Testowe kompilacje Windows 10
liczba publikacji: 153pierwszy wpis: 12 Października 2014ostatni wpis: 22 Maja 2020

Kolejny wyciek, kolejne zmiany — kompilacja 10056 przynosi kilka odmienionych aplikacji

Microsoft ostatnimi czasy coraz prężniej pracuje nad swoim obecnie flagowym projektem – Windows 10. Jego premiera zbliża się wielkimi krokami, dlatego też znaczna część nowości została już dawno sprezentowana uczestnikom programu Windows Insider. Obecnie firma skupia się na aspektach wizualnych oraz tych dotyczących stabilności i niezawodności działania (choć wciąż jeszcze wiele funkcji pozostało do dodania ).

Windows 10 Mobile kompilacja 10051 na Lumii 735

Windows 10 jest obecnie jednym z najważniejszych projektów Microsoftu. Zarówno jego wersja desktopowa jak i mobilna tworzona jest w aurze współpracy ze społecznością, co przyczyniło się do jego względnie dobrego odbioru przez konsumentów. Jednak w pewnych miejscach dość znacząco różni się od swoich poprzedników, co niestety może doprowadzić do pewnej konsternacji, zwłaszcza co bardziej konserwatywne osoby.

Po tygodniach wycieków Microsoft wreszcie udostępnia niezbyt zaskakująca kompilację 10061

Ostatnie tygodnie były dość obfite w kompilacje Windows 10, jednakże żadna z nich nie pochodziła z oficjalnego źródła. Raz po raz grupa WZor zasypywała nas zdjęciami kolejnych nowości, aż ostatecznie decydowała się na udostępnienie pliku ISO. Taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie, przez co wydana w zeszłą środę kompilacja 10061 nie przyniosła w zasadzie żadnych zaskakujących zmian - no chyba że ograniczaliśmy się wyłącznie do aktualizacji wydawanych poprzez Windows Update.

Ledwo co otrzymaliśmy oficjalną kompilację 10061, a już pojawiła się kolejna — build 10074 przynosi dość intrygujące zmiany

Microsoft jakiś czas temu obiecał, iż przyśpieszy wydawanie kompilacji Windows 10 w szybkim kręgu. Zasadniczo tak się właśnie stało, jednakże nikt się nie spodziewał, iż taka deklaracja może pociągnąć za sobą jeszcze coś innego. Od tamtego czasu jesteśmy wręcz zalewani kolejnymi buildami pochodzącymi z wycieków (choć chyba już nikt nie wierzy, że ujawniają się one przez przypadek), które zawierają mniej lub więcej ciekawych nowości. Po 2 poprzednich, nieoficjalnych kompilacjach (odpowiednio

O tym, jak Win10 Mobile (10080) zmusił mnie do wgrania Windows Phone 8.1.2

Windows 10 Mobile gości na mojej Lumii 735 począwszy od 10 kwietnia, kiedy to została wydana druga testowa kompilacja (10051) tegoż systemu. Niestety pierwszej (10041) nie było mi dane testować (a może i na szczęście?), gdyż wspierała ona dosłownie garstkę urządzeń. Właśnie dlatego bez żadnego pomyślunku od razu zabrałem się za jej instalację, która od samego początku przysparzała mi same problemy – słynne niewyrabianie serwerów Microsoftu dawało o sobie znać.

Trochę o tym jak Windows 10 zmienia się na naszych oczach — kompilacja 10122 oraz 10125

Microsoft w oczach wielu osób ostatnimi czasy błądzi bez celu. Co rusz prezentuje nam rzeczy, które choć z początku nikomu się nie podobają, tak jednak pod naporem zgranej społeczności szybko zostają poprawione. Dobrym tego przykładem jest opisywany przeze mnie Windows 10, który to choć został względnie ciepło przyjęty, to jednak w pewnych kwestiach nie pozostawiono na nim suchej nitki.

Zaledwie kilka drobnych zmian — wyciekają kompilacje 10134 oraz 10135

Microsoft jest już w zasadzie na finiszu, jeśli chodzi o rozwój swojego najnowszego produktu – Windows 10. Mniej lub bardziej jawny wgląd w postęp prac zyskaliśmy w październiku zeszłego roku i od tamtego czasu cyklicznie otrzymywaliśmy dostęp do kolejnych kompilacji. Zazwyczaj wprowadzały one pokaźną liczbę zmian i choć nie zawsze wszystkie były pozytywne, to jednak dzięki społeczności szybko udawało się je skorygować. Poza tymi oficjalnymi wydaniami czasem możemy zainstalować te mniej autoryzowane wersje, które raz na jakiś czas wyciekają do sieci.

Windows 10 Mobile kompilacja 10136 — kolejne podejście i kolejny powrót do WP 8.1.2

Microsoft raz po raz wydaje kolejne kompilacje swojego flagowego produktu, którym jest Windows 10. Zarówno jego desktopowa, jak i mobilna wersja cieszą się dość dużą popularnością w programie Windows Insider, dzięki czemu firma może liczyć na znaczną ilość informacji zwrotnych. Można by oczekiwać, że z wersji na wersję sytuacja będzie ulegać stopniowej poprawie, gdyż na bieżąco eliminowane są kolejne błędy.

Microsoft jednak potrafi nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć — wycieka Windows 10 build 10147

Już za lekko ponad miesiąc nastąpi premiera produktu, który ostatnimi czasy przyciąga w swoim kierunku wiele spojrzeń – Windows 10. Dlatego też Microsoft nie zmniejsza intensywności prac nad nim, tak by był możliwie najbardziej kompletny w dniu swojego debiutu. Już teraz wiadomo, że ze wszystkim nie zdołano wyrobić się na czas, jednak to co już dodano jest doszlifowywane do granic możliwości – tak jak w żadnym Windows do tej pory. Wielkim zaskoczeniem okazała się tutaj kompilacja 10147, która niedawno pojawiła się w sieci za sprawą znanej i lubianej