Relacje z konferencji
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 23 Października 2013ostatni wpis: 6 Października 2015

Lumia 1320, 1520 oraz 2520 - nadganienie konkurencji w wykonaniu Nokii

Próba okiełznania „krzykaczy”

Większość ludzi „omamiona” Androidem wytyka firmie Microsoft zbyt powolne rozwijanie swojego mobilnego systemu – niby mają tutaj rację, jednakże wciąż czekamy na dość tajemniczy Windows Phone 8.1, który według zapewnień ma być dużym krokiem na przód (wielu już teraz twierdzi, iż będzie on tym czym WP8, a nawet WP7 powinien być od początku).

Microsoft IFA 04.09.2014 — nowe Lumie i nowe możliwości

Dzisiejszy dzień jest w pewnym sensie nowym doświadczeniem dla Microsoftu, gdyż jest to ich pierwsza konferencja od czasu przejęcia działu mobilnego Nokii. Wielkie nadzieje z tym związane i przez niektórych użytkowników pokładane w tej firmie zostały wystawione na ciężką próbę. Stało się tak dlatego, iż w zasadzie nie zaprezentowano niczego oszałamianego, a jedynie większe lub mniejsze efekty ewolucji poszczególnych elementów całej układanki. W dużej mierze (jak nie całkowicie) skupiono się na fotografii i możliwościach jakie niosą nowe Lumie w tym zakresie.

Prawdopodobnie najważniejsza konferencja Microsoftu od dłuższego czasu — „krótkie streszczenie”

Od pierwszego dnia kiedy wspomniano o styczniowej konferencji wielu fanów z niecierpliwością oczekiwało tego dni. Kolejne tygodnie mijały zbyt wolno, a dni dłużyły się niemiłosiernie. Jednak ten dzień wreszcie nadszedł i dziś 21 stycznia Microsoft wreszcie zaprezentował kilka ze swoich kart atutowych. Jak zwykle konferencję rozpoczęto spokojnie, podziękowano wszystkim osobom korzystającym z programu Windows Insider za ich wkład w rozwój systemu.

Konferencja Windows10devices okiem typowego klakiera – przecieki to jednak zbrodnia na konsumentach

Od dłuższego czasu wierni fani Microsoftu (Ci miej oddani również) wyczekiwali z utęsknieniem dzisiejszej konferencji. Ich wyobraźnia była rozpalana przez co rusz pojawiające się przecieki dotyczące najświeższych urządzeń ze stajni tegoż giganta – niestety doprowadziło to do smutnej dla mnie sytuacji. Czym się ona objawiła? Przez większość czasu jaki poświęciłem na oglądanie tego jednego z ważniejszych wydarzeń dla Microsoftu po prostu się nudziłem, gdyż wiele rzeczy już dawno było pewnych.