Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Zapowiedziane na BUILD 2016 nowości powoli do nas trafiają – Windows 10 w kompilacji 14316

Microsoft na swojej ostatniej konferencji BUILD 2016 zapowiedział masę nowości, które trafią do jego usług oraz aplikacji. Mogliśmy tam zobaczyć kilka ciekawych rzeczy, takich jak lepsza integracja Windows 10 z asystentką głosową Cortana, czy też udoskonalone poszczególne jego elementy składowe. Nie musieliśmy nawet na to zbyt długo czekać, gdyż niedługo po niej Microsoft pokusił się o udostępnienie w szybkim kręgu aktualizacji kolejnej desktopowej kompilacji o numerze 14316. Wraz z nią możemy śmiało mówić o znaczącym przyśpieszeniu prac rozwojowych w ramach gałęzi Redstone, która w okolicach wakacji zastąpi obecną Threshold 2.

Oczywiście nie oznacza to, iż firma całkowicie porzuciła obecne wydanie i w ogóle go nie uaktualnia – jest zupełnie odwrotnie. W dalszym ciągu regularnie wydawane są kolejne paczki, których celem jest załatanie najbardziej irytujących problemów trapiących Windows 10 Mobile. Ostatnie tego typu uaktualnienie otrzymało końcówkę .218 i choć nie wniosło ono niczego zwalającego z nóg, to jednak w teorii naprawiło kilka mankamentów – wystarczy zerknąć w changelog dla wersji desktopowej oraz mobilnej.

Przejdźmy jednak do konkretów i skupmy się już wyłącznie na kompilacji z linii Redstone, która to najbardziej powinna nas interesować.

Cortana

Jak na samym początku wspomniałem, zaplanowany na lato Anniversary Update ma przynieść szereg nowości, w tym poszerzoną integrację tegoż asystenta z Windows 10 (również z Androidem). Oczywiście do czasu jego oficjalnego udostępniania zmieni się zapewne jeszcze wiele, lecz już teraz Microsoft postanowił dać nam tego przedsmak. Co więc nowego możemy z Cortaną zrobić? Przede wszystkim możemy ją teoretycznie użyć do synchronizacji powiadomień pomiędzy urządzeniami, lecz mobilna odsłona jeszcze tej funkcji nie wspiera, toteż nie sposób jest sprawdzić jak działa. Poza tym, nasza asystentka poinformuje nas teraz nie tylko o nieodebranym połączeniu, ale i przegapionym SMS czy powiadomieniu z jakiejś aplikacji. Jakby tego było mało, docelowo będzie nam również przypominać o tym, iż nasz smartphone niebawem dokona swego żywota z racji wyczerpującego się zasilenia.
Idąc dalej, obecnie możemy poprzez komendę „Find / ring my phone” odszukać nasze zagubione mobilne urządzenie. Ponadto, nic nie będzie stało na przeszkodzie byśmy stworzyli wskazówki dojazdu na naszym komputerze i poprzez Cortanę uruchomili je na naszej „nawigacji”.
Warto również wspomnieć o kilku usprawnieniach dotyczących jej ustawień, których to ikona została przeniesiona z zakładki „Notebook” wprost do głównego okna – jest to niewątpliwie ruch w dobrą stronę. Od obecnej kompilacji możemy zmienić język Cortany wprost z jej panelu sterowania, a w razie gdybyśmy zapomnieli samodzielnie pobrać odpowiedniej paczki, to asystentka zrobi to za nas.

Desktop oraz interfejs

W tym zakresie niestety nie ma zbyt wielu zmian, aczkolwiek o tych kilku warto wspomnieć. Na przód wysuwa się tutaj przeprojektowany ekran uaktualniania systemu, który teraz jest identyczny jak ten wyświetlany podczas instalowania zwyczajnych aktualizacji. Windows Spotlight doczekał się wsparcia dla nowej animacji odblokowywania ekranu, a i wiele systemowych aplikacji otrzymało nowe animacje ładowania.
W ramach ciekawostki wspomnę o tym, iż jest to pierwsza od bardzo dawna kompilacja, w której ikonka Windows Defendera jest cały czas widoczna w zasobniku – dotychczas była ona ukryta i pojawiała się wyłącznie w razie jakiegoś powiadomienia.

Microsoft Edge

Ostatnimi czasy Microsoft dość intensywnie rozwija swoją nową przeglądarkę, która docelowo ma być godnym następcą dla Internet Explorera, choć obecnie na to nie wygląda. Tak więc numer aplikacji podskoczył z 34.14295 na 37.14316, co niesie za sobą kilka istotnych usprawnień. Do listy wspieranych konkurencyjnych produktów, z których można zaimportować zakładki, dołączył Firefox, a i przy okazji poprawiono cały proces – teraz wpisy pojawiać się będą w osobnych folderach „Imported from …”, a nie w głównym oknie jak dotychczas. Będąc dalej w temacie ulubionych odnotować trzeba, iż panel je wyświetlający doczekał się wsparcia dla widoku „drzewa”.
Pobierając jakiś plik wreszcie przez przypadek nie zamkniemy sobie przeglądarki, gdyż ta w chwili obecnej wyświetli nam dodatkowy monit przypominający o trwającej operacji. Dodatkowo możemy samodzielnie predefiniować domyślne miejsce zapisu nowych plików, które to wcześniej było nam z góry narzucone. Co ciekawe, Microsoft Edge ma teraz inteligentnie zarządzać flashową zawartością strony i jeśli ta nie będzie nam niezbędna to ma być automatycznie zatrzymywana – powinno nam to pomóc z irytującymi reklamami.
Narzędzia deweloperskie ukryte pod przyciskiem F12 również zyskały drobne usprawnienia, wśród których znalazła się możliwość debugowania rozszerzeń, nowy widok drzewka, a także wsparcie dla „DOM API profiling”.

Tak sprawa kształtuje się w przypadku samej aplikacji, jeśli zaś chodzi o silnik renderowania EdgeHTML, to tutaj również uświadczyć możemy kilka udoskonaleń. Numeracja podskoczyła z 14.14295 na 14.14316, co pociągnęło za sobą uaktualnienie: default parameters, async/await, object.values and object.entries, opus audio format, time element, date element, output element, color input type, Canvas Path2D objects, Web Speech API, a także zaktualizowano User Agent String. Ponadto, dodano kilka nowych rzeczy, wśród których należy wymienić Fetch API, Web Notifications API oraz ES6 Regex symbols.

