji, gdzie obecna była już w czasach Windows Phone 8.1 (a może i 8?). Mowa oczywiście o automatycznym włączeniu sieci po określonym czasie – domyślnie ustawiona jest opcja „manualnie”. W moim odczuciu przydatność tego jest zerowa, no ale skoro dalej przy tym trwają to widocznie ktoś musi z tego korzystać.

Wreszcie oddano użytkownikom do użytku dedykowany panel zawierający opcje dotyczące precyzyjnych gładzików. Możemy tam ustawić kilka gestów, które niewątpliwie ułatwią nam pracę z komputerem. Niestety, jest i tutaj mały haczyk – nie każdy laptop będzie wspierał te ustawienia, toteż nie u każdego będą one w ogóle widoczne.
Idąc dalej po raz kolejny natrafiamy na usprawnienia w procesie przechodzenia na nowszą odsłonę systemu. Tym razem pochylono się nad dodatkowymi komponentami systemu Windows 10, które nie będą już każdorazowo ponownie instalowane po wgraniu nowej kompilacji. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę swojego czasu i energii procesora przy pierwszym uruchomieniu komputera po przeprowadzonym uaktualnieniu.

No i to w zasadzie tyle

Cała reszta zmian to wspomniane na początku poprawki wykrytych błędów, czyli:
  • Eliminacja niemożności zalogowania się do Xbox live
  • Eliminacja samoistnego zamykania się Microsoft Edge zaraz po uruchomieniu lub podczas wpisywania frazy na pasku adresu
  • Naprawa przewijania (dotykiem) w aplikacjach przeznaczonych dla Windows 10
  • Naprawa zawieszającego się procesu explorer.exe w momencie otwarcia większego pliku .mov
  • Eliminacja losowego pojawiania się czerwonego X na ikonce sieci pomimo tego, że połączenie było cały czas aktywne
  • Naprawa przełącznika jasności ekranu znajdującego się w centrum akcji, który przy automatycznym trybie mógł źle wyświetlać aktualne wartości
  • Naprawa narratora, który nie śledził naszego kursora w menu start
  • Naprawa okna dialogowego „Otwórz za pomocą”, które mogło nam wyświetlić 2 wpisy dla danego programu

Jeśli zaś chodzi o ewentualne błędy, to nie ma tego zbyt wiele – ot niektóre antywirusy mogą uniemożliwić nam instalację nowej kompilacji, a większe gry pobierane ze sklepu Windows mogą się w ogóle nie uruchamiać.

Bonusowo dodam, że znów przestało mi wykrywać moduł bluetooth, choć po restarcie się pojawia i normalne funkcjonuje. Stało się tak pewnie przez formatowanie systemu i brak jakiegoś sterownika, aczkolwiek nie używam tego, więc nie mam zamiaru z tym znów walczyć.

Mobile

W przypadku smartphonów pojawiło się trochę więcej nowości, choć prawdopodobnie spowodowane jest to pominięciem jednej kompilacji (sprzed bodajże dwóch tygodni). Dlatego też wydaje się, że poczyniono wiele zmian względem poprzedniego wydania – choć nie do końca tak jest.

Microsoft Edge

Tutaj mamy prawie dokładne przeklejenie zmian zaprezentowanych na desktopie w kompilacji 14942. Jedyna różnica polega na daniu nam możliwości ustawienia tejże przeglądarki jako domyślnej, co może być zapowiedzią rychłego wprowadzenia możliwości wybrania innych. Całą resztę nowości pozwolę sobie zacytować z mojego poprzedniego wpisu:
Na wstępie warto wspomnieć o usprawnieniu debugowania ES6 Modules w narzędziach deweloperskich (ukrytych pod F12) oraz o domyślnym uruchomieniu wsparcia dla H.264/AVC. Poprawiono również obsługę WebRTC 1.0 oraz Service Workers, z których możemy od jakiegoś czasu korzystać poprzez uruchomienie odpowiednich flag. Wzięto się również za rozwój CSS Custom Properties oraz CSP 2.0, a przy tym poprawiono ogólną wydajność i stabilność przeglądarki.

