Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows Phone 8.1 vs rzeczywistość - wrażenia z użytkowania

Systemu mobilnego wydanego przez Microsoft chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż jest to jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia. Stało się tak za sprawą udostępnienia wersji deweloperskiej jego nowej odsłony - Windows Phone 8.1 (Preview). Na tak duże poruszenie szczególnie wpłynął fakt, iż w ciągu ostatniego roku kafelki nie rozwijały się zbyt intensywnie - jedynie 3 mniejsze aktualizacje, które wprowadzały więcej poprawek do stabilności, aniżeli nowych funkcji. W zasadzie w tych paczkach więcej od siebie dodała Nokia dla posiadaczy Lumii (Glance Screen i wszelakie ustawienia związane z wyświetlaczem), niż Microsoft dla ogółu. Nie dziwi zatem powszechna opinia dotycząca stagnacji w firmie z Redmond. Choć coś wprowadzali to dodawali tego tak niewiele, iż wyglądało jakby stali w miejscu.

Jednak gdy MS wreszcie ruszył z miejsca i zaczął wprowadzać mniej lub bardziej przydatne funkcje to podniósł się bunt - "utrata własnej tożsamości", "zatracenie ideałów Windows Phone", "błądzenie we mgle". Dlatego pytam się was - jak wam dogodzić? Gdy czegoś nie ma to wiadomy płacz - bo inni mają, a ja nie. Jak już coś zostanie dodane to znowu nie tak jakbyście chcieli, albo jest to niepotrzebne bo tego nie używacie (zapominając iż może inni z tego korzystają). Ogólną tendencją ludzi (w tym przypadku) jest dążenie by upodobnić kafelki do robocika. Czy różnorodność na rynku jest aż tak nie do zaakceptowania, iż kolejne produkty mają się miedzy sobą różnić tylko nazwą?

Rozpaczliwy bieg za konkurencją

Zakończmy jednak ten oczywisty dla każdego wywód i skupmy się na gwieździe dzisiejszego wpisu czyli Windows Phone, który przebył długa drogę by stać się tym, czym jest obecnie. Począwszy od wersji 7 z każdą kolejną aktualizacją stawał się coraz bardziej przyjazny dla użytkownika, by wreszcie zostać realną alternatywą dla gigantów obecnych już od dłuższego czasu na rynku. Wielu obawiało się, iż przez taki obrót spraw WP może utracić swój "jedyny" argument za nim przemawiający - stabilność i szybkość działania. Zakładano, iż dodanie kolejnych funkcji na pewno odbije się negatywnie na tych dwóch aspektach, będących niewątpliwą zaletą tego systemu. Jak zatem jest w rzeczywistości? Ano jest bardzo dobrze, praktycznie idealnie. W mojej opinii komfort użytkowania został zwiększony, czy to poprzez przyspieszenie już obecnych animacji, czy też dodanie całkiem nowych tam gdzie ich po prostu brakowało. Można by rzecz, iż Microsoft robi podobnie do Apple - tu i tam dodaje piękne efekty aby sprawiać wrażenie szybkości. Choć w wielu momentach jest to zwykła iluzja prędkości to sprawdza się ona wyśmienicie - większy komfort odczuwamy oglądając jakieś efekty, gdyż mamy poczucie pracy urządzenia (w przeciwieństwie do oglądania statycznego logo - nie wiadomo czy wciąż pracuje czy już się zacięło). Dodatkowo “namieszano” coś w systemie, gdyż nawet te aplikacje robione z myślą o WP8 uruchamiają się znacznie szybciej - może to zasługa ulepszonego multitaskingu? Kto wie.

