Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows 10 i jego kompilacja o numerze 9879 — głównie zmiany wizualne

Microsoft od pewnego momentu stara się nie próżnować i raz za razem aktualizuje swoje oprogramowanie oraz usługi. Zabawne w tym wszystkim jest to, iż otwarte podejście do wspierania innych platform sprawia, że cierpi na tym ich własny Windows Phone. Jego wersja 8.1 dawno nie widziała żadnego uaktualnienia, które choćby w minimalny sposób zwiększyłaby możliwości naszych smartphone. Zapowiedziana jakiś czas temu aktualizacja Denim niestety zalicza kolejne obsuwy - swego czasu miała być na początku listopada, aktualnie już końcem grudnia, a kto wie co będzie dalej. Dodatkowo wciąż nie doczekaliśmy się Update 2 w wersji deweloperskiej, który teoretycznie już dawno powinien być dostępny - albo przecieki są słabe, albo znów odsuwają go w czasie. Microsoft chyba trochę za bardzo skupił się na kolejnej odsłonie Windows (Phone) 10, zapominając o obecnej wersji. Co najśmieszniejsze, posiadacze innych systemów nie mają takich powodów do narzekań, gdyż pod względem wsparcia cudzych produktów firma z Redmond wypada wzorowo.

Za to efekty rozwoju desktopowego Windows 10 może zobaczyć każdy z nas, wystarczy zapisać się do programy Windows Insider. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do wczesnych wydań, które jak na razie dostępne są w liczbie 3. Poszczególne kompilacje począwszy od 9841, a skończywszy na 9879 wprowadzały wiele mniejszych lub większych zmian, którymi do tej pory twórcy Windows nas nie rozpieszczali.

Zmiany wizualne

W najnowszej odsłonie przede wszystkim położono nacisk na aspekt wizualny, choć znalazło się też trochę miejsca na poprawki wykrytych błędów. Wśród udoskonaleń mających cieszyć nasze oko, znalazła się nowa ikonka baterii oraz całe dwie folderów.
W znacznym stopniu usprawniono płynność i niezawodność animacji okien, które w poprzedniej odsłonie potrafiły się przycinać, lub w ogóle się nie pojawić. Poza tym, zmieniono ikonkę menu dla aplikacji modern z kropeczek na tzw. hamburgera. Niby jest to przemyślane ujednolicenie z innymi produktami, gdyż poprzednia wersja nie była zbyt intuicyjna dla użytkowników - przyzwyczajenie jak zwykle bierze górę.
Co ciekawe, w tej kompilacji wykonany został kolejny krok ku integracji interfejsu Aero i Modern. Do tej pory okna dialogowe oprogramowania pochodzącego ze sklepu pojawiały się w niezbyt przyjaznej dla gryzoni formie. Od teraz uruchamiają się w "normalnych" oknach typowych dla trybu Aero - jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, którego domagało się wiele osób.
Na koniec należy wspomnieć o jednej, dość mało znaczącej zmianie - przycisk centrum powiadomień z niewiadomych powodów został przesunięty maksymalnie w prawo, pod sam zegar. Ponadto zmieniono lekko wygląd samego kalendarza, który teraz jest jeszcze bardziej płaski i dodatkowo panoramiczny. Różnica subtelna, acz potrzebna.

Konkretne nowości

To by było na tyle jeśli chodzi o te cieszące oko zmiany wizualne, na które wiele osób tak bardzo czekała. Mimo, iż wiele jeszcze pozostało do zrobienia to jednak obecne zmiany potrafią zadowolić. Co zatem dodano w ramach zwiększenia funkcjonalności? Przede wszystkim znów skupiono się na społeczności i jej zachciankach. Wprowadzono możliwość wyłączenia przycisku Search oraz Task View, który do tej pory skutecznie zajmował miejsce na pasku zadań.

Windows 10 od teraz zapewnia dodatkowo obsługę gestów, choć moim zdaniem jest to lekka kpina. W oficjalnych listach zmian jest jak byk napisane "Touch gestures on a touchpad are now build in and universal across all Windows devices", a tak naprawdę owo mizianie wspiera tylko kilka modeli (w tym oczywiście Surface). Choć wyposażony w dodatkowe oprogramowanie mój touchpad bez problemu sobie z takimi bajerami radzi, to jednak dla Microsoftu jest niewystarczający. Jeśli tego nie zmienią to trzeba się będzie z tym pogodzić.

