Testowe kompilacje Windows 10
liczba publikacji: 153pierwszy wpis: 12 Października 2014ostatni wpis: 22 Maja 2020

Wreszcie pojawiła się kompilacja, z której można śmiało korzystać — Windows 10 Mobile build 10149

Microsoft równolegle ze swoim desktopowym systemem postanowił rozwijać jego mobilny odpowiednik, którego nazwa jest wręcz łudząco podobna – Windows 10 Mobile. Wiele rzeczy dzielą między sobą, toteż przeskakiwanie między nimi jest dość przyjemne i nie przyprawia większych problemów. Oczywiście są to wciąż wersje testowe, zatem ich współpraca będzie się tylko zacieśniać – być może kiedyś dojdziemy do takiego momentu, w którym nie warto będzie kupować urządzenia mobilnego z innym niż Windows systemem.

Microsoft zaskoczył Insiderów – Windows 10 oraz Windows 10 Mobile w kompilacji 10166

Użytkownicy należący do programu Windows Insider ostatni tydzień mogli zaliczyć do dość obfitych. Nie dość, że otrzymaliśmy prawdziwy wysyp kompilacji (3 oficjalne + jedna nieoficjalna ), to jeszcze dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji dotyczących Windows 10 Mobile. Wiele osób zastanawiało się wtedy ile przyjdzie nam jeszcze czekać na jego nową kompilację.

Oficjalna kompilacja 10240, czyli Windows 10 prawie RTM

Premiera Windows 10 już za 6 dni, toteż Microsoft wprowadza ostatnie poprawki mające na celu ustabilizować dość niepewną przyszłość jego systemu. W zeszłym tygodniu Microsoft wydał w programie Windows Insider prawdopodobnie już ostatni build przed ostateczną prezentacją, a ponadto od tamtego czasu z wielką zaciekłością udostępniał kolejne aktualizacje nie tylko dla niego, ale i dla tzw. „Core Apps”.

Windows 10 (10525) oraz Windows 10 Mobile (10512) – Microsoft udostępnia pierwsze kompilacje z gałęzi Threshold 2

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza zmienić swoją politykę aktualizacji systemu Windows. Do tej pory średnio raz na 3 lata dostawaliśmy kolejną odsłonę, która wprowadzała szereg większych lub mniejszych zmian. Począwszy od Windows 10 postanowiono jednak z tym zerwać i zamiast tego firma będzie co 3 miesiące wydawać pakiety, które wprowadzać będą nowe funkcje. Co ciekawe, postanowiono również zerwać z dotychczasowymi Patch Tuesday, by móc dostarczać łatki bezpieczeństwa jeszcze szybciej.

Microsoft wypuszcza kolejną kompilację Windows 10 – tym razem o numerze 10532

Microsoft poprzez premierę Windows 10 rozpętał prawdziwą burzę medialną, która zazwyczaj skupia się wokół mniej lub bardziej oczywistych naruszeń prywatności. Choć momentami są to dość poważne zarzuty, to jednak firma zdaje się tym nie przejmować i w dalszym ciągu wydaje kolejne kompilacje różnych odmian Windows 10. Jedno trzeba im jednak przyznać – mimo, że raczej zbytnio nie starają się załagodzić wspomnianego oburzenia, to jednak każde kolejne wydanie nie jest zbytnio obfite w nowości, gdyż zamiast tego skupiono się w znacznej mierze na poprawie stabilności i wydajności systemu.

Microsoft na wyboistej ścieżce ku doskonałości – Win10 Mobile oraz Win10 w kompilacjach (odpowiednio) 10536 i 10547

Karnawał kolejnych informacji dotyczący listopadowej aktualizacji dla Windows 10 nie ma końca. Raz po raz dowiadujemy się o kolejnych nowościach, które zostaną zawarte w wyczekiwanej przez co niektórych użytkowników aktualizacji. Oczywiście to nie jedyna premiera jaka została zaplanowana na wspomniany miesiąc, gdyż wtedy ukazać ma się również rozczarowujący dla wielu osób Windows 10 Mobile.

Grupa WZor dała nam przedsmak nadchodzącej konferencji Microsoftu – wycieka Windows 10 w kompilacji 10558

Dzień, w którym odbyć ma się kluczowa dla Microsoftu konferencja jest pełen różnorakich spięć w sieci. Z jednej strony mamy grupę osób, które są niezbyt przychylnie nastawione do wyglądu nadchodzących flagowców, a z drugiej znaleźć można użytkowników, którzy ponoć nie widzieli nic piękniejszego – sytuacja ta jest w sumie normalnością. W całym tym zamieszaniu gdzieniegdzie przewijają się jeszcze rozmowy dotyczące Windows 10 Mobile, którego w sumie trapią te same problemy co Lumie – nie każdemu się on podoba.

Subtelnych poprawek ciąg dalszy – Windows 10 w kompilacjach 10549 (mobile) oraz 10565 (desktop)

Nadchodząca premiera Windows 10 Mobile jest dla Microsoftu dość nerwowym okresem. Ich ostatnia konferencja została uznana przez wielu za bardzo dobrą, a dla niektórych była nawet lepsza od przedstawienia tworzonego przez Apple. Niezależnie jednak od tego panowała tam lekka posucha w temacie Windows 10, gdyż nie zaprezentowano nam niczego nowego z tego zakresu.

Windows 10 Mobile w kompilacji 10572 – całość wreszcie nabiera ostatecznego szlifu

Program Insider wydany z myślą o Windows Phone jest już z nami od dłuższego czasu. Od tamtego dnia wszyscy zainteresowani są w stanie pobierać wczesne wydania Windows 10 Mobile, które dawały nam dość duży wgląd w poszczególne etapy powstawania tegoż systemu. Choć czasami bywało ciężko i w zasadzie trzeba było cofać się do WP 8.1, to jednak wiele osób korzysta z tej możliwości aż do teraz. Czy było warto? Uważam, że jak najbardziej, choć na pewno nie dla każdego.