Windows Phone
liczba publikacji: 11pierwszy wpis: 15 Sierpnia 2013ostatni wpis: 27 Czerwca 2014

Króciutko o GDR2 i trochę dłużej o Amber, czyli nowa aktualizacja dla WP8

Aktualizacje do nowszych wersji, czy to systemów desktopowym czy mobilnych zawsze budzą niemałe zainteresowanie wśród ludzi, zwłaszcza tych, którzy się tym interesują – tak zawsze było i prawdopodobnie jeszcze długo będzie. Ostatnimi czasy „najgorętszym” tematem jest niewątpliwie przyszła aktualizacja do Win8.1, swego czasu znana jako Blue. Jak to zwykle bywa, nie jest to jedyna aktualizacja, która w tym okresie się pojawi, lub już zdążyła się pojawić stosunkowo niedawno – Android 4.3, iOS7 oraz GDR2 dla WP.

Wgrywanie oprogramowania Nokia Software Updater - tylko dla Lumii

Jak wiecie niedawno została wypuszczona aktualizacja Amber dla naszych Lumii (choć nie wszystkich), lecz jak to zwykle bywa niczym trafi na nasze smartphone może minąć nawet miesiąc, a czasem nawet więcej. Wszystkim tym, którzy nie chcą czekać i jednocześnie nie boją się spróbować czegoś nowego, polecam wgrywanie softu przez NSU.

Nokia Software Updater

Jeśli ktoś nie chce czekać i nie boi się utraty danych, na pewno ucieszy się z tej możliwości.

Windows Phone 8 jako dojrzalszy brat wersji 7

Wszyscy zapewne pamiętają, jak jeszcze nie tak dawno Windows Phone był niejako synonimem zacofania i absurdu, a z Microsoftu śmiano się ponieważ zrobił duży krok w tył, jeśli chodzi o funkcjonalność WP względem jego poprzedniej odsłony - Windows Mobile. W zasadzie jedyną wspólną cechą było takie samo jądro – CE. Poza tym były to 2 całkowicie odmienne systemy. Jednakże zostawmy „dalszą” przeszłość i skupmy się na tej „bliższej” – czyli WP7.8 oraz jego następca, dzierżący jądro NT – Windows Phone 8. Jak to zwykło być w przyrodzie – nowy oznacza lepszy, doskonalszy i bliższy ideałowi.

Króciutko o Nokii i jej oprogramowaniu - Glance Screen

Krótki zarys „historyczny”

Każdy z nas lubi się wyróżniać w jakiś sposób. Użytkownicy Apple mają swój ścisły ekosystem, Ci lubiący Samsunga mają swoje AirGestures i S-Pen, natomiast Ci lubiący Nokie mają … No właśnie co mają? Do niedawna w zasadzie nic – stracili swojego ukochanego Symbiana, gdyż porzucono jego rozwój, a więc i aktualizacje. Przedwcześnie odebrano im prosperujący system jakim był MeeGo, by zamiast niego postawić wszystko na system Microsoft’u zwany Windows Phone (prześmiewczo nazywany Mobilnymi Kafelkami).

"Beta" GDR3 - ukłon w stronę "deweloperów"

Firmy Microsoft nikomu nie trzeba przedstawiać – niezależnie od naszych zainteresowań i gustów, wszyscy mamy styczność jej produktami. Jedni je sobie chwalą, inni wręcz nienawidzą i unikają jak ognia - choć nie wiem kto ma rację, jedno jest pewne, iż bez względu na nasze upodobania trzeba przyznać, iż MS potrafi od czasu do czasu pokazać produkt który wywołuje wiele emocji (niekoniecznie pozytywnych). Takim zaskoczeniem dla świata był Windows Phone 7 i jego „nowatorski” interfejs zwany Metro (aktualnie Modern), który był wzorowany na odtwarzaczu ZUNE.

Nokia Black - sposób Nokii na rozwój Windows Phone

Życie towarzyskie jest dla każdego ważną sprawą. Imprezy czy zwykłe spotkania - niezależnie od tego jak je nazwiemy, są po prostu wyrazem chęci zobaczenia swoich znajomych. Wraz z rozwojem technologii zmienił się sposób komunikowania. Dziś jego nieodzwoną część stanowią urządzenia typu “smartphone” nastawione przede wszystkim na szybkie przekazywanie danej informacji. Jednak życie ma to do siebie, iż jest nieprzewidywalne i nie poddaje się naszej kontroli. Przez taką "budowę" naszej rzeczywistości, urządzenia odmawiają nam posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie.

Windows Phone 8.1 - czyli jak Microsoft stara się nadgonić konkurencję

Trochę "histerii"

Windows Phone nie trzeba nikomu przedstawiać. Mobilne kafelki spod skrzydeł Microsoftu "zasłynęły" swego czasu brakiem aktualizacji do ich 8 wersji, gdyż zmianie uległo jądro systemu - ze starego CE na nowe NT. Dzięki takiemu zabiegowi Windows Phone mógł w pewnym stopniu przybliżyć się do swojego "pełnego" brata. Tym bardziej ludzi dziwił fakt, iż zamiast rozwijać Windows Phone również w kierunku tabletów, to stworzono odrębną wersję - Windows RT.

Wycieki i przecieki, a finalny produkt - Windows Phone 8.1

Nowe premiery, kolejne aktualizacje, wprowadzanie nowości - wszystkie te elementy sprawiają, iż stajemy się fanami danej firmy. Każdy liczący się z rynkiem "gracz" cyklicznie prezentuje to, co udało mu się osiągnąć od ostatniego pokazu swoich programistycznych umiejętności (zazwyczaj raz do roku). Wszystkie tego typu imprezy mają na celu utrzymanie lub zwiększenie dominacji firmy w danym sektorze.

Początek kolejnych przecieków - następca Windows Phone 8.1

Kilka słów wstępu

Scena technologiczna przeciekami stoi - to wie każdy czytający blogi DobrychProgramów, jak i sam portal. Gdyby nie one, wszyscy zapaleni gadżeciarze zanudzili by się na śmierć w oczekiwaniu na kolejne premiery. Dlatego Microsoft jak i każda większa firma raczy nas kolejnymi niekontrolowanymi i niespodziewanymi wyciekami dość konkretnych informacji, by wszystkim żyło się lepiej - czyli bez stresu. Tak oto byliśmy karmieni