Główny mankament

Jednakże żeby nie było zbyt wesoło, nie obyło się bez pewnych zgrzytów. Przy pierwszej próbie ładowania wskaźnik naładowania urósł do 30% w przeciągu “zaledwie” 1.5h ... Jakie było moje zdziwienie gdy przestraszony tym zrestartowałem smarta i po ponownym uruchomieniu zobaczyłem już 55%. Sławne już centrum powiadomień również potrafi przyciąć, choć tylko w specyficznych warunkach, a nawet wtedy nie zawsze. Wystarczy odblokować ekran i szybko spróbować je wywołać, a wtedy zdarzy się iż nie zareaguje. Poza tym żadnych “wywrotek” systemu czy spadków stabilności u siebie nie zauważyłem (L820 i L925), jednakże spotkało mnie coś innego. Główny mankament każdego smartphone jest strasznie łasy na energię i to momentami dość skokowo. Nie raz potrafi przeleżeć przy konsumpcji 1% na godzinę, by innym razem wchłonąć około 30% swojej mocy w zaledwie 2h. Najgorsze jest w tym jest fakt, iż nie znalazłem na to reguły - w obu przypadkach smartphone po prostu leżał i pozornie nic nie robił. Mało tego, takie wariowanie baterii też nie występuje u każdego - niektórym bateria trzyma wręcz lepiej, niż na wersji stabilnej. Żeby było zabawniej, ja mając w posiadaniu dwie Lumie z WP8.1 mogę to śmiało potwierdzić, gdyż o ile z L925 dzieją się takie dziwne rzeczy o tyle L820 zachowuje umiar i aż tak nie zwiększyła swojego apetytu. Oczywiście na obu miałem takie same ustawienia i aplikacje, gdyż korzystałem na nich przez chwile z jednego konta by to zweryfikować dokładnie. Na jednym z for wyczytałem iż winna temu jest funkcja debugowania aplikacji włączona na stałe w tej wersji deweloperskiej - jednakże nie jestem w stanie tego w żaden sposób zweryfikować. Pozostaje czekać do kolejnego update, który wedle głosów internetu ma pojawić się już 24 kwietnia (choć nikt nie wie co wniesie to prawdopodobnym są poprawki błędów wykrytych podczas użytkowania tej wersji przez “deweloperów”).

Niedoróbki czy dziwna logika programistów?

System ten pełen jest jednak pewnych niedociągnięć (a może tylko ja je za takie uważam?), które momentami uprzykrzają mi życie. Chociaż wydaje mi się iż to może być tylko kwestia aktualizacji aplikacji, to wypada mi o tym napisać. Na początek weźmy pod lupę centrum powiadomień - niedoceniany przez zagorzałych fanów Windows Phone wynalazek. Gdy jakaś aplikacja systemowa zostawi swoje powiadomienie w CP i my je stamtąd usuniemy to zostaje ono oznaczone jako przeczytane. Jednak to nie obowiązuje (mam nadzieje że tylko do czasu modernizacji pod nową wersję) zewnętrznych aplikacje, które nawet po wyczyszczeniu notyfikacji, dalej uparcie pokazują je na kaflu jako nieodczytane.

Kolejnym mankamentem jest skrót do uruchamiania wi-fi, które nie działa tak jak powinno - przynajmniej nie tak jakby życzyli sobie tego użytkownicy. O ile możemy bez problemu je uruchomić, o tyle gdy chcemy je wyłączyć to przenosi nas do ustawień - god why? Podobnie, choć inaczej jest z BT. W tym przypadku możemy swobodnie zmieniać stan pracy bluetooth, ale dalej musimy wejść w opcje by uwierzytelnić dane urządzenie, bo bez tego nic nie odbierzemy ani nie wyślemy ... Dodatkowo nie wiedzieć czemu brakuje skrótu do sieci komórkowej - może z obawy o nasze rachunki? Miejmy nadzieję iż te niedoróbki zostaną szybko skorygowane.

Głównym zadaniem naszych inteligentnych komórek wciąż jest obsługa sieci GSM, a więc łatwe tworzenie SMS i wykonywanie połączeń. W Windows Phone 8.1 dialler wciąż nie doczekał się funkcji SmartDial, zamiast której dodano SpeedDial - czy to się sprawdzi? W moim odczuciu jak najbardziej, gdyż moje najukochańsze osoby tam się znajdują, a do reszty dzwonię tak rzadko iż mogę się pofatygować dla nich do HUB’u Kontakty.

Czyżby brak większych niedociągnięć?

W mojej opinii dokładnie tak jest - oczywiście pomijając tą baterię dla której nie ma reguły i u różnych osób różnie działa. System działa żwawo, klawiatura FLOW nie łapie żadnych zadyszek, a nowy Internet Explorer działa bardzo dobrze. Nowe ustawienia synchronizacji spisują się bez zarzutu - sprawdzone w łańcuszku Lumia -> Lumia -> PC. Zmiana motywu na jednym z urządzeń wymuszała dostosowanie się reszty, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Cortana - czyli nowy głosowy asystent Microsoftu sprawuję się wyśmienicie, aczkolwiek poza zabawą jest mało użyteczny. Bardziej przydatne są natomiast funkcję o nią oparte, takie jak Quiet Hours (przez to iż ją wymagają, nie są obecnie dostępne w języku polskim). Sposobu działania Cichych Godzin chyba nie trzeba tłumaczyć, każdy powinien szybko się domyślić o co chodzi. Prócz ustalenia tytułowych godzin, dzięki inteligencji naszej asystentki możemy ustawiać predefiniowane odpowiedzi dla osób, które będą się próbowały podczas nich z nami skontaktować. Poza tym, możemy stworzyć specjalne kręgi osób, które po wpisaniu na początek SMS frazy “Knock Knock” będą wstanie przełamać ciszę, byśmy mogli usłyszeć ich usilne próby skontaktowania się z nami. Podobnie jest z rozmowami telefonicznymi, które są od razu odrzucane i pokazywane w centrum powiadomień. Różnica polega na tym, iż tutaj możemy ustawić by osoby które będą dzwonić do nas dwukrotnie w ciągu 3 minut przełamywały milczenie.