Masa nowości w ustawieniach systemu

Jeśli wydaje Wam się, że opisałem już większość zmian poczynionych w najnowszej kompilacji, to niestety się mylicie. Najwięcej zebrało się ich właśnie w tym najbardziej podstawowym elemencie każdego oprogramowania, które jest swoistym centrum dowodzenia. Zacznijmy jednak od stricte wizualnej nowości, czyli lekko zmienionej strony domowej. Na samą górę wrzucono pasek wyszukiwania, przez co całość znacznie lepiej się teraz prezentuje.
Idąc dalej warto wspomnieć o tym, iż zreorganizowano zakładkę odpowiedzialną za ustawienia zasilenia (baterii), a i Windows Update otrzymał lekki lifting. „Powiadomienia i akcje” również otrzymały kilka usprawnień, dzięki czemu możemy teraz nadawać poszczególnym notyfikacjom ich priorytety, a także mamy możliwość wyboru ile kart z danej aplikacji będzie się nam wyświetlać – wszystko ponad tą liczbę ukryte będzie pod przyciskiem „więcej”.
Personalizacja naszego systemu rozstała rozbudowana o możliwość wyboru ciemnego lub jasnego motywu, co było do tej pory wyłącznie domeną mobilnego Windows Phone – niemniej dobrze, że wreszcie i tutaj się to pojawiło. Ponadto oddzielono przełącznik nadający kolor paskowi tytułowemu od całej reszty (menu start, pasek zadań i centrum akcji), dzięki czemu możemy pozostawić go w kolorze wybranego wcześniej motywu.
Powróćmy na chwilę do wspomnianych wcześniej ustawień baterii oraz aktualizacji. Trochę po fakcie przypomniało mi się, że i tutaj znaleźć możemy kilka ciekawych smaczków. W przypadku tej pierwszej rzeczy zyskaliśmy możliwość łatwego zarządzenia działaniem danej aplikacji w tle – włączenie / wyłączenie lub oddanie sprawy w ręce Windowsa.
Jeśli zaś chodzi o Windows Update, to tutaj możemy znaleźć tzw. aktywne godziny, które jakiś czas temu pojawiły się w wyciekach. Po ich predefiniowaniu system nie będzie się w ich trakcie sam restartować w celu zainstalowania nowej paczki poprawek. Dodatkowo, każdorazowo otrzymywane powiadomienie po zakończonej instalacji uaktualnienia przenosić nas teraz będzie do zakładki „Historia aktualizacji”.
Ustawienia deweloperskie również zyskały kilka dodatkowych opcji, których nie chce mi się opisywać (mało kogo one interesują) – po prostu zerknijcie na poniższe zdjęcia, a dowiecie się wszystkiego.
Na zakończenie tegoż fragmentu dodam tylko, iż Windows 10 WRESZCIE doczekał się możliwości stworzenia hotspotu Wi-Fi wprost z poziomu ustawień. Koniec więc kombinowania i pobierania masy dodatkowego oprogramowania, które bardzo często nie działało – szkoda, że tak długo przyszło nam na to czekać.

System oraz jego aplikacje

Tym oto sposobem przeszliśmy do ostatniego fragmentu dotyczącego nowości – być może dla wielu najbardziej ekscytującego. Rozchodzi się tutaj o efekt współpracy firmy Microsoft oraz Canonical, czyli wbudowanie Basha znanego z Ubuntu w Windows 10. Na głównym portalu już się na ten temat rozpisywali, więc ja nie mam zamiaru – nadmienię tylko, że by z niego skorzystać należy uruchomić tryb deweloperski oraz wybrać „Windows Subsystem for Linux (Beta)” z poziomu panelu włączania / wyłączania funkcji systemu.
Jeśli zaś chodzi o wbudowane aplikacje, to w pierwszej kolejności warto wymienić całkowicie nową aplikację Skype UWP Preview. Jest ona dokładnie tym co zapowiedziano jakiś czas temu, a więc reprezentuje zmienione podejście do tejże usługi. W chwili obecnej (zarówno na desktopie jak i mobilu) Skype jest podzielony na trzy odrębne aplikacje, co dla użytkowników nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem - docelowo ponownie mają one zostać złączone w jeden uniwersalny program.
Jeśli zaś chodzi o całkowicie nowe oprogramowanie, to tutaj trzeba wspomnieć o niejakim Connect oraz Test Taker. Pierwszy z nich pozwala na bezprzewodowe korzystanie z trybu Continuum, który uruchamiany jest w oknie – mamy więc „mobilny desktop” otwarty na naszym pulpicie. Jeśli zaś chodzi o tą drugą aplikację, to w zasadzie nie wiadomo za co miałaby odpowiadać, gdyż w chwili obecnej nawet się nie uruchamia.
Na koniec odnotować trzeba również trzy inne rzeczy – dodanie trybu „Messaging Everywhere beta” do Wiadomości, oddanie nam możliwości odpowiadania na komentarze w Feedback Hub oraz usunięcie dotąd preinstalowanego programu Uzyskaj Skype (Get Skype).
W ramach ciekawostki dodam jeszcze, że zmodyfikowano wiele wbudowanych w system emotikonek, a ponadto zdecydowano się zmienić ich domyślny kolor z szarego na żółty. Po co? Nie mam bladego pojęcia.

Poprawki i niedociągnięcia

Jakoś udało nam się przebrnąć przez tą przydługawą listę zmian, toteż warto teraz przejść do czegoś innego, czyli wyeliminowanych błędów. Poprzednia kompilacja działała na moim sprzęcie nadzwyczaj dobrze, więc w tym aspekcie nie mam zbyt wiele do napisania – odsyłam do oficjalnego wpisu.

Ciut inaczej jest w przypadku niedociągnięć, których u mnie trochę wystąpiło. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj problemy z menu start oraz Cortaną, które to nie chcą się pojawić po kliknięciu w nie, a i działają dość ociężale. Bardzo często uruchomienie jakiejś „mobilnej” aplikacji kończy się jej nagłym zamknięciem, a jeśli nie odmówi nam posłuszeństwa to zazwyczaj nie pojawi się ona na pasku zadań, choć teoretycznie jest uruchomiona. Zaprezentowany z obecnym buildem Skype również pozostawia wiele do życzenia, gdyż o ile sama obsługa połączeń i wiadomości problemów nie sprawia, o tyle okno aplikacji jest jakieś niedopracowane i mi nie wyświetla ustawień – z różnych filmików wnioskuję, iż inni takiego problemu nie mają. Ostatni występujący u mnie mankament dotyczy pobierania aplikacji za pośrednictwem sklepu, które pomimo teoretycznie udanej instalacji cały czas widnieją na liście oczekujących. Nie można ich przez to ani odinstalować, ani tym bardziej uruchomić – przebywają sobie w takim zawieszeniu cały czas.

Poza tymi mnie dotykającymi, Microsoft wymienia ich jeszcze kilka – problemy z Narratorem, niefunkcjonujący emulator (z Visual Studio) HoloLens oraz Windows 10 Mobile, wywalanie się ustawień, problemy z powiadomieniami czy „utknięcie” postępu pobierania na 99% w przypadku zasysania większych plików (ofc mowa o MS Edge).