W widoku Home dodano możliwość przypinania folderów, dzięki czemu będziemy mieć szybszy dostęp do naszych ulubionych plików. Jest to zmiana szczególnie ciekawa dla wszystkich tych, którzy lubią mieć multum ikonek na pulpicie. Od teraz będą oni mogli lepiej zarządzać swoimi danymi, bez zbędnego zakrywania tapety - w końcu po coś się ją ustawia.

Usprawniono wsparcie dla wielu monitorów, przez co korzystanie z nich ma być teraz jeszcze prostsze i przyjemniejsze - dużo łatwiejsze będzie przypinanie aplikacji na innym ekranie. Miłym dodatkiem jest wsparcie dla formatu MKV, o które wnosiła społeczność. Mogliby przy tej okazji dodać więcej wspieranych rozszerzeń, jednakże dobre i to. W przyszłości ma się dodatkowo pojawić obsługa plików FLAC. No i wreszcie trzeba wspomnieć o funkcji System Compression dodanej do systemowego oczyszczania dysku.

Dużej liczby zmian doczekał się też Internet Explorer, który powoli acz konsekwentnie ściga czołówkę przeglądarek. Nie ma co się dokładnie nad nimi rozpisywać (zainteresowani sami doczytają), jednakże warto przy tym wspomnieć o czymś innym. Osoby korzystające z testowych wersji Office 2013 na pewno kojarzą uśmiechniętą buzię znajdującą się w prawym górnym rogu. Identyczna zawędrowała teraz do IE i za jej pomocą możemy zgłaszać problemy z wyświetlaniem się stron. Kolejna subtelna zmiana, która może się jednak przydać wielu osobom w przyszłości.

Aplikacje modern

Kilku drobnych zmian doczekały się również aplikacje trybu Modern. W PC Settings dodany został Storage Sense, a zPC Settings otrzymało wsparcie dla Cortany i kilku nowych opcji.
Windows Feedback przeszedł znaczącą rozbudowę. Teraz możemy w łatwy sposób segregować wszystkie zawarte w nim informacje, przy pomocy kilku prostych filtrów. Ponadto naprawiono drobne błędy pojawiające się podczas używania wyszukiwarki. Usunięto aplikację OneDrive, w a zamian jednocześnie usprawniono i zepsuto jej pulpitowy odpowiednik. Dodano w niej selektywną synchronizację na podstawie folderów, lecz jednocześnie usunięto SmartFiles (tryby online/offline dla plików) co jest dużym krokiem wstecz. Na sam koniec warto wspomnieć o Insider Hub, w którym znajdziemy wszystkie ważne dla nas informacje - począwszy od powiadomień, a skończywszy na mini poradnikach czy wykrytych błędach.

Win10 jako główny system

Tak po krótce przedstawiają się zmiany względem poprzedniej kompilacji. Dla wielu ciekawsza jednak będzie informacja, jak nowa odsłona radzi sobie w codziennym życiu. Przyznać tutaj trzeba, iż początki faktycznie nie były zbyt zachęcające. Bluescreen pojawiał się przy co drugim zamykaniu systemu (nie znalazłem żadnej przyczyny o.O), a ponadto męczyły ciągłe problemy z eksploratorem plików, kiedy to znikały ikony z paska zadań i kafelki w menu. Jednak wraz wczorajszym wydaniem dla kręgu SLOW udostępniono 2 łatki, które wreszcie uporały się z tymi problemami. Przystępując do trybu FAST trzeba liczyć się z takimi kwiatkami, gdyż jesteśmy pierwsza linią testerów, a wszystkie wykryte problemy zostają załatane dopiero przy wydaniu tej wersji późniejszej.

Przypinanie okien do krawędzi wreszcie działa tak jak powinno, a i poprawione animacje zapewniają złudne uczucie szybkości. Zatem czy ów system nadaje się do codziennego użytku? Jeśli od wydajności wykonywanej pracy nie zależy nasze życie to jak najbardziej. Jeśli zaś trochę się obawiamy potencjalnych problemów, to zawsze można skorzystać z kręgu SLOW, który zapewnia większą stabilność.

Przy tej okazji udostępniono gotowe ISO i nazwano je November Update. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż przy poprzedniej kompilacji musiałem się bardzo nagimnastykować by zdobyć obraz płyty do czystej instalacji. Jeśli więc ktoś chciałby teraz wypróbować ów system, to ma obecnie najlepszą okazję ku temu.