Kilka słów podsumowujących

Pewnie wszystkim do tej pory niezdecydowanym nasuwa się jedno pytanie - “czy polecasz zatem tą aktualizację?” Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo wiele zależy od naszego szczęścia. O ile sama stabilność jest niezaprzeczalna, o tyle problemy z baterią występują dość niespodziewanie i nie u każdego. Zatem trzeba się z taką ewentualnością liczyć, co nie znaczy że musi wystąpić. Jeśli miałbym jednak wskazać odpowiedź to brzmiałaby ona “TAK”. Mimo tych dość uciążliwych momentami problemów z zasilaniem, jest ona znacznym skokiem jakościowym na który nie warto czekać. Udoskonalenia dotknęły każdego zakresu obowiązków tego mobilnego systemu - zarówno multimedia i aplikacje oraz zwykłe czynności jak SMS czy połączenia głosowe.

Zmiany są nie tylko funkcjonalne (takie jak wydzielenie niektórych składowych systemu jako oddzielne aplikacje, dzięki czemu aktualizacje mogą być znacznie szybciej dostarczane przez sklep, podobnie jak w desktopowym Windows), ale tez i wizualne (nowe animacje i poprawione stare) - dzięki temu dziecko Microsoftu prezentuje się jeszcze lepiej, a i nie możemy już narzekać na brak “podstawowych” opcji. Należy jednak pamiętać, iż jest to dopiero wersja deweloperska więc pewne problemy mogą zawsze wyniknąć i nie muszą one być regułą dla wszystkich (czego przykładem może być już kilka razy omawiana bateria). W sieci można spotkać sporadyczne problemy z połączeniem się poprzez wi-fi czy nawet rzadkie restarty, zatem należy się dobrze zastanawiać przed instalacją (by potem nie narzekać jaki to MS jest zły i wydaje tak niedopracowane oprogramowanie - z czym zdarzyło mi się niestety spotkać).

Pamiętać również trzeba, iż jest to już ostateczny obraz systemu jeśli chodzi o funkcje, dlatego też nie należy nastawiać się na załatanie jakiś większych braków w wersji ostatecznej. Jedyne zmiany będą dotyczyć stabilności oraz tej nieszczęsnej baterii (mam taką nadzieję) - no i oczywiście użytkownicy Lumii dostaną swoje dodatki o nazwie Cyan, w których Nokia skupi się przede wszystkim na mobilnej fotografii. Ta informacja powinna szczególnie ucieszyć posiadaczy smartphone posiadających PureView, gdyż to właśnie głównie do nich będzie ona kierowana.

Mam nadzieję, iż jeśli już zdecydujecie się na aktualizację waszych telefonów to nie będziecie zawiedzeni i wymienione przeze mnie problemy was szerokim łukiem ominą. 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #1 21.04.2014 22:13

Jestem, chyba jedynym człowiekiem na tej ziemi, który nie może zaktualizować phone`a do 8.1 :)

AntyHaker   23 #2 21.04.2014 22:21

@Pangrys
Jeśli masz kod błędu "80188309" to się nie przejmuj - nie jesteś jedyny ^^ W przyszły czwartek MS ma wydać stosowną łatkę (podobno xP).

rgabrysiak   14 #3 21.04.2014 23:11

Dla mnie największym problemem Windows Phone 8.1 jest czas pracy na baterii. Wcześniej moja Lumia 820 potrafiła pracować przez 2-3 dni bez ładowania, teraz jeden dzień jest dla niej wyzwaniem.
Mam nadzieję, że w finalnej wersji takich problemów nie będzie.