Podsumowując

W mojej opinii opisywana kompilacja jest zauważalnym krokiem w przód względem tego, czym raczył nas Microsoft począwszy od pierwszego wydania z gałęzi Redstone. Dotychczas otrzymywaliśmy w zasadzie same poprawki błędów, więc jest to pierwsze tak duże wydanie. Zapewne to jest powodem występowania tych kilku irytujących błędów czy niedociągnięć, aczkolwiek niebawem większość z nich zostanie jak zwykle wyeliminowana.
Odnotować również trzeba, że w międzyczasie pojawiła się i mobilna kompilacja (14322 - niebawem też na blogu), która wniosła kilka ciekawych poprawek. Choć wciąż czekamy na te co ciekawsze zapowiedzi z ostatniego BUILD 2016, to mimo wszystko obrany przez Microsoft kierunek jest jak najbardziej dobry – eliminacja możliwie największej ilości błędów i dodawanie kluczowych funkcji, których konsumenci od dawna się domagali. Wszystko wskazuje na to, że właśnie taka jest obecna strategia firmy, więc jeśli się nie zagubią po drodze, to letni Anniversary Update wreszcie wniesie Windows 10 (również Win10 Mobile) na odpowiedni poziom.
 

windows oprogramowanie hobby

Komentarze

0 nowych
tylko_prawda   11 #1 17.04.2016 20:47

Da się tego Insidera używać jako system do rozrywki? Nie musi być bardzo stabilny, ale w ogóle działa?

adamo000   13 #2 17.04.2016 20:52

@tylko_prawda: Zdecydowanie się da. Sam używam jako desktop do pracy.
Działa dla mnie na 4+ :)

  #3 17.04.2016 21:22

M$ się chwali nowymi emotikonami, cortaną(czyt. pan spinacz 2), a możliwości przywrócenia interfejsu windowsa 7 i wyłączenia aktualizacji automatycznych jak nie było, tak nie ma.

AntyHaker   23 #4 17.04.2016 21:38

@tylko_prawda: Bez problemu - "rdzeń" systemu jest raczej stabilny, a problemy zazwyczaj sprawiają takie elementy jak menu start czy cała ta magiczna otoczka UWP :P

Zatem śmiało.

KsProboszcz   8 #5 17.04.2016 22:06

Dzieki za wspanialy artykuł! Wlozyles w niego mnostwo pracy. Wspaniala robota!!!! Bardzo milo jest czytać dobre wiadomości. To jest to co cenie sobie w firmie Microsoft. Windows 10 ma zagwarantowany stały rozwój, ciągle nowe funkcjonalności. No i wisienka na torcie, czyli Cortana! Nie moge sie doczekac jej dostępności w języku polskim! No i oczywiście DX12 oraz stale rozwijany Edge, który wkrótce będzie obslugiwal rozszerzenia. To jest niesamowite, jak szybko ten system jest rozwijany!! I bedzie rozwijany. Nie zdziwilbym się, gdyby jeszcze w tym roku stal się najpopularniejszym systemem operacyjnym świata! Juz teraz ma 300 000 000 użytkowników. Tak. To wielka sprawa!

Autor edytował komentarz w dniu: 17.04.2016 22:39
Magnum 44   17 #6 17.04.2016 22:15

@AntyHaker: Dostałeś gratulacje od wielebnego. Zaszczyt Cię kopnął :P

SebaKomp   5 #7 17.04.2016 22:21

@KsProboszcz: A, no właśnie... Gdzie ta Cortana po Polsku i efektywny DirectX 12?

Dinowaw   5 #8 17.04.2016 22:24

Znowu ten bot? Już zawsze tu będzie? Zupełnie bezsensowny niczego nie wnoszący bełkot!

KsProboszcz   8 #9 17.04.2016 22:34

@SebaKomp: Dzieki za wpis. DX 12, czyli tzw. must have każdego gracza, przyszłość gier, działa bardzo dobrze, liczba tytułów rośnie lawinowo.
. Cortana w języku polskim z pewnością niebawem będzie również dostępna.

KsProboszcz   8 #10 17.04.2016 22:35

@Dinowaw: Jesli nie masz nic do powiedzenia nie musisz informować o tym innych!

KsProboszcz   8 #11 17.04.2016 22:40

Znakomity artykuł na początek tygodnia!

dthlfwp   7 #12 17.04.2016 23:23

@marcin82: niech ma coś z życia, nie odbierajmy mu tego :)

przemo188   8 #13 17.04.2016 23:44

Eimiemu pasi ten bot. Nakręca wejścia. Gdyby nie przynosił dochodu, już dawno zostałby usunięty tak jak ongiś słynny troll znany z wielu serwisów. Zapomniałem ksywki tego onanizującego się na widok MS trola. Ten sukienkowy to to samo. Mało co nie ochlapie monitora jak widzi logo MS albo coś od nich. Ciekawe co będzie jak firma zacznie schodzić na psy, co raczej jest kwestią czasu. Jak kiedyś powiedział pewien ważny człowiek - każde cesarstwo kiedyś upadnie.

Wstyd Eimi. Dzięki temu botu psujesz merytoryczność portalu. Wraz z jego pojawieniem się zaczeły się przpychanki słowne zamiast spokojnych i rzeczowych wypowiedzi. Po sobie widzę, że już nie chce mi się wchodzić na informacje o MS, bo wiem, że znów będzie ten troll ze swoim ślinotokiem wypowiedzi jaki to MS cudny. Dobrze, że są artykuły o linuxie, Jeszcze to oraz blogi co niektórych użytkowników trzymają mnie przy DP. A jestem wymagającym czytelnikiem. Nie czytam bzdur i prymitywnych tekstów Komputer Swiata i co niektórych innych serwisów. Wolę czytać u źródła - czyli na angielsko języcznych serwisach.

dthlfwp   7 #14 17.04.2016 23:57

@przemo188: e tam, fanboye MS byli zawsze na tym portalu i na innych. Na dp chociaży PC MASTER RACE czy jakoś tak. Zniknie KsProboszcz, to pojawi się inny, albo i nawet ta sama osoba pod innym nickiem :) Więc co da zbanowanie? Na pclolu czy pure jest to samo. Zastanawia mnie tylko dlaczego zawsze są to fanboye MS, a nie spotyka się ich kolegów od Apple, Sony, czy jakiejś innej firmy?
Kliknij sobie "ukryj komentarze tego użytkownika" i zapomnij :)

Autor edytował komentarz w dniu: 17.04.2016 23:58
AntyHaker   23 #15 17.04.2016 23:58

@Magnum 44: Faktycznie, wreszcie czuję się doceniony :P

@Dinowaw Że niby ja? :s

@dthlfwp Nie widujesz maniaków Apple? Słabo szukasz, albo masz wyjątkowe szczęście - zaglądnij na wpworld :P

@marcin82 Ja zrobię i usunę co "ciekawsze" - resztę zostawię, bo nie mnie oceniać.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 00:02
dthlfwp   7 #16 18.04.2016 00:18

@AntyHaker: hehe, chyba wiem o kim piszesz, zaglądam tam czasem z przyzwyczajania (miałem wcześniej WP), to jeden gość wali tam na oko kilkadziesiąt komentarzy dziennie o tym jaki Windows jest zły, a jakie Apple świetne. Faktycznie o nim zapomniałem :)
Ale to wyjątek potwierdzający regułę, przynajmniej ja mam takie wrażenie że ultrafanów (lub trolli :) ) MS jest zdecydowanie najwięcej.
Na pclolu był KazH, Mcix, raximus i jeszcze jacyś inni, na pure jest SGI/CGI, na dobreprogramy wiadomo.

marcin82   9 #17 18.04.2016 00:24

@dthlfwp

Czyjaś przyjemność nie może powodować obrzydzenia u większości. To jest rozwalanie sensu jakiejkolwiek dyskusji, zarówno pod tym, jak i innymi artykułami. Tutaj są 3 komentarze, a zdarza się więcej ... Kojarzysz reklamę "włączamy niskie ceny"? :D

AntyHaker   23 #18 18.04.2016 00:30

@dthlfwp: Raximus? Ten sam Raximus od aplikacji "DobryPlan"? :P Jeśli to ta sama osoba, to mi się przyjemnie z nim swego czasu dyskutowało, ale kontakt się urwał :s

Może i wyjątek potwierdzający regułę, ale to już zależy jakie portale przeglądasz. Choć fakt faktem, z racji popularności Microsoftu jego fanów jest zwyczajnie więcej.

foreste   16 #19 18.04.2016 00:44

Szczerze Bajerów typu bash etc mi nie trza to samo czarne gui bo wystarczy mi stardock windowsblids 10 i start10 w windows 10 , w windows 10 mogli przywrócić safedisk i securom, sporo gier przestało mi działać przez to, Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x800F0922: Aktualizacja zbiorcza dla systemów Windows 10 Version 1511 opartych na procesorach x64 (KB3147458) miał ktoś ?