Zdecydowano się usunąć flagi:
• Use legacy setInterval behavior”
• „Only execute timers once per second in nonvisible tabs to improve battery life”
• "Enable experimental H.264/AVC support"

W zamian oczywiście dodano kilka innych:
• "Disable navigator.pointerEnabled API"
• "Enable Media Downloads over Fetch"
• "Enable CSS Downloads over Fetch"
• "Enable Web Authentication APIs for accessing scoped credentials"

Ustawienia

W ich przypadku mamy to samo co na desktopie, czyli nowości w zakresie zarządzania połączeniami Wi-Fi. Zapewne wielu z Was w tym momencie podniesie brwi do góry, bo przecież sam wspominałem wcześniej, że opcja ta jest z nami już od bardzo dawna. Tak jest w istocie, jednakże kilka kompilacji temu Microsoft zdecydował się zaimplementować do Windows 10 Mobile przebudowany panel ustawień odpowiedzialny za moduł Wi-Fi. Jest on w zasadzie kopią 1:1 tego co obecne jest na desktopach, dlatego też i wspomnianego mechanizmu w nim brakowało – teraz wszystko powinno być już jasne.

System

W tym aspekcie na pierwszy plan wysuwają się znaczne usprawnienia trybu Continuum. Choć dotyczą one w zasadzie tylko jednego zakresu, to mimo wszystko na pewno spodobają się jego użytkownikom. Otóż chodzi o to, że oba ekrany mogą teraz działać jeszcze bardziej niezależnie, co w tym konkretnym przypadku oznacza, że wyłączenie jednego z nich nie zaburzy pracy na tym drugim. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko baterię naszego smartphona, ale i wyświetlacz będzie mniej narażony na zbyt szybkie zużycie (vide AMOLED). Drugim przytoczonym scenariuszem jest przychodząca rozmowa telefoniczna, której odebranie również negatywnie nie wpłynie na wykonywaną przez nas pracę. Idąc dalej tym tropem, zdecydowano się również rozdzielić ustawienia czasu automatycznego wygaszania ekranu – monitor powinien mieć chyba ciut więcej niż 30 sekund.
Wreszcie dano nam możliwość usuwania niechcianych wpisów ze słownika klawiatury. Mnie osobiście bardzo to cieszy, gdyż niejednokrotnie zdarzyło mi się dodać przez przypadek jakieś słowo zawierające błąd. Do tej pory musieliśmy się pogodzić z irytującą, błędną podpowiedzią – teraz usuniemy ją bez najmniejszych problemów. Mało tego, jeśli automatyczna korekta źle dobierze nam słowo (lub zrobi to nadgorliwie), to nasza pierwotnie wpisana fraza pojawi się na drugim miejscu w podpowiedziach, więc łatwo będziemy mogli do niej wrócić. Oczywiście system ma się wtedy uczyć, by w przyszłości nie popełniać takich pomyłek.
Skoro już przy klawiaturze jesteśmy to warto również wspomnieć o tym, że Microsoft dodał wsparcie dla przewidywania tekstu w kilkunastu nowych językach – Litewskim, Łotewskim, Estońskim, Słoweńskim, Bułgarskim, Albańskim, Macedońskim, Afrykańskich (określenie grupy języków), Galicyjskim, Baskijskim, Suahili, Bengalskim, Gruzińskim, Azerskim, Kazachskim, Armeńskim, Hausa oraz Uzbeckim.

No i na koniec dwie ciekawostki:

  1. Otwierając ekran wielozadaniowości możemy zamknąć kartę „Start”, co poskutkuje odświeżeniem wszystkich kafelków – dotychczas nie mogliśmy tego zrobić.
  2. Zmieniono częstotliwość wykonywania automatycznych kopii zapasowych systemu – teraz będą się one tworzyć tylko raz w tygodniu.

Podsumowanie

Zmian nie ma zbyt wielu (o czym wspominałem wcześniej), jednakże tych kilka poczynionych zdecydowanie ułatwi nam pracę z naszymi smartphonami. Pisanie na klawiaturze dostarczonej nam przez Microsoft stało się zdecydowanie bardziej przyjemniejsze, a osoby korzystające z trybu Continuum będą na pewno zadowolone.