W kwestii samej aktualizacji, powiem przewrotnie, jest dobrze ale do ideału jeszcze brakuje.
Brakuje mi możliwości włączenia wifi bezpośrednio z centrum powiadomień, brakuje opcji włączenia/ wyłączenia danych pakietowych, brakuje skrótu do włączenia/ wyłączenia NFC.

Nowy widok kalendarza, pewnie ładnie prezentuje się na większych ekranach, ale na Lumii 820 pożytku raczej z niego nie ma. Ale to pewnie kwestia gustu.

Pomysł z dodaniem literek do listy aplikacji, niepotrzebnie wydłuża całą listę. Szkoda że nie zostało to rozwiązane tak jak poprzednio.

Kolejny problem na który narzeka sporo osób, gry dublują się w hubie i na liście aplikacji? Po co? To chyba wiedzą tylko projektanci systemu.

W hubie zdjęcia brakuje możliwości wysłania zdjęć na OneDrive. Wcześniej wystarczyło zaznaczyć zdjęcie i wybrać odpowiednią opcję.

Na plus zaliczam:
-Cortanę, mimo iż czasami ciężko się z nią dogadać ;)
-Quiet Hours (jak mogło tego nie być wcześniej w systemie),
-Możliwość wyciszenia danego wątku w wiadomościach,
-Klawiatura Work Flow,
-Nowej opcje dotyczące synchronizacji ustawień,
-Możliwość instalacji, jak również przeniesienia części zainstalowanych aplikacji na kartę SD,
-Nowy widok sklepu, oraz możliwość automatycznego i ręcznego sprawdzenia aktualizacji aplikacji.

Podsumowując, mimo problemów z baterią, całość oceniam raczej pozytywnie i jednocześnie z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę.

AntyHaker   23 #4 22.04.2014 00:27

@rgabrysiak
1. Kwestie baterii omówiłem już xP
2. Włączyć wi-fi z AC można, wyłączenie kieruje do ustawień.
3. Nowy widok kalendarza mi pasuje - więc jak piszesz kwestia gustu.
4. Tak jest przecież od WP7 ... Cały czas tak było o.O
5. To nie błąd tylko celowy zabieg w wersji deweloperskiej. Ostatnio przez ponad tydzień nie działał HUB gier i co byś wtedy zrobił? A tak jest pewne zabezpieczenie.
6. Tego tez nie rozumiem, może kwestia wersji deweloperskiej.

falmic   9 #5 22.04.2014 00:45

Temat baterii na forum developerów był już wielokrotnie przerabiany.
Wiem, że jedną z metod która pomaga na tą przypadłość, jest tzw hard reset telefonu. Stracimy oczywiście wszystko co mamy na telefonie, ale to pomaga.

Tak samo, jeśli komuś po restarcie telefonu / wyłączeniu i włączeniu wifi nie może się połączyć z siecią, pomaga wyłaczenie wszystkich opcji w Wi-Fi Sense i zarządzaniu sieciami Wi-Fi.

Oba rozwiązane były sprawdzane przeze mnie i działają (Lumia 520)

@pangrys
Dziwne, ja dziś dla testów wgrałem na nowo stary soft i bez problemów zaktualizowałem na nowym koncie M$ moją Lumię do 8.1 (ale fakt - podany błąd istnieje, tylko u mnie on jakoś nie chciał wystąpić)

falmic   9 #6 22.04.2014 00:53

@edit
Cholera, nie można edytować postów :/
Ale do rzeczy:

Cortana jest w wersji beta i wiele rzeczy jej brakuje (jak np napisanie maila do danej osoby o pewnej treści), ale wiele problemów z nią wynika z tego, że trzeba "zrozumieć" sposób w jaki należy się z nią rozmawiać (a jeszcze większego zrozumienia wymaga ode mnie rozumienie "sucharów" jakimi rzuca gdy mówię do niej "tell me a joke"). A już na pewno nie jest zabawką. Tzn inaczej, dla większości ludzi korzystanie z niej będzie praktycznie zerowe. Ale dla osób aktywnych (podróżujacych, aktywnych biznesowo czy towarzysko), funkcje które ona umożliwia sprawią, że będzie prawdziwą asystentką

DexterI9000   10 #7 22.04.2014 09:21

"nowy głowowy asystent"

rgabrysiak   14 #8 22.04.2014 10:56

@silvax
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą ;)

Ad. 4 Literki, w Windows Phone 8, pojawiały się na liście aplikacji w momencie przekroczenia określonej liczby aplikacji (nie pamiętam ilu więc nie będę strzelał).
Domyślnie ich nie było.