Mirosław1990   8 #20 18.04.2016 04:59

A kiedy zaczną poprawiać błędy w aktualnej wersji?
https://www.youtube.com/watch?v=KbJEmQ5CtEo

TrustNoOne   11 #21 18.04.2016 07:04

@SebaKomp: Ja tam póki co cieszę się, że wspomniana Cortana nie rozumie co mówię po polsku. ;) (polsku a nie Polsku). Na szczęście w domu rzadko używam angielskiego. :)

TrustNoOne   11 #22 18.04.2016 07:08

@AntyHaker: bardzo ciekawy wpis! :) PS masz może ty lub @KsProboszcz lub kto inny info, skąd można pobrać ORYGINALNY i co za tym idzie czysty W7? Póki co na jednym z lapków mam preinstalowaną 7, ale przymierzam się do instalacji W10 na tym kompie. Na tym z którego obecnie piszę W10 chodzi stabilnie i stąd 7 chcę zamienić na 10. Problem w tym, że jeżeli zamienię 7 na 10 i coś nie będzie pasić, to już na 7 nie wrócę bez płyty. Ukryta partycja z 7 nie będzie niestety działać...

Dinowaw   5 #23 18.04.2016 07:25

@AntyHaker: @Dinowaw Że niby ja? :s
No widzisz, zabrał Ci prawie całe show, bo więcej wpisów o kleryku niż samym blogu i nawet ty masz wątpliwości kogo ludzie komentują!

eimi REDAKCJA  17 #24 18.04.2016 08:07

Przykro mi. KsProboszcz był naszym eksperymentem w dziedzinie AI, ale usamodzielnił się i uciekł z naszej infrastruktury do chmury Azure. Nie możemy go wyłączyć. Ban też nie wchodzi w grę, bo bot wykradł nasze kompromitujące fotki i straszy, że jak nie będzie mógł zachwalać Microsoftu na naszych łamach, to wszystko trafi do Faktu i SuperExpresu.

Tak więc pozostało nam KsProboszcza polubić.

  #25 18.04.2016 08:39

@eimi: Jak wyglądają statystyki poszczególnych wersji Windows dla portalu Dobre Programy? Czy ciągle jest tak że Windows 10 jest na szarym końcu za Windows 7, 8, XP, Linux? Wcale by mnie to nie zdziwiło patrząc na user agent osób komentujących - zawsze najwięcej osób ma Linuxa oraz Windows 7

sir_lucjan   9 #26 18.04.2016 08:40

Z tych wszystkich nowości ta dotycząca Skype jest chyba największym kuriozum. Naprawiają to, co spieprzyli, nic ponadto. Personalizacja motywu - ta zmiana również nie wnosi niczego innego, ponad to co jest już znane. Wielebny może się tym jarać jak pochodnia, ale bardziej normalne jednostki przyjmą to raczej bez entuzjazmu. Ot, zwykłe poprawki.

Vanshei   16 #27 18.04.2016 09:36

Świetny wpis, grube podsumowanie :)

przemo188   8 #28 18.04.2016 09:39

@eimi: Bardzo śmieszne. Nie przeszkadza mi, jak zobacze fotki waszej jedynej piękniejszej części redakcji, wasze akty pominę ale będę się cieszył że nie ma trola i dyskusja wróci do normalności.

Napisz, że Was to kręci, że dzięki niemu goole adesense zarabia, itp. Jakbyście nie potrafili zbanować dziada. Nazira zbanowaliście.

ochkarol   3 #29 18.04.2016 10:28

Ciekawe kiedy poprawią kontrolę rodzicielską, która kuleje na potęgę.

  #30 18.04.2016 10:33

Dodano jakieś nowe funkcje szpiegujące do złośliwego oprogramowania Windows 10?

  #31 18.04.2016 11:03

@KsProboszcz: Scooby czy to ty?

kilijanek   9 #32 18.04.2016 11:40

@eimi: No cóż, ja go tam lubię. Nie zgadzam się z nim zawsze, ale lubię go za optymizm i trzymanie się jednej wersji we wszystkich komentarzach ;)
Co jest na pewno trudne ;)

Wasze kompromitujące zdjęcia z HotZlotu wykradł? Ojej, to z tego będzie HotAfera! :D

Kuragari91   12 #33 18.04.2016 11:58

@przemo188: Jeżeli nie można zbanować trolla, to przekonaj innych, aby go nie karmili. A jego posty zawsze można ukryć.

darek719   40 #34 18.04.2016 12:56

No... Całość wygląda coraz lepiej, a na bajery i inne Cortany przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę... Póki co ja dalej też czekam z instalacją :)

xander21   8 #35 18.04.2016 13:37

Ja potestuje jak w końcu udostępnią rozszerzenia do blokowania reklam. Wbudowana przeglądarka chodzi mega szybko, gdyby nie te reklamy....

  #36 18.04.2016 13:40

@eimi: "bot wykradł nasze kompromitujące fotki i straszy, że jak nie będzie mógł zachwalać Microsoftu na naszych łamach, to wszystko trafi do Faktu i SuperExpresu."
- Czyli Windows 10 to jednak SZKODNIK :((

Nicolas Dominique   4 #37 18.04.2016 13:59

Fajnie, że prowadzisz dziennik na temat aktualizacji Wingrozy 10 :P Dzięki temu jestem w zasadzie na bieżąco ze wszystkimi zmianami i wiem, co mnie czeka w przyszłości :P

AntyHaker   23 #38 18.04.2016 15:05

@Mirosław1990: Nie to żebym się czepiał, ale filmik jest ze starej wersji systemu :P

@TrustNoOne Choćby stąd >>> https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

@Dinowaw Tam od razu show - ale fakt, dużo jego komentarzy tutaj xP

@sir_lucjan Trudno się z takim tokiem rozumowania nie zgodzić.

@xander21 Tragedii nie ma aż takiej - można śmiało próbować ^^

@Vanshei Zwyczajne - powiedziałbym wręcz, że przeciętne i nudne :P Nie miałem kompletnie pomysłu, cały entuzjazm mi już dawno opadł xD

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 15:06
kkowalewski   8 #39 18.04.2016 15:45

To dziwne. Mam Lumię 640 z W10mobile i nie mogę dołączyć do programu Insider.

darek719   40 #40 18.04.2016 15:57

@KsProboszcz: Świetny komentarz! Taaaaki prawdziwy :)

AntyHaker   23 #41 18.04.2016 16:00

@kkowalewski: Tzn. w jakim sensie? Nie chce się pobrać apka czy co?