Poza tym, nie ma za bardzo co podsumowywać, więc nie pozostaje mi nic innego, jak odesłać Was do tego wpisu. Znaleźć tam można kilka ciekawych rozwiązań dotyczących Cortany / wyszukiwarki, które możemy ustawić poprzez edytor rejestru.

 

windows oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
artur9010   4 #1 18.10.2016 20:42

I jak zwykle... Nic

pocolog   13 #2 18.10.2016 21:01

Śmiechłem po wstępie... klasyczna metoda naprawy Windows - formatuj :D

Autor edytował komentarz w dniu: 18.10.2016 21:02
charper   9 #3 18.10.2016 21:06

@pocolog: ciekawe jak naprawiacie inne systemy. pewnie przez wywalenie komputerów na smietnik i kupno czegos z windowsem.

  #4 18.10.2016 21:14

@charper: Mnie wiecej , ale nie z Windows 10 .

foreste   16 #5 18.10.2016 22:11

Kto te blogi akceptuje n a główna od ponad roku jeden i ten sam temat, nawet styl pisania , mamy jeszcze wolność słowa ale , są też inne tematy niż w kółko jeden windows 10 , są naprawdę dobre inne tematy , np test czy recenzja jakiegoś produktu, wiem ze moge nie czytać tego ale wchodząc na blog główny i widząc x razy ten sam blog to innych odechciewa czytać.

sir_lucjan   9 #6 18.10.2016 22:15

@charper: Przykładowo chroot. Bardzo skuteczne, często pozwala naprawić system. Można też użyć kopii zapasowej. Wtedy nie tracisz na nic czasu, szast prast i po zabawie.

@pocolog: Zaraz odezwą się kolejni specjaliści, przynieść popcorn?

neXt___   12 #7 18.10.2016 22:20

@foreste: niech zgadnę - ktoś przystawia Ci pistolet do skroni i wykrzykuje: czytaj wszystkie wpisy na blogu, gnoju, bo inaczej rozwalę ci łeb! Jest tak? Jest, skoro kolejny raz marudzisz pod wpisem z tej serii.

@pocolog, najgorsze jest to, że często jest to najskuteczniejsza i najmniej czasochłonna metoda. Przynajmniej działa, przynajmniej dopóki nie trafi się na jakieś wyjątkowo złośliwe malware.

darek719   40 #8 18.10.2016 22:48

Te karty na wersji mobilnej mnie wkurzają... bo niektóre się zamykają po kliknięciu wstecz a inne nie. Mnie nie potrzebne aplikacje wiadomości czy telefon działający na nowej karcie. Co do klawiatury i języka to dobrze że coś się dzieje, u mnie na wersji stabilnej tez coś czasem nie gra jak powinno, czasem nie chce podpowiadać nić ze słownika :/

pocolog   13 #9 18.10.2016 22:55

@sir_lucjan: Jeśli nie jest uszkodzony kernel, to chroot zawsze ratuje system, jeśli uwalony jest kernel to z livecd można podmienić kernel :)

sir_lucjan   9 #10 18.10.2016 23:11

@pocolog: Zawsze warto mieć minimum dwa kernele. Bezpieczeństwo wzrasta :)

AntyHaker   23 #11 18.10.2016 23:49

@foreste: Masz lajka malkontencie, poczujesz się lepiej :D

@pocolog Ty się śmiejesz, ale Linuksa tak samo naprawiam. Nie mam czasu na sprawdzanie co się posypało, skoro ponowna instalacja szybsza. Co ważniejsze pliki są na innych partycjach, a postawienie systemu to chwila moment :P

Autor edytował komentarz w dniu: 18.10.2016 23:50
kopratko   6 #12 19.10.2016 08:33

Już myślałem że zamykanie "ekranu startowego" w menadżerze to błąd oprogramowania ;) Trzeba przyznać że działa to topornie - przez kilka s. jest czarny ekran po zastosowaniu "zamknięcie". (L950)
Co do samej wersji - razi w oczy brak porządnego spolszczenia.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.10.2016 08:35
Kuragari91   12 #13 19.10.2016 10:13

Niech dodadzą gest zamykania wszystkich aplikacji, albo niech się zamykają po wciśnięciu przycisku wstecz jak to było w WP 8/.1. Albo też niech będzie inny sposób. W ustawieniach jest możliwość wybrania aplikacji działających w tle. Niech dodadzą ustawienia dzięki, którym kontrolujemy które aplikacje mają się wyłączać, a które nie. Albo lepiej. Niech niektóre się uruchamiają się automatycznie i zostają w pamięci, ale nie zaśmiecają menadżera aplikacji. Dzięki temu, uruchomienie niektórych aplikacji trwało by chwilę, za większy pobór pamięci ram.