Bonusowa informacja

Jest to już ostatnia kompilacja w tym roku i raczej nie mamy nawet co oczekiwać żadnych pomniejszych aktualizacji w Windows Update. Za to Microsoft zapewnia, iż na początek przyszłego roku szykuje dla nas "coś co kochamy/pokochamy" - wiele osób spekuluje, że może to być pierwsza wersja Consumer Preview. Gdyby tak się stało, powinniśmy zaobserwować znaczny skok jakościowy i funkcjonalny, względem wersji Technical Preview. Nie pozostaje nam zatem nic innego, niż czekać.
 

windows oprogramowanie hobby

Komentarze

0 nowych
xomo_pl   24 #1 27.11.2014 23:57

prawdziwa rewolucja nie ma co :)

jak dla mnie to poprzedni kalendarz wygląda(ł) lepiej...

AntyHaker   22 #2 28.11.2014 02:15

@xomo_pl: Za gruba ramka i kolorstycznie nie pasuje :D No i panoramiczny lepszy!!

Poza tym, na rewolucję należy poczekać do stycznia.

Autor edytował komentarz.
foreste   16 #3 28.11.2014 06:56

@AntyHaker: Skąd mogę pobrać build 9879 tylko przez pc seettling ? na jakiej zasadzie to działa sciaga mi iso czy tak zwany service pack czy to zwykłe iso teraz mam build 9841.

xomo_pl   24 #4 28.11.2014 11:58

@AntyHaker: w zasadzie to cały Windows począwszy od 8 jest niespójny więc bez różnicy.... przynajmniej w obrębie pulpitu jakoś to jeszcze wyglądało a teraz będzie jeszcze większy mix ;)

TomisH WSPÓŁPRACOWNIK  14 #5 28.11.2014 12:26

Może warto z tego zrobić już serię? :)

  #6 28.11.2014 12:52

Czy można w końcu dobrać jasne napisy do bardzo ciemnego schematu okien?

neXt___   12 #7 28.11.2014 12:55

Fajnie, że chce Ci się robić te przeglądy.

SmallBoobsLover   7 #8 28.11.2014 13:28

a zmienili iE11? Można ustawić fullscreen, żeby był pasek narzędzi na dole?

Berion   16 #9 28.11.2014 14:23

Ohyda.
Ale fajnie że Ci się chce, lubię czytać te wpisy i utwierdzać się w przekonaniu, że Windows skończył się dla mnie na 6.1. Serio, zero ironii.

Autor edytował komentarz.
AntyHaker   22 #10 28.11.2014 14:31

@foreste: ISO jest podlinkowane pod koniec tekstu http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso-update?os=win10
Jeśli pytasz o PC Settings - pobiera sobie jakby ISO i sam wgrywa, po czym to ISO zostaje usunięte.

@xomo_pl Aj tam, to wciąż wersje testowe - z oceną lepiej poczekać na wersję konsumencką > prawdopodobnie już w styczniu takową zobaczymy.

@TomisH Jeśli chodzi o te ustawienia na blogu, to już takową zrobiłem.


@naczelnik78 (niezalogowany) - albo wciąż się nie da, albo nie mogę tego znaleźć ^^

@neXt___ Aj tam, ktoś robi wpisy o Linuksie, to i ja wrzucam coś o Windows.

@SmallBoobsLover W IE zmienili tylko to co napisałem + info na podlinkowanej stronie. Czyli zabrali się za samo wnętrze, a skorupa wciąż bez zmian. Ofc fullscreen jest cały czas, ale wtedy wszystko znika.

@Berion Spoko, lepsze to niż ślepe podążanie za tłumem ^^

  #11 28.11.2014 14:33

Pobieżnie sprawdziłem tę kompilację.
Zwróciłem uwagę na dwie rzeczy. Wreszcie bez łaski i kombinatorstwa Windows zapamiętuje osobne ustawienie dla wbudowanych w notebooki głośniki i osobno dla podłączonych odbiorników na złączu/złączach TRS/TRRS/TOSLINK(?). Najprawdopodobniej jest to to zależne od drivera. U mnie z ALC269 to akurat działa.