TrustNoOne   11 #42 18.04.2016 17:14

@AntyHaker: Niby tak, ale posiadający preinstalowany system nie pobiorą tego obrazu.

KsProboszcz   8 #43 18.04.2016 17:48

@przemo188: Zamiast malkontencić po prostu doceń to co robi Microsoft. Taka postawa jak twoja jest wynikiem braku argumentów przeciw co skutkuje bezpodstawnym, negatywnym nastawieniem do Windows 10, bądź co bądź znakomitego systemu.
Dziś zaktualizowałem kolejnemu znajomemu i jest ok. Twoje obiekcje są zupełnie niezrozumiałe!!!

KsProboszcz   8 #44 18.04.2016 17:50

@xander21: Tak, to prawda. Przeglądarka Edge cechuje się niewiarygodną szybkością. I bez rozszerzeń jest warta używania! Jeśli potrzebujesz rozszerzenia to wejdą już wkrótce!

KsProboszcz   8 #45 18.04.2016 17:52

@sir_lucjan: Z powodu braku argumentów twoja jedyną odpowiedzia jest malkontenctwo. Tak.

KsProboszcz   8 #46 18.04.2016 17:58

@darek719: Doceniam wysiłki Microsoftu, który chce dostarczać swoim klientom coraz lepsze rozwiązania. Nie zgadzam się z nic nie wnoszącymi wpisami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że używając Windows 10 od samej jego premiery nie miałem z nim ŻADNYCH PROBLEMÓW!! Pretensjonalne głosy wnoszą często jedynie szum. Ktoś nic nie rozwija- jest źle, ktoś chce dostarczyć użytkownikowi najnowsze rozwiązania i to za darmo- też jest źle. Nie rozumiem takich postaw życiowych. Czy naprawdę warto takie przyjmować? Z pewnością nie.

KsProboszcz   8 #47 18.04.2016 17:59

@Anonim (niezalogowany): #30 Nie szukaj poklasku w grupie szerząc tezy oderwane od rzeczywistości!

sir_lucjan   9 #48 18.04.2016 18:01

@KsProboszcz: Nie malkontenctwo żałosny bocie tylko własna opinia.

KsProboszcz   8 #49 18.04.2016 18:03

@sir_lucjan: Mająca jednakże symptomy technologicznego malkontenctwa.

sir_lucjan   9 #50 18.04.2016 18:05

@KsProboszcz: Ty masz symptomy upośledzenia, ale o tym jednak pewnie wiesz... Wszędzie widzisz malkontenctwo. Białe myszki też widujesz?

KsProboszcz   8 #51 18.04.2016 18:07

@TrustNoOne: Możesz zrobić obraz systemu. Inne, mniej bezpieczne źródła odradzam. A jaką wersję potrzebujesz 32 czy 64 bit?

darek719   40 #52 18.04.2016 18:11

@KsProboszcz: Na darmowe rzeczy narzeka się tak samo jak na płatne :)

KsProboszcz   8 #53 18.04.2016 18:15

@sir_lucjan: Cóż, oceniając innych oceniasz sam siebie. Twoje nacechowane negatywnymi emocjami komentarze są jedyną odpowiedzią na brak argumentów. Rozumiem, że nie rozumiesz, nie rozumiem, że nie chcesz zrozumieć.
Windows 10 jest stale rozwijany, Microsoft dodając nowe funkcjonalności wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników, aby cieszyli się jeszcze bardziej nowoczesnym systemem. I to jest to co doceniają użytkownicy. Uzywam go od początku, jest super, gram w gry korzystające z DX 12! Dlatego też twoja postawa jest kompletnie niezrozumiała bezpodstawna!

xander21   8 #54 18.04.2016 18:18

@KsProboszcz: Mam wolny net. Jak ładuje się strona to przez reklamy następują kilku sekundowe zacinki. Dlatego ablock jest obowiązkowy.

KsProboszcz   8 #55 18.04.2016 18:19

@darek719: A nie powinno się! NIe chodzi, że są darmowe, ale Windows 10 oprócz tego, że dostępny jest w ofercie darmowej aktualizacji, która będzie wpsierana i rozwijana, podczas gdy inne starsze wersje systemu nie będą już miały wsarcia i będą narażone na zawirusowanie i ataki hakerów, to jeszcze posiada użyteczne funkcjonalności i nowe technologie z zakresu zabezpieczeń!

KsProboszcz   8 #56 18.04.2016 18:21

@xander21: Mój znajomy też tak sądził. Odkąd ma Windows 10 i korzysta z przeglądarki Edge, pomimo, że nie ma jeszcze rozszerzeń, strony internetowe ładuja się znacznie szybciej.

darek719   40 #57 18.04.2016 18:21

@KsProboszcz: ej.. sam wiesz ze nie ma produktu idealnego. Każdy znajdzie jakieś błędy lub niedogodności w Windows 10.

sir_lucjan   9 #58 18.04.2016 18:22

@KsProboszcz: "Rozumiem, że nie rozumiesz, nie rozumiem, że nie chcesz zrozumieć" - kolejny klasyk w wykonaniu wielebnego. Nie tylko Windows jest regularnie rozwijany, więc to nie jest argument. W systemie z którego używam jak i również w środowisku graficznym również dostaje regularnie wiele poprawek, zatem to nie jest żaden argument. Poprawki dostarczają wszyscy. Nie gram w prawie żadne gry - nie kręci mnie już marnowanie swojego czasu na takie rozrywki, wolę się zająć czymś innym. Jeśli jednak już w coś gram, to jest to najczęściej stareńka gra, jaką jest Heroes V Dzikie hordy. Bez problemu działa na Wine. Zatem DX 12 nie jest mi do niczego potrzebne. Dlatego moja postawa jest jak najbardziej zrozumiała dla każdego, kto nie jest kiepsko zaprogramowamym botem albo fanatykiem używającym głowy do noszenia czapki - i tylko do tego.

kkowalewski   8 #59 18.04.2016 18:29

@AntyHaker: Już mi się udało pobrać wersję Insider i...nie działa mi Messenger. Robię przywrócenie do ustawień fabrycznych.

marcin82   9 #60 18.04.2016 18:32

@AntyHaker

[[ Jeśli zaś chodzi o tą drugą aplikację, to w zasadzie nie wiadomo za co miałaby odpowiadać, gdyż w chwili obecnej nawet się nie uruchamia. ]]

Przypomina mi się pewna anegdota:
- Co robisz?
- Przenośne
- Ale co przenośne?
- No przenośne
- Ale co przenośne!?
- Nie wiem, ale przenośne bo narazie uchwyt tylko zrobiłem ...

Jeśli tak wygląda zapewnianie "najwyższej jakości usług" zaczynane od strony zadniej to rzeczywiście jest to postęp na miarę wynalezienia kwadratowego koła.