  #14 19.10.2016 10:32

Na każdym insiderze nie mogę nic pobrać z web store.Na chrome jak i chromo podobnych.Z opera nie ma tego problemu.Normalnie zamraża przeglądarkę.

takijeden.ninja   7 #15 19.10.2016 11:04

Ja nie będę marudził, bo jakakolwiek, skuteczna metoda rozwiązywania problemu jest dopuszczalna.
Intryguje mnie tylko jaka jest składnia polecenia do formatowania systemu? ;-)

Autor edytował komentarz w dniu: 19.10.2016 11:05
flecht   7 #16 19.10.2016 13:26

@AntyHaker: "Ty się śmiejesz, ale Linuksa tak samo naprawiam."
Jeżeli nie masz czasu, to trudno. Nie dowiesz się jednak co się sypnęło i, co ważniejsze, dlaczego się sypnęło.

"Co ważniejsze pliki są na innych partycjach"
Mam nadzieję, że nie zamiast backupu. Ja już padu dysku doświadczyłem i wiem jak wiele danych jest tylko pozornie nieistotnych.

"a postawienie systemu to chwila moment"
System pewnie tak, ale sam system to jednak mało.

AntyHaker   23 #17 19.10.2016 13:50

@kopratko: To zabawne, bo na L535 odświeża się natychmiastowo, a demonem wydajności to ona nie jest :P

@Kuragari91 Napiszę krótko - możesz zapomnieć o takich bajerach.

@flecht 1. Nie interesuje mnie to - jest to tak marginalnym zjawiskiem, że szkoda mi na to czasu.

2. Backup to backup, ja pisałem o plikach na laptopie - gry i tona śmiecia. Kopie mam na dysku zewnętrzym + w kilku chmurach. Zresztą, mało mam takich plików, które muszę mieć wiecznie.

3. Mi wystarcza system, office i przeglądarka. Resztę mam zwartą i gotową na drugiej partycji. Baa, nawet kilka zapasowych przeglądarek tak trzymam, jakby mi się nie chciało od nowa instalować :P

Kuragari91   12 #18 19.10.2016 14:11

@AntyHaker: No niestety. Pomysły na platformę mobilną windowsa mam sporo, ale co z tego jak to tylko rzeczy nie do spełnienia. :D

flecht   7 #19 19.10.2016 15:03

@AntyHaker: O ile Windowsa też bym pewnie formatował, to na pingwinie wolę jednak wiedzieć co i jak.
Reszta bez zarzutu – raczej kwestia gustu. ;)

dragon321   12 #20 19.10.2016 17:00

@charper: W Linuksie w 90% przypadków niemalże odrazu widać co jest nie tak, bo system dokładnie Ci powie z czym ma problem. Windows ma tak cudaczną organizacje, że najczęsciej jest to: "Wystąpił błąd, ponieważ wystąpił błąd"

Z doświadczenia wiem, że w większości przypadków naprawienie Windowsa po poważnej awarii nie przywróci mu pełnej sprawności. Szybciej i prościej zrobić format.

charper   9 #21 19.10.2016 18:00

@dragon321: chyba dawno nie uzywales windowsa. da się zdiagnozować co jest nie tak, a poza tym coraz częściej pokazują się kody błędów.

fiesta   15 #22 19.10.2016 19:31

"Format systemu już za mną"
Nie chce się czepiać, ale taki fachowiec jak ty i to na dodatek na portalu technologicznym nie powinien w tytule wpisu stosować aż takich neologizmów ...

dragon321   12 #23 19.10.2016 19:45

@charper: Nie dawniej jak wczoraj. Z systemami Microsoftu mam do czynienia od MS-DOS.