Niestety druga rzecz (niezbyt przyjemna), to w tej kompilacji przynajmniej u mnie nie sygnalizuje aktywacji NumLocka, CapsLocka i ScrollLocka w ogóle. Dotyczy to LEDów na obudowie notebooka oraz na klawiaturze. Może to wprowadzić w konsternację.

msnet   22 #12 28.11.2014 14:44

Jeśli o mnie chodzi, to w najnowszym buildzie (który gości na moim kompie już trochę dni) najbardziej podoba mi się to, że znowu mi działa Microsoft Minesweeper :D Nowe ikonki folderów też są fajne :)

StarterX4   11 #13 28.11.2014 15:19

No i Windows jeszcze brzydszy. Użytkownicy tych przegrzewających się od uruchomienia Notatnika Surface'ów mogą się jarać ^^
Ja się będę jarał że dalej mi się chce kombinować z grami na Steamie na Linuksie :P jak rozkminię odpalenie TF2 (Awesomenauts już odpala) przy dobrej wydajności (na moim starym gracie), to partycja z Windows ląduje co najwyżej w /dev/null (dosłownie) :D

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #14 28.11.2014 15:24

I znów mnie wyprzedziłeś z wpisem :) A więc jakby nie patrzeć znowu same wizualne zmiany i żadnych konkretów.

gnuman   4 #15 28.11.2014 15:45

@StarterX4: Skąd stwierdzenie, że Surface przegrzewa się od uruchomienia Notatnika? Nie zauważyłem tego u siebie...

Chyba się skuszę w między czasie na instalację i samemu przetestuję ten bulid w codziennej pracy.

Autor edytował komentarz.
moh3r   11 #16 28.11.2014 16:00

@el_gnu: Z jego chorej wyobraźni, nie przejmuj się to jeszcze dzieciak , on hejtuje wszystko od MS.

Odyniec_Stary   10 #17 28.11.2014 16:10

@el_gnu: "Skąd stwierdzenie, że Surface przegrzewa się od uruchomienia Notatnika? Nie zauważyłem tego u siebie... "

Znikąd. Troll Linuxa.

pcmasterrace   9 #18 28.11.2014 16:29

@StarterX4: No tak, na Linuksie zawsze trzeba kombinować, żeby móc normalnie działać/grać, jak na Windowsie. Masz jakieś sadomasochistyczne skłonności? :)

Buber82   3 #19 28.11.2014 16:49

Potwierdzam brak aktywacji diod na klawiaturach.

Do tego u mnie na obydwu sprzętach podczas oglądania czegokolwiek w mphc czy VLC wywala się explorer.exe i pomaga jedynie restart procesu. O dziwo w bestplayer problem nie występuje.

PS. Kolejna kompilacja ma mieć jądro z gałęzi 10.0 a nie 6.4 jak do tej pory.

LonngerM   12 #21 28.11.2014 18:51

@Berion: Windows skończył się na kill'em all ;P

Rav-X   9 #22 28.11.2014 19:09

Czy w Win10 jest nadal dostępne IE Modern?

  #23 28.11.2014 19:24

@Odyniec_Stary: Gorzej bo to troll gimbus....

Berion   16 #24 28.11.2014 20:50

@el_gnu: "Skąd stwierdzenie, że Surface przegrzewa się od uruchomienia Notatnika? Nie zauważyłem tego u siebie..."
>> http://sjp.pl/przeno%B6nia

@LonngerM: Tak, coś jak z Metallicą. :) Wszystkie te problemy, które trawią 8+, a które nie występują na siódemce, ta schizofrenia interface'ów, ten odrażający wygląd, chamskie promowanie e-sklepu, nowe szpiegowniki itd. itd. Nie, to nie dla mnie.

Odyniec_Stary   10 #25 28.11.2014 20:57

@Berion: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

On nawet nie wie co to przenośnia.

mktos   11 #26 28.11.2014 22:02

Masz problemy ze stabilnością explorer.exe? Mój wywracał się po wejściu do "home", nawet jak wyłączyłem wszystkie dodatki możliwe.

Poza tym przyuważyłem, że zmienił się "długi format daty" dla języka polskiego - też takie coś masz?

xywa11   10 #27 28.11.2014 22:11

@el_gnu: Ja też czegoś takiego nie miałem, chociaż mogło to być spowodowane tym, że miałem MS Surface, a nie np. Surface 2, innych nawet nie miałem w rękach, oprócz S3PRO (to było dosłownie na 2 minuty).

lynx44   11 #28 29.11.2014 02:11

Zawsze uważałem że ramki wokół okien są niepotrzebne, brzydkie i zajmują miejsce, po przesiadce na Linuksa usunąłem je, teraz widzę że Ms wpadł na podobny pomysł.