Parę słów odnośnie jakości usługi Skype ... Przed przejęciem przez pewną firmę wszystko działało jak należy. Po przejęciu dość często zdarza się przerywanie połączenia. Wersja "łebowa" skype pozostawiala wiele do życzenia więc lepiej , zę ją ubito. Pozostaje korzystanie z wersji desktopowej.

Kolega, skusiwszy się na instalację jedynie słusznej wersji systemu operacyjnego goliata z Redmond z przestrachem w głosie oznajmił mi, że przestała mu działać kamera w połączeniach Skype. Skype uparcie twierdził, że urządzenie jest używane przez inny program. Aby sprawdzić jaki proces używa kamery "przekopałem połowę internetu" i do wszystkomającego tudzież naszpikowanego wszelkimi (nawet jeszcze niewymyślonymi) funkcjonalnościami aż do rozpuku systemu musiałem dosinstalować kolejny program, który stwierdził, że używa jej proces Skype.exe. Go go Microsoft!!!

W tych okolicznościach nie uwierzę, że Windows 10 jest zgodny z każdym sprzętem w 1200%, a zaklinanie rzeczywistości nie tutaj nie pomoże.

@KsProboszcz
Oceniając innych oceniasz sam siebie! I pamiętaj - włączamy niskie ceny!

PS
Mam jeszcze pytanie - czy wiesz do czego służy przycisk "Edytuj" widoczny w lewym dolnym "rogu" postu, którzy właśnie został napisany?

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 18:41
sir_lucjan   9 #61 18.04.2016 18:37

@marcin82: Nie wie. Odpowiem za niego, bo to oczywista prawda.

KsProboszcz   8 #62 18.04.2016 18:46

@darek719: Tak, nie ma idealnego. Ale są prawie idealne. Takim jest Windows 10. Po aktualizacji Redstone będzie się juz ocieral o ideał!

AntyHaker   23 #63 18.04.2016 18:47

@TrustNoOne: A coś takiego http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159... ?:P

@kkowalewski Nie rób, to nic nie da - z tą kompilacją się po prostu gryzie, aczkolwiek jest na to metoda (a nawet dwie).
1. Uruchamiać go poprzez otrzymane powiadomienia.
2. Uruchamiać go poprzez aplikację do FB.

@marcin82 Pierwszy fragment jest bez sensu, bo i niby dlaczego miałoby to działać? Coś wrzucili w testową wersję, możliwość uruchomienia będzie w kolejnej - nie rozumiem o co ten lament.

" Wersja "łebowa" skype pozostawiala wiele do życzenia więc lepiej , zę ją ubito." Nie przypominam sobie - mało tego, jest cały czas uaktualniana.

darek719   40 #64 18.04.2016 18:49

@KsProboszcz: Nawet po Redstone update 7 jakoś tego nie widzę...

marcin82   9 #65 18.04.2016 18:57

@KsProboszcz
Przeczysz sam sobie! Windows 10 jest idealny już teraz! Jak śmiesz twierdzić, że dopiero po aktualizacji otrze się o ideał!

I pamiętaj - włączamy niskie ceny!

@AntyHaker

Jak to o co? O to, że ludzie w rzekomo stabilnym systemie otrzymują w "pakiecie" coś, co nie wiadomo do czego służy i jest w wersji testowej. To ma gwarantować najwyższą jakość usług? Skąd wiesz, że nawet tak mała aplikacja nie zdestabilizuje działania innych procesów systemowych?

Odnośnie Skype. Przepraszam, oczywiście chodziło o wersję "kafelkową".

Semtex   19 #66 18.04.2016 18:57

Panowie, wywalimy wszystkie inne OS na drzewo, Pingwin na hak, niech zdycha, bo Windows 10 będzie idealny, prawie, miazga....

Kurde, tylko jeszcze nikt nigdy nie napisał żadnego oprogramowania, które jest/było/będzie idealne, nawet do "prawie idealne" jest droga jak stąd do księżyca.....

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 18:58
sir_lucjan   9 #67 18.04.2016 18:59

Czasem można odnieść wrażenie, że KsProboszcz jest nietykalny tylko dlatego, bo to jakieś alterego kogoś wysoko postawionego w kręgach redakcyjnych. Już dawno powinien dostać kopniaka, tak jak Nazir, za sianie fermentu.

KsProboszcz   8 #68 18.04.2016 18:59

@sir_lucjan: Windows 10 to ponadprzeciętny system. Juz teraz deweloperzy rozwijaja gry korzystające z DX 12, tak, to jest przyszłość rynku gier. Tak dynamicznego rozwoju jak Windows 10 szukać ze świecą. I to rozwój na wielu płaszczyznach, funkcjonalność, interfejs, wdrazame sa nowoczesne, wydajne technologie. Rozwiązania OpenSource nie są na tym polu konkurencyjne. Użytkownicy czerpią z tego całymi garściami. I o to chodzi. Windows 10 to sukces, firma Microsoft stworzyła znakomity produkt.

KsProboszcz   8 #69 18.04.2016 19:02

@sir_lucjan: Tym komentarzem pokazujesz , ze nie potrafisz prowadzić dyskusji, a na każde inne zdanie reagujesz emocjonalnie. To bardzo malostkowe.

marcin82   9 #71 18.04.2016 19:06

@KsProboszcz

Ośmieszasz się takimi komentarzami! Jak możesz w stosunku do Windows 10 używać określenia przeciętny? Takie wypowiedzi sugerują, że nie doceniasz tego, co firma robi dla użytkowników. Mnie i moich znajomych - użytkowników tego wspaniałego systemu ogarnia niewypowiedziany smutek i żałość, że można tak umniejszać ..

Na kolanach, ze wzrokiem wzniesionym ku górze należy wyśpiewywać, że ON jest BOSKI!

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 19:07
KsProboszcz   8 #72 18.04.2016 19:06

@Semtex: Droga stad do księżyca jest niczym w porównaniu do odlegosci do innych galaktyk. Trzeba spojrzeć na te sprawy z innej perspektywy, wtedy łatwiej je zrozumieć.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 19:07
sir_lucjan   9 #73 18.04.2016 19:11

@KsProboszcz: Brednie. Kernel, środowiska graficzne - wszystko to cechuje znacznie bardziej dynamiczny rozwój. Wystarczy przejrzeć git kernela, freedesktop czy projektu KDE - tutaj zmiany wprowadzane są każdego dnia, kilkadziesiąt razy na dobę. Bije to tempo rozwoju Windowsa na kilka głów jednocześnie.

  #74 18.04.2016 19:15

@KsProboszcz: Jak wyłączyć szpiegowanie w Windows 10?

marcin82   9 #75 18.04.2016 19:17

@sir_lucjan

Dodam do tego, że dzięki deweloperom i często dzięki zwykłym użytkownikom oprogramowanie dość szybko (oczywiście zależy to od przyjętego modelu rozwoju) zostaje dostarczone innym użytkownikom w formie zaktualizowanych pakietów. Nie ma mowy o zwłoce w łataniu tzw. luk krytycznych w formie "obiadów czwartkowych" czy "miesięcznic" z priorytetem poprawki "musztarda po obiedzie" :D

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 19:18
AntyHaker   23 #76 18.04.2016 19:27

@marcin82: Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi - przecież powyższy wpis tyczy się wersji testowej właśnie :P

Co do Skype - to nawet nie tyle porzucenie, co niezdecydowanie. Co chwila zmieniają jego formę.