Te kody błędu często są nic nie warte. Ostatnio diagnozowałem sprzęt, w którym wadliwy sterownik grafiki wywalał BSOD (Win8.1). Myślisz, że kod błędu mi pomógł?

A szukałem w Google informacji na jego temat.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.10.2016 19:45
  #24 19.10.2016 19:49

Zartowalem wczesniej , ale w windows 10 to mialem nawet problemy ze standardowym programem do poczty .

AntyHaker   23 #25 19.10.2016 20:06

@Kuragari91: Zrób własną, chętnie przetestuję :D

@flecht Wolisz, bo wiesz co i jak - ja wolę naprawić to najprostszym sposobem, czyli poprzez reinstalację :P Sprawdza się to niezależnie od systemu - czy to Windows, Linuks, Android czy Win10 Mobile :D

@dragon321 Jeszcze kilka lat temu może bym uwierzył, teraz nie bardzo - Linuks potrafi takie jaja z niczego odwalić, że głowa mała.

@fiesta Jaki "aż taki"? Już bez przesady :s

fiesta   15 #26 19.10.2016 21:24

@AntyHaker: "Jaki "aż taki"? Już bez przesady :s"

Od kiedy to formatuje się system (czy nie daj Boże) kompa?

AntyHaker   23 #27 19.10.2016 21:33

@fiesta: Nie wiem od kiedy, ale na głównej portalu się takimi niuansami nie przejmują. Tak się przyjęło i tyle - nie będę z tym walczyć bo nie ma sensu.

  #28 19.10.2016 22:24

@sir_lucjan: rm -f /

flecht   7 #29 20.10.2016 07:50

@Anonim (niezalogowany): "rm -f /"

Możesz się zdziwić.

kopratko   6 #30 20.10.2016 08:32

@AntyHaker: Dlatego dziwi mnie reakcja L950 w tej kwestii :D
Dzisiejszy build od godziny w stanie "0%" - no to są jaja Panie ;)

macminik   18 #31 20.10.2016 08:40

@foreste: przecież każdy pisze o tym co lubi, co go interesuje lub nurtuje. AntyHaker ma takie swoje "poletko" i na nim działa. Jeśli uważasz, że brakuje recenzji produktów to przecież możesz coś takiego napisać. Owszem, ilość wpisów jakby nieco spadła od jakiegoś czasu i warto się zastanowić nad tym, dlaczego i jak temu ewentualnie zaradzić. Jednak jeśli dodatkowo będziemy bardziej nastawieni na nieumieszczanie na głównej dobrze napisanych choć interesujących tylko niektórych ciągów tematycznych, co będziemy czytać?

Z założenia blogi miały być wolnością wypowiedzi nawiązującej do głównych zagadnień poruszanych przez portal, wiec wpisy Antyhakera jak najbardziej mieszczą się w tej konwencji.

AntyHaker   23 #32 20.10.2016 11:44

@kopratko: Ah te nowe Lumie - nic tylko cieszyć się z zakupu :D

EDIT. http://nokiapoweruser.com/windows-10-mobile-build-14951-known-issues-many-device.../ :P

Autor edytował komentarz w dniu: 20.10.2016 11:55
dragon321   12 #33 20.10.2016 16:04

@AntyHaker: Nie spotkałem się jeszcze z tak zniszczonym Linuksem, że mniejszym bądź większym nakładem czasu nie dałoby się go postawić. A Windowsa i owszem.

Chociaż to nie są czasy XP i postawienie Windowsa od zera ze wszystkimi programami jakich używam zajmuje niewiele czasu. Kiedyś to się siedziało i siedziało, instalowało sterowniki, konfigurowało itd. Teraz po instalacji są praktycznie wszystkie sterowniki, a instalacja programów nie zajmuje dużo czasu. :p

Co do 10 - za jakiś czas dam mu kolejną szansę na desktopie. Może i też się pobawie w Insider'a, kto wie? :p