Ad. 5 Na szczęścię gry omijam szerokim łukiem, więc ten problem nie dotyczy mnie bezpośrednio.

@falmic
Reset telefonu na problemy z baterią, jednym pomaga, innym nie. W moim przypadku, ani reset, ani trick z trybem samolotowym nie wpłynęły znacząco na poprawę czasu pracy na baterii.

xomo_pl   24 #9 22.04.2014 12:34

ewidentnie zepsuli centrum powiadomień jak widać- przecież jak już to zrobili to to powinno działać jak u konkurencji a nie włączyć WiFi można a wyłączyć już w ustawieniach. Brak wł/wył transmisji danych w c.p też jest bez sensu- nie każdy potrzebuje być stale online...

ciekawe jest, że konkurencja potrafi jak już zaczyna zrobi coś do końca. W swojej Xperii mogę sobie w opcjach wybrać do czego chcę mieć włącznik/wyłącznik na panelu wysuwanym wraz z centrum powiadomień. Ciekawe czy jest szansa by naprawili to przed wypuszczeniem final relase...

Co do samej aktualizacji to MS dodał to co już dawno być powinno i niezbyt jest tu czym się ekscytować. Pozostaje mieć nadzieje, że nie zwolnią teraz tempa i pokażą Google'owi jak się rozwija system....

mrtrymer   4 #10 22.04.2014 18:35

Podobnie jak u użytkowników Lumii z WP8.1,mój Samsung activ s,po aktualizacji, zużywa więcej energii.Hub oszczędzania energii jest bardziej rozbudowany-mimo to,zużycie baterii jest szybsze.Wcześniej przez 3 dni mogłem cieszyć się naładowaną baterią=obecnie nie całe dwa.Wiem,że wersja ostateczna będzie wzbogacona jeszcze o dwa upgrady.Może wówczas....Brawo autor.Tekst bardzo trafny i wnikliwy.

rombarte   4 #11 22.04.2014 19:36

Dużo osób narzeka, jednak więcej jest zmian na plus, niż na minus. No i dalej - to przecież nie jest jeszcze oficjalna wersja, więc może został lekko "dotarta", zanim trafi do oficjalnej dystrybucji.

Ja sam nie wyobrażam sobie powrotu do poprzedniej wersji. Chociaż mi także nie podobają się do końca niektóre elementy (np. centrum powiadomień zerżnięte z innych systemów) to jednak cieszę się, że przynajmniej one są.

msnet   22 #12 22.04.2014 20:14

@falmic: "emat baterii na forum developerów był już wielokrotnie przerabiany.
Wiem, że jedną z metod która pomaga na tą przypadłość, jest tzw hard reset telefonu. Stracimy oczywiście wszystko co mamy na telefonie, ale to pomaga."

Zrobiłem tak na swojej Lumii 925 i trochę pomogło. Ale z drugiej strony nie jestem pewien, czy pomogło resetowanie, czy odebranie Insiderowi prawa do działania w tle... Niestety i tak baterii na mojej Nokii ubywa szybciej niż pod WP8. A dzisiaj zauważyłem ciekawą rzecz - odłączyłem telefon od ładowarki (po nocnym ładowaniu) i... wskaźnik poziomu baterii pokazywał 95% :D To dowód na to, że jeszcze nie wszystko w tym WP8.1 działa tak, jak powinno (w temacie baterii).

AntyHaker   23 #13 22.04.2014 20:34

@rgabrysiak
Te literki są od WP7 - było tak od zawsze ... Ja nie pisałem że są cały czas, chodziło mi właśnie że są zawsze po przekroczeniu tej liczby.

@zomo_prl
Nie "naprawią" bo to już jest finalna wersja jeśli chodzi o funkcje - poprawiać będą tylko stabilność etc
Poza tym AC jest faktycznie trochę skopane, ale sprawdza się w miarę xP

  #14 24.04.2014 18:14

Cześć, mam problem z aktualizacją. Za pierwszym razem po ukończeniu aktualizacji wyskoczył błąd. Więc uruchomiłam ją jeszcze raz i robi się już drugi dzień w dodatku cały czas pisze że mam za mało miejsca do ukończenia aktualizacji a usunęłam wszystkie gry i aplikacje nie wiem co robić. Z góry dzikuje za pomoc.

AntyHaker   23 #15 24.04.2014 19:11

@irina2378 (niezalogowany)
Jeśli się pliki tymczasowe zapchały to zapewne tylko software reset pomoże. W ogóle jaki model fona?