@Semtex Co do drugiego fragmentu - tak niestety jest. Przez to nie mogę korzystać nawet z jednej przeglądarki, a co najmniej z dwóch - żadna mnie do końca nie satysfakcjonuje :P

kkowalewski   8 #77 18.04.2016 19:28

@AntyHaker: OK!

marcin82   9 #78 18.04.2016 19:30

@AntyHaker

Przecież Windows od razu był stabilny! :P

Semtex   19 #79 18.04.2016 19:32

@marcin82: I Idealny :P ;)

KsProboszcz   8 #80 18.04.2016 19:32

@marcin82: Windows 10 używa od początku mogę jedynie potwierdzić, ze ten system jest znakomity. Microsoft wykonal świetną robotę! Ja tez jestem przekonany, patrząc na funkcjonalność i rozwiązania, ze to nieziemski system!

KsProboszcz   8 #81 18.04.2016 19:36

@Semtex: Tak, twoje malkontenctwo i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni!

AntyHaker   23 #82 18.04.2016 19:38

@marcin82: No działa stabilnie, ale wydanie jest niekoniecznie za takie uważane :P

KsProboszcz   8 #83 18.04.2016 19:41

@sir_lucjan: Nie masz racji. To Windows 10 wiedzie prym pod tym względem. 300 000 000 juz się o tym przekonalo, kolejne setki uczynią to juz wkrótce!
Oby jak najszybciej!

sir_lucjan   9 #84 18.04.2016 19:42

@KsProboszcz: Bredzisz, chłopie.

KsProboszcz   8 #85 18.04.2016 19:52

@sir_lucjan: Twój wpis oddaje bezradność wobec oczywistych faktów. Jest to niezmiernie pocieszne.
Windows 10 to system tworzony przez użytkowników dla użytkowników. To wspaniale! No i ma DX 12, rozwiązanie must have każdego gracza! Po kilku miesiecach korzystsnia z Windows 10 nie wyobrażam sobie powrotu do starszej wersji.

sir_lucjan   9 #86 18.04.2016 19:59

@KsProboszcz: Twój wpis jest bezmyślną kalką Twoich poprzednich wpisów. Windows nie jest tworzony przez użytkowników. Użytkownicy co najwyżej testują dobrowolnie produkt, natomiast sami nie wnoszą ani jednej linijki kodu.

Semtex   19 #87 18.04.2016 20:04

@sir_lucjan: Z tą dobrowolnością testowania różnie bywa ;)

KsProboszcz   8 #88 18.04.2016 20:08

@sir_lucjan: Mylisz sie. Microsoft zawsze liczył się ze zdaniem i opiniami użytkowników. Tak właśnie powstaje Windows 10. Ten system to prawdziwe arcydzieło. Bezpieczeństwo, stabilność, funkcjonalność, ciągle rozwój. Doceniają to zarówno użytkownicy domowi jak i firmy. Mówią o tym prognozy Gartnera. Moi znajomi, ktorym przeprowadzam aktualizacje zawsze sa zachwyceni.
Ja idę z postępem. Chodźmy razem!

sir_lucjan   9 #89 18.04.2016 20:08

@Semtex: Nie chciałem już narazić się na oskarżenia o rasizm czy homofobię - bo skoro jestem już malkontentem to do tego bliska droga.

KsProboszcz   8 #90 18.04.2016 20:11

@kilijanek: Dzieki za komentarz. Ja tez uważam, ze najwazniejsza jest rozmowa z druga osoba. Od razu widac dojrzałość twojej postawy!

KsProboszcz   8 #91 18.04.2016 20:15

@Semtex: Wiele użytkowników bezinteresownie pomaga w rozwoju Windows 10. Społeczność to wielka sila tego systemu.

TrustNoOne   11 #92 18.04.2016 20:20

@KsProboszcz: 64. Lenovo zlało mnie. W chwili obecnej zostałem bez systemu (bez W7) a W10 nie chce się zainstalować.

KsProboszcz   8 #93 18.04.2016 20:31

@TrustNoOne Sprawdz wiadomości na forum.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 20:32
tylko_prawda   11 #94 18.04.2016 20:59

@adamo000: @AntyHaker: Dzięki za info, 30 dniowy okres próbny mi się kończył ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 20:59
KsProboszcz   8 #95 18.04.2016 21:10

Jestem dumnym użytkownikiem Windows 10. Jako jego użytkownik jestem przekonany o jego świetlanej przyszlosci. Obecnie systemy Windows to część naszego życia, prywatnego i zawodowego.

macminik   18 #96 18.04.2016 21:28

@KsProboszcz: lawina jest tak błyskawiczna, że ikt nie jest w stanie jej zauważyć. Tak pędzi....

KsProboszcz   8 #97 18.04.2016 21:37

@macminik: Dlatego nie wolno stać w miejscu, trzeba iść z postępem. Ja idę. Chodźmy!

macminik   18 #98 18.04.2016 21:38

@KsProboszcz: ja nie chodzę, ja jeżdżę bo jest szybciej...

KsProboszcz   8 #99 18.04.2016 21:41

@macminik: Wiec jeźdźmy! Kierunek znamy!

dthlfwp   7 #100 18.04.2016 22:27

@macminik: Chodzić zdrowiej. Chyba, że jeździć rowerem.
@AntyHaker : tak, to ten. Co najmniej kilka razy widziałem jak groził redaktorom sądem, prawnikiem i bóg wie czym jeszcze za nieprzychylne MS aktualności czy artykuły :) Wyzywał wszystkich dookoła, używając całego wachlarza przekleństw. Zresztą jego log ostrzeżeń nie wziął się znikąd :) https://i.imgur.com/9vhFbpd.png Jak widać recydywista :)

Autor edytował komentarz w dniu: 18.04.2016 22:34
AntyHaker   23 #101 18.04.2016 23:09

@dthlfwp: Cóż - tak się czasem zdarza. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie, niemniej mi się z nim dość dobrze dyskutowało :P

Mirosław1990   8 #102 19.04.2016 09:55

@AntyHaker: W nowej jest to samo i jeśli chcesz to nagram to jeszcze raz bo problem nie zniknął nawet po instalacji systemu na czysto.

przemo188   8 #103 19.04.2016 10:33

Wielebny,vel. ktoś z redakcji albo inny poj...y użytkowniku. Cytujesz Garntera, ale chyba nie to co trzeba cytować. Postęp sprzedaży komputerów dzieki MS skurczył się. Zaczeło się od 8 i tego już nie można zmienić. Producenci oskarżają MS. Czytałeś? Czy ty nie czytasz herezji, gdzie twój ubóstwiany system jest krytykowany? A czy czytałeś prognozy, że 10 jest ostatnim systemem rozwijanym ( o ile to można nazwać rozwój). MACoS i linux powoli rugują go z rynku? MS to widzi i powoli zmierza do linuxa jako że ten zapewnia lepszą jakość działania i stabilność? Czy widzisz hipokryto, że Windows się kończy a to co teraz jest wydawane to próba ratowania dupy?

