Przemyślenia i opinie dotyczące sprzętu
liczba publikacji: 9pierwszy wpis: 29 Lipca 2013ostatni wpis: 18 Czerwca 2018

Microsoft Arc Mouse - dziwna recenzja + dziwny wstęp

Mysz komputerowa - pieszczotliwie zwana gryzoniem – jest niezastąpiona przy wykonywaniu bardziej zaawansowanych prac na naszym komputerze. Dlatego też tworzonych jest coraz więcej jej wariacji – dla graczy, dla lewo/praworęcznych, składanych, bezprzewodowych lub przewodowych. Swoją przygodę z tym akcesorium rozpocząłem od standardowej w owych czasach myszy "kulkowej". Była ona dość wygodna, jednakże myszy tego typu miały problem – i to momentami dość uciążliwy - z innymi powierzchniami niż podkładki dostosowane pod nie.

Lumia 800 vs Lumia 820 + ogólne i nudne rozważania

"Nudny" wstęp i ogólne rozważania: Często i gęsto ludzie zadają sobie - wydawałoby się proste - pytanie – tani i stary, czy droższy i nowszy? Wiadomo, że najlepszym wyborem byłby ten mityczny „złoty środek” – połączenie obu przeciwległych względem siebie wyborów, dlatego ZAZWYCZAJ ludzie starają się pogodzić te dwa pozornie odległe sobie fronty – cena oraz możliwości ich wymarzonego sprzętu. Pewnego dnia, gdy moja „świadomość technologiczna” trochę urosła, również stanąłem przed takim wyborem.

Moja przygoda ze smartphone z rodziny Lumia - model 925

Nudnawy wstęp

Historia mojego życia rozpoczęła się początkiem 2011 roku - wtedy zacząłem kierować swój los w objęcia nowych technologii. Siłą rzeczy wymusiło to na mnie chęć pewnych zmian, głównie wymianę starego i wysłużonego już sprzętu. Stary telefon doprowadzał mnie już i tak do szału, więc nadarzyła się idealna okazja by coś z tym zrobić.

Niespodziewany powrót do korzeni - pierwszy kontakt z Nokią 700 wraz z Symbian Belle

Gorzka prawda

Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam na każdym kroku, a ich wszechobecność już od dawna nie robi na nas żadnego wrażenia. Jednakże specyfika tych urządzeń sprawia, iż generalnie są one nadzwyczaj kruche i bardzo delikatne. Z całych sił staramy się nie dopuścić do sytuacji, w której nasz ukochany sprzęt mógłby ulec uszkodzeniu, a co dopiero całkowitemu zniszczeniu. Niestety życie bywa dla nas brutalne, zatem nie ważne jak się staramy i tak zazwyczaj coś pójdzie nie tak.

Tani smartphone może być wystarczający - pierwszy dłuższy kontakt z L610

Oczywisty wstęp

Niedrogi smartphone to temat rzeka z kilku powodów. Przede wszystkim każdy ma różne pojęcie tego, co tak naprawdę jest tanie. Dla jednych będzie to kwota do 200zł, dla innych do 500zł, a jeszcze inni będą skłonni przystępnym nazywać sprzęt za 1000zł. Gdy już przebrniemy przez kwotę, przychodzi problem możliwości i użyteczności danego modelu. Wiadomo - urządzenia za niewygórowaną cenę raczej nie grzeszą ani szybkością działania ani jakością wykonania, zatem szukamy innego punktu zaczepienia.

Windows 10 Mobile okiem całkowicie nieobeznanego w technologiach użytkownika – „szału nie ma"

„Windows 10 Mobile nadchodzi” – tak głoszą hurraoptymistyczne artykuły z ostatnich kilku dni. Czy aby na pewno? Wydaje mi się, że jeszcze długo nie ujrzymy go na naszych „przestarzałych” urządzeniach, gdyż dla Microsoftu nie jest to priorytetem. Niemniej co jakiś czas wydawane są kolejne kumulacyjne uaktualnienia i wiele wskazuje na to, że ostatnie oznaczone numerem 10586.107 trafi również na niedawno wydane Lumie – 950, 950 XL oraz 550. Kompilacja ta działa całkiem znośnie (podobno) i trafiła już nawet do wolnego kręgu aktualizacji, a stąd już niedaleka droga do oficjalnej dystrybucji.

Continuum for Phones w codziennym użyciu, czyli krótko o tym jak Microsoft pogrzebał ciekawą funkcję

W trakcie premiery Lumii 950 / 950 XL Microsoft kładł spory nacisk na promocję mechanizmu Continuum for Phones. Przyznaję, że początkowo całość wyglądała oszałamiająco i naprawdę robiła spore wrażenie, jednak z czasem utraciła swój pierwotny urok. Tempo wdrażania usprawnień jest niewystarczające, przez co wciąż, choćby pod względem interfejsu, ustępuje on klasycznemu Windows 10. Czy to jednak oznacza, że funkcja ta nie nadaje się do niczego? Zdecydowanie nie, gdyż do podstawowych zadań, nawet w swojej obecnej formie, jest bardziej niż wystarczająca.

Kilka przemyśleń fana Windows Phone, czyli krótko o tym, jak Windows 10 Mobile zabił potencjał Lumii 950 XL

ie ulega żadnej wątpliwości, że Microsoft miał dość oryginalny pomysł na mobilny system. Mimo wielu wad i braków Windows Phone 7 był szybki oraz stabilny, przez co w mgnieniu oka zdobył rzeszę oddanych fanów - w tym oczywiście mnie. Idea jaka za nim stała naprawdę mogła się podobać, choć korzystanie z niego wiązało się z pewnymi wyrzeczeniami. Mnie osobiście najbardziej brakowało transferu danych poprzez bluetooth, a i wymóg używania z Zune potrafił dać w kość.

Pół roku z LG G6, czyli przemyślenia, możliwości i stłumiony potencjał

Wiele osób, w tym do niedawna i ja, żyje w przeświadczeniu, że flagowy smartphone posiada wszystkie cechy niezbędne do pełnego zadowolenia swojego posiadacza. Dlatego też od zawsze chciałem wejść w posiadanie tego typu urządzenia, aby samodzielnie zweryfikować takowy pogląd. Problemem jest oczywiście cena, która zazwyczaj stanowi barierę nie do przebicia, co zmienił szybko taniejący LG G6 (specyfikacja oraz inne fakty tutaj).