StarterX4   11 #29 29.11.2014 02:29

@Odyniec_Stary: Odezwał się troll.
@moh3r, @anonim (niezalogowany), itd.
Skąd to stwierdzenie że jestem trollem? i to jeszcze od Linuksa?
Równie dobrze móglbym używać np. FreeBSD, Open Indiana, Solaris czy jakiś inny system, i oceniać M$.
Nie nienawidze wszystkiego w M$ (np. Bing, w reszcie chyba jestem bez zdania), Nienawidze M$ głównie za Win8, wydając "to coś" (dosłownie) zniszczyli tylko nawet nie tak zły system, (przy czym tu się kończy stwierdzenie że co drugi Win jest dobry, nowsze Windowsy są i na 99% będą takie same jak 8, czyli nieuchodząca porażna), nietrudno się domyślić o co chodzi. Jakby Win8 został wydany nie taki jaki jest, miałbym raczej pozytywne nastawienie do tego systemu.
Z drugiej strony - to dobra okazja na pokazanie innym że nie tylko Windows istnieje (a znam dużo takich ludzi, co w życiu nie słyszeli o innych systemach) i zbicie groźnego monopolu Windows (który, choć wolno, ale i tak się już kruszy).
Z tym notatnikiem to sobie wygooglujcie - Nawet nie trzeba "ciężkich" aplikacji by "Surfejs" był cieplutki, najgorzej jest z tego co wiem z Minecraftem, który dość ponoć ciekawie robi "termofor" (dosłownie) z tego tabletu :D

@pcmasterrace: Tylko że ja mam stary szmelc, w dodatku niewspieraną integre GeForce 6150SE, tak właściwie to nie jest wina Linuksa.

Odyniec_Stary   10 #30 29.11.2014 03:42

@StarterX4: "Skąd to stwierdzenie że jestem trollem? i to jeszcze od Linuksa? "

Skąd stwierdzenie, że mamy listopad?

AntyHaker   22 #31 29.11.2014 04:33

@trzy_grosze (niezalogowany): Całkiem zapomniałem o tym wspomnieć, ale faktycznie tak jest ^^

@StarterX4 Urzekła nas Twoja historia. Jak pod wpisem o Windows masz się chwalić Linuksem, to lepiej nic nie pisz. Nie przeszkadza mi Linuks, ale omg - czy to jest temat do tego?

@Shaki81 Na jakieś większe zmiany przyjdzie nam poczekać do stycznia, gdy prawdopodobnie zostanie wydana wersja Consumer Preview wraz z Continuum i kilkoma innymi bajerami. Dodatkowo wszędzie w necie teraz fruwają filmiki z kompilacji 9888 i w niej dalej skupiono się na aspekcie wizualnym >>> http://microsoft-news.com/windows-10-build-9888-reveals-new-animations-updated-c.../

@Rav-X Obecnie tylko przy pomocy drobnego skryptu >>> http://centrumwindows.pl/skrypt-przywracajacy-internet-explorer-modern-windows-10/

@mktos U mnie eksplorer działał lekko niestabilnie, ale nie aż tak - tylko to o czym pisałem, lecz naprawiono to w ostatniej aktualizacji. Co do pytania - wszystko jak na zdjęciu wyżej.

Autor edytował komentarz.
annsk   7 #32 29.11.2014 06:56

W końcu format daty dla Polski jest bardziej polski. Zmieniono z rrrr-mm-dd na dd.mm.rrrr

Rav-X   9 #33 29.11.2014 13:05

@AntyHaker: Dzięki za info.

DawidSi   2 #34 29.11.2014 16:09

Używam jako głównego systemu i nie doświadczyłem żadnych problemów, a już na pewno blue-screenów, więc wina po Twojej stronie ;) .

Jedyne co mnie spotkało, to wczoraj wieczorem po wyłączeniu TVNplayer, explorer zaczął szaleć. Znikały bowiem ikonki ze wstążki. Oczywiście restart procesu pomógł.

AntyHaker   22 #35 29.11.2014 17:02

@Rav-X Nie ma problemu.

@DawidSi Nie, nie po mojej bo w changelogu ostatniej aktualizacji jest "Fixes 0xAB bluescreen" >>> http://studio384.be/w10/ - no chyba, że specjalnie dla mnie go naprawili ^^ Po prostu miałeś szczęście, iż u Cb nie występował.