  #16 25.04.2014 11:29

Nie wiem czy to przez WP8.1, ale po dzisiejszej (25.04) aktualizacji gry Asphalt 8:Airborne gra znikneła. Tzn nie ma jej ani w hubie gier ani na liście aplikacji.
Pomocy !!!

AntyHaker   23 #17 25.04.2014 14:24

@kubixxx19 (niezalogowany)
A próbowałeś ją po prostu znów zainstalować? Zobacz co sklep pokaże - czy pozwoli na instalację, czy będzie twierdzić iż jest zainstalowana. Restartowałeś fona w ogóle dla sprawdzenia?

  #18 29.04.2014 22:18

Jest jeszcze jeden problem . System rośnie z dnia na dzień mimo ze aplikacje za juz na sd . U mnie juz 3,3gb na 4 gb w htc 8s. Ktos ma pomuysl jak to usunac??

AntyHaker   23 #19 30.04.2014 01:02

@serfer55 (niezalogowany)
Bo pewnie pliki tymczasowe dalej są na fonie ^^ Próbowałeś usunąć je z poziomu Storage Sense?

  #20 07.05.2014 19:51

hej! mam lumię 520 i nie mogę zaktualizować do 8.1... wciąż pokazuje mi brak aktualizacji, którą sprawdza codziennie -.- też tak ktoś miał?

AntyHaker   23 #21 08.05.2014 11:13

@madziolajn93 (niezalogowany)
Aktualizacji jeszcze oficjalnej nie ma, jest tylko Preview for Developers - masz go zainstalowanego?

  #22 10.05.2014 17:12

Nie zgodzę się z tym, że sposób wyłączania wifi i bluetooth to niedoróbka. Przenosi nas do ustawień dlatego, żebyśmy mieli jeszcze możliwość przełączania się pomiędzy sieciami wifi (lub urządzeniami bluetooth), a w razie potrzeby wyłączenia po prostu to zrobili. Osobiście irytowałoby mnie to, gdybym chciał przełączyć się na inne urządzenie bluetooth lub sieć wifi i w tym celu musiałbym wchodzić do ustawień.

AntyHaker   23 #23 11.05.2014 15:42

@Ktoś123 (niezalogowany)
Sęk w tym, iż tylko Wi-Fi tak działa. Żeby połączyć się z czymś przez BT, dalej muszę ręcznie wejść w ustawienia ^^

  #24 06.09.2014 15:45

Polubiłem moją Lumie 1020, nawet kosztem Automapy do której się b przyzwyczaiłem. Wszystkie nawigacje do lumi to protezy.
Ad rem!
Zaktualizowałem do oficjalniej wersji 8.1 i:
- wifi oszalało zupełnie. Sygnał pływa lub nie wykrywa b silnych sygnałów.
- kafelek MUZYKA umarł i zbladł. Całkowicie jest nieaktywny.
- wielkość słów wypowiadanych na całym świecie w temacie 8.1 jest wypowiadana przez płatnych klakierów. Ja zupełnie darmo powiem, że obecna wersja jest gorsza od poprzedniej i nie obchodzi mnie ile się chłopaki napocili.
Pytania są następujące:
-czy ktoś ma podobne problemy z wifi i MUZYKĄ?
- co polecacie zrobić, jeśli to tylko mój indywidualny problem?
Chcę dalej lubić moją Lumie
Pozdrawiam - Krzysztof

AntyHaker   23 #25 07.09.2014 00:06

@Anonim (niezalogowany): 1. Zapewne jakiś błąd, spróbuj po prostu przywrócić ustawienia fabryczne - o ile nie boisz się utraty danych.
2. Norma - dopiero GDR1 dla WP8.1 (czyli obecna wersja deweloperska) przywraca animowany kafelek
3. Bzdura, ale wierz w co chcesz.

  #26 21.04.2015 11:12

@rgabrysiak: jak oceniasz lumie 820 ? Napisz prosze szczegółowo bo chcę ja kupić ;)

AntyHaker   23 #27 22.04.2015 00:46

@Anonim (niezalogowany): Pozbyłem się jej rok temu, ale ogólnie smartphone super jak na tamte czasy. Obecnie nie polecałbym się w nią babrać (stara i niedługo pociągnie), gdyż lepiej zainwestować w L735 - ceny podobne, a możliwości znacznie większe. Jeśli jednak będziesz się upierać przy L820 to zadaj konkretne pytania :D

rgabrysiak   14 #28 29.04.2015 17:29

@Anonim (niezalogowany): Z mojego punktu widzenia, nadal sprawdza się idealnie ;)