Autor edytował komentarz w dniu: 20.10.2016 16:07
grand   8 #34 20.10.2016 18:11

Zawsze mi się wydawało, że formatuje dysk lub partycje. Systemu jeszcze nie próbowałem :-)

macminik   18 #35 20.10.2016 18:12

@dragon321: No nie wiem jak z Windows 8/10, ale stawianie 7-ki to ładna zabawa na parę godzin. Sama instalacja to Pan Pikuś, ale pierdyliard aktualizacji i tak wyklucza użyteczność komputera przez kolejne godziny.

dragon321   12 #36 20.10.2016 19:45

@macminik: Właśnie mówię o 8 w górę. 7 nie używam na swoim komputerze, nie chciał się zainstalować w trybie UEFI, które jest dla mnie niezbędne. W 8 mam do instalacji tylko sterowniki grafiki, nic więcej.

Ale fakt, 7 wymagał odemnie dużo uwagi (co opisywałem nawet w moim wpisie). Nie miał sterowników do USB3, do WiFi, do dźwięku i parę innych bzdet.

jabolmax   5 #37 20.10.2016 20:41

@grand: taki skrót myślowy oznaczający format partycji systemowej....

macminik   18 #38 20.10.2016 20:55

@dragon321: Cóż. To że 7 nie miał sterowników, to jakoś mnie nie bolało Ale za Chiny Ludowe nie mogę pojąć, czemu Microsoft nie wydawał takich zbiorczych paczek z poprawkami. Niby jakiś Service Pack x, użytkownik już klapie uszami z radości, że to koniec, dwa restarty i... jeszcze 189 aktualizacji. Normalnie jak brazylijski serial...

dragon321   12 #39 20.10.2016 21:42

@macminik: To też prawda. Co jakiś czas mogliby publikować paczki z aktualizacjami, a zwłaszcza na koniec wsparcia. A z narzędziami typu nLite za XP to ciężko.

  #40 20.10.2016 22:38

@macminik: Ja ostatnio po powrocie do 8,1 skorzystalem z tego : WSUS Offline Update . Sciaga aktualizacje i tworzy plyte iso . Mozna pobrac, nagrac i miec w razie czego . U mnie sie ten program sprawdzil .

AntyHaker   23 #41 21.10.2016 00:23

@jabolmax: Aj tam, jak tak to wszystkich boli to jeszcze to poprawię :s

@macminik @dragon321 Czytacie portal? :P Przecież od października właśnie tak MS robi na Win7 i Win8.1 - zbiorcze paczki rodem z Win10.

A co wcześniejszego komentarza:
1. Problem w tym, że nie chce mi się już z tym babrać - z początku owszem, próbowałem. Po kilku straconych godzinach stwierdziłem, że szybciej jest postawić system od nowa :P
2. Tutaj pełna zgoda - jeszcze Win7 potrafi cuda ze sterownikami wyczyniać, tak od Win8 już w zasadzie niczego nie trzeba samemu dogrywać (poza kilkoma drobnymi wyjątkami).
3. Trzymam kciuki xP

Autor edytował komentarz w dniu: 21.10.2016 00:27
hyouka   9 #42 23.10.2016 23:00

Przy danych na innej partycji i kopi ustawień aplikacji format to czas instalacji systemu plus programów i przywrócenie kopi i mamy gotowy system do pracy. Grunt to ułatwiać sobie życie. 10 sama się formatuje, masz opcję w ustawieniach, możesz nawet cofnąć dane update.

Cedar   10 #43 24.10.2016 19:09

"Format systemu już za mną"
"postanowiłem wreszcie zrobić klasyczny format"

Wystarczył tytuł i drugie idiotyczne zdanie, aby mieć opinię na temat "poziomu" tego wpisu, którego dalej nie mam najmniejszej ochoty czytać.

AntyHaker   23 #44 25.10.2016 01:13

@Cedar: Polecam się na przyszłość - naprawdę nie musicie w co 2 komentarzu wytykać tego samego "błędu". To jest zwykły, pospolity blog, a nie literatura fachowa. Ja wiem o co chodzi, Wy wiecie - tak się u mniej technicznych osób przyjęło, tak więc napisałem. Nie chcę mi się na modłę kilku malkontentów wszystkiego zmieniać pod jakieś "widzimisię" :D

Autor edytował komentarz w dniu: 25.10.2016 01:15