SmallBoobsLover   7 #36 29.11.2014 19:50

@AntyHaker: beznadzieja :/ wygląd przeglądarki jak sprzed 15 lat.
Jak masz chwilę, kliknij w IE11, F11 i zobacz jak wszystko ładnie się prezentuje w dwóch linijkach:
adressbar po lewej, dalej otwarte karty , obok kart trzy przyciski zamknięcia,
Pod spodem ulubione. Normalnie miodzio.
Chętnie powalczyłbym o ten wygląd, żeby chociaż dali to do wyboru taką opcję.
Z tego co pamiętam to chyba w windows 7 lub vista była taka opcja, że pasek zadań na dole się nie chował.
Wiesz może gdzie można zgłaszać takie pomysły/prośby?

Trzeba raz na zawsze usunąć tę beznadziejną, pustą belkę trzymającą tylko trzy przyciski...

  #37 30.11.2014 00:55

Testuję ten niby Windows trzecia kompilacja I cóż.. Dalej ten wykastrowany Windows 8 niczym za bardzo się nie różni od pierwszego wydania ... Poza pulpitami wirtualnymi istotnych nowinek brak.. W stosunku do Windows 8..

AntyHaker   22 #38 30.11.2014 01:29

@SmallBoobsLover: Tutaj możesz zgłaszać swoje sugestie >>> https://windows.uservoice.com/forums/265757-windows-feature-suggestions

A co do tego wyglądu - faktycznie, znacznie ładniej to wszystko wygląda w jednym rzędzie. Poza, tym - jak sprzed 15 lat? To samo o chrome powiesz? Czy FF?

  #39 30.11.2014 03:11

@foreste: Czysty Build 9879 możesz pobrać w ISO, ze strony Microsoft.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso-update?os=win10

Klucz jest nie potrzebny, jeśli ktoś używa UFEI/BIOS settings.

Roman Brzeszczyszczykiewicz   7 #40 30.11.2014 12:15

@AntyHaker: Czesto sa takie komunikaty?
http://image.noelshack.com/fichiers/2014/48/1417292689-image.jpg

Autor edytował komentarz.
AntyHaker   22 #41 30.11.2014 13:57

@Roman Brzeszczyszczykiewicz: Jak pisałem - do ostatniej aktualizacji U MNIE przy prawie każdym zamykaniu systemu. Ostatnio wyeliminowali ten błąd i na razie spokój.

gnuman   4 #42 30.11.2014 16:15

@StarterX4: Kończ waść, wstydu oszczędź jak napisał poeta. Twierdzenie, że pozycja jaką ma Microsoft maleje jest jak najbardziej błędna. Nawet jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o systemy. Zwróć uwagę na przedsiębiorstwa - na stacjach roboczych jeszcze przez wiele długich lat będzie królował Windows. Jest to spowodowane na przykład kompatybilnością ze specjalnym sprzętem czy dedykowanym niemu oprogramowaniem stworzonym z myślą o wykorzystaniu go właśnie na tej platformie. Tyle w temacie.

Natomiast jeżeli chodzi o tablety MS, nie stwierdziłem u siebie aby sprawiał problemy z przegrzewaniem się. Zresztą uwierz mi, równie dobrze można powiedzieć, że sprzęt od Apple, Sony, wpisz sobie tutaj dowolną markę, grzeje się podczas wielogodzinnej pracy w "stresie".

januszek   22 #43 02.12.2014 09:44

Potwierdzam problemy z explorer.exe (szczególnie po mpc-hc). Chyba sobie skrypt do restartu napiszę...
ps. http://winsupersite.com/windows-10/microsoft-will-try-fix-windows-10-build-9879

Autor edytował komentarz.
AntyHaker   22 #44 02.12.2014 18:34

@januszek: Trochę to stare info - po ostatniej aktualizacji nic się u Cb nie poprawiło?

januszek   22 #45 02.12.2014 19:06

@AntyHaker: po ostatniej aktualizacji to się zaczęło.
update: właśnie się coś nowego ściąga i instaluje.

Autor edytował komentarz.
januszek   22 #47 03.12.2014 18:06

@AntyHaker: nie pomogło. Nadal się sypie.

AntyHaker   22 #48 03.12.2014 19:50

@januszek: To dziwne, mi się przestał xP Teraz siedzę na nowszej 9888 i też nie mam tego problemu.

artek0100   3 #49 08.12.2014 17:47

Jak widać Windows cały czas się rozwija

Dolinpl   5 #50 10.12.2014 22:33

Coś czuję, że siódemka będzie jeszcze w moich rękach dłuższy czas. W złą stronę zmierza ten system, tak przeczuwam.

AntyHaker   22 #51 11.12.2014 00:07

@Dolinpl: Zamiast wróżyć z fusów i przeczuwać podziel się z nami argumentami. Chętnie poczytam ^^