300 milionów użytkowników 10? Skąd ty bierzesz tą liczbę? Wg szacunków wszystkiego co jest związane z MS jest 300 milionów - łącznie z mobilnymi okienkami. Ten system ma 14 procent wszystkich urządzeń świata, na których system może być uruchomiony. Pozostałe to w większości Linux (Android), MACos i inne systemy.

14 procent - odliczająć wersję mobilną na smartfonach, których nikt nie chce, to urządzenia biurkowe u urzędnika i gracza. Tylko tam jeszcze MS się trzyma dzięki pakietowi Office. Gdyby ten office był na linuxa - Windowsa by nie było. Wiele krajów chciałoby ten system usunąć z komputerów. MS planował office na linuxa - ale się opamiętał - bo to byłaby śmierć Windowsów.

Co do 10-tki: stary system z nowym ubraniu. Tak pokrótce. Dlaeczego stary? Poczytaj kretynie trochę zamist tu siedzieć i tłuc powtarzające się formułki, które są pozbawione konkretów i agrumentów. Słówkami typu malkontenctwo nie ubierzesz swoich idiotycznych wypowiedzi w argumenty.

Stary system - podpowiedż - stare jądro, którego nie rozwijają od 20 lat, stary system plików - NTFS - archaik którego już nikt nie używa. Popatrz trochę winną stronę - co używa jako systemu plików Facebook , google i inne koncerny IT? Dlaeczego nie wspólpracują z MS w rozwoju 10? Oba zaangażowali się mocno w systemy linuxowe. Czy oni się mylą? Czy nie wiedzą, żę według wielebnego przysżłość do 10? Co oni robią!!!!! FB, google, amazon, centra danych, koncerny przmysłowe, które pozbyły się Windowsa bo zbyt niebezpieczny (patrz elektrownie atomowe), NASA, INTEL, IBM, AMD, ATI, NVIDIA i tak można wymieniać - te firmy łożą kasę na rozwój linuxów. Już dawno doszły do przekonania że Windowsy się skończą.

Idz nawracaj te firmy na Windowsa. Bądż misjonarzem MS u gigantów, którzy go się pozbyli!

Przykra informacja - boże - widzisz koniec Windowsów i nie grzmisz.

  #104 19.04.2016 12:26

Jak jednym kliknięciem na zawsze wyłączyć aktualizację do Windows 10

sir_lucjan   9 #105 19.04.2016 13:04

@przemo188: Trafny komentarz, jednakże i tak usłyszysz tylko, że się mylisz i to Windows 10 wypiera wszystko inne i to jest przyszłość.

Jaziko   6 #106 19.04.2016 14:35

Aleśta się podjarali pojawieniem się wielebnego. Czegoś nie rozumiem - temat jest o nowej kompilacji czy o Nim

Autor edytował komentarz w dniu: 19.04.2016 14:35
tylko_prawda   11 #107 19.04.2016 21:14

@KsProboszcz: Masz rację, Czym byłaby światowa gospodarka bez systemu Linux? Tylko on jest w stanie zapewnić nam stabilność, o jakiej marzyliśmy. Trzeba zrozumieć, że Linux to postęp. A tylko malkontenci nie jadą z postępem.
Ja idę, jedźmy!

tylko_prawda   11 #108 19.04.2016 21:15

@przemo188: Brawo! Świetny komentarz. Nareszcie ktoś napisał sensowna odpowiedź do wielebnego. +1!

dthlfwp   7 #109 19.04.2016 21:18

@tylko_prawda: Nie posądzałem Linuxa o stabilnośc na desktopie. Chyba, że masz na myśli goły system, same jadro + podstawowe narzedzia? Bo chyba nie piszesz o niedorobionym KDE 5 czy Gnome 3? Tutaj nie mają startu nawet do takiego bubla jak Windows 10.

tylko_prawda   11 #110 19.04.2016 21:20

@dthlfwp: Mam na myśli środowiska takie jak LXDE, XFCE. Lub bez środowiska.

AntyHaker   23 #111 19.04.2016 22:09

@Mirosław1990: Może problem jest po Twojej stronie? Wierz lub nie, ale nigdy nie widziałem czegoś podobnego - NIGDZIE i NIGDY. A przechodzę przez wszystkie wersje testowe, w tym wycieki.

@Jaziko O Wielebnym :P

Mirosław1990   8 #112 19.04.2016 22:28

@AntyHaker: hahaha ciekawe niby jak? Na PC mam Windowsa 10 i działa bez problemu, a tutaj po instalacji cyrk. Nic dziwnego, że to najgorszy system w historii MS zaraz po XP i Viscie.

Mam nagrać cały proces instalacji i wrzucić na YouTube?

AntyHaker   23 #113 20.04.2016 12:02

@Mirosław1990: Sam sobie w drugim zdaniu odpowiedziałeś - dziekuję za wyręczenie.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.04.2016 12:03
xander21   8 #114 22.04.2016 14:55

@KsProboszcz: Tylko, że ja mam 2 rdzenie po 1.33GHz, więc słabo. Każda oszczędność się liczy.

hyouka   9 #115 23.04.2016 17:52

Kolejny bulid na scenie i znów trochę zmian w ustawieniach, o dziwo stabilnie jak diabli i znowu zmiana układu menu start - tak jakby nie wiedzieli jak to zrobić dobrze, totalny random w tej kwestii. 14328 cały czas gonią, pytanie dokąd, dalej brak spójności w gui, choć ustawienia cały czas mają masę poprawek, dodali nawet ikony do podkategorii, wkrótce pewnie będzie to wyglądać jak klasyczny panel ustawień tylko monochromatyczny. Dalej podkreślę to co napisałem na początku, jest stabilnie, a to fast.

AntyHaker   23 #116 23.04.2016 23:48

@hyouka: No jest dość stabilnie, aczkolwiek Messaging Everywhere dalej nie chce mi działać ;s

przemor25   14 #117 24.04.2016 19:28

@Mirosław1990: Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie co jest przyczyną problemu skoro na PC wszystko działa. Zgłoś to i czekaj na odpowiednią łatkę :)

SebaKomp   5 #118 14.05.2016 20:23

@KsProboszcz: Lawinowo jak krew z nosa. Jeszcze żadnego tytułu, który wykorzystuje DX12 nie widziałem. A więc na dziesiątce siedzę na DX11...

KsProboszcz   8 #119 14.05.2016 21:31

@SebaKomp: Zmień punkt widzenia a dostrzeżesz to co teraz jest ukryte. DX12 to prawdziwa perelka, juz wiele tytułów jest pisane pod DX12, bardzo wiele. To wspaniale. Gralem i rizica jest znaczaca. Tak. DX12 to przyszłość rynku gier.

  #120 14.05.2016 22:29

@KsProboszcz: "DX12 to prawdziwa perelka, juz wiele tytułów jest pisane pod DX12, bardzo wiele."

Skoro jest ich tak wiele, to nie będziesz miał problemu żeby wymienić ich, powiedzmy, dziesięć. Czekam.

sir_lucjan   9 #121 14.05.2016 23:19

@Areh: Jest ich dokładnie dziesięć chyba :D

marcelus   5 #122 22.05.2016 14:58

Zmiany i zmiany, a hejterów nie ubywa :D