Anvi OneStart Anvi OneStart

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Anvi OneStart to kolejne narzędzie dla użytkowników systemu Windows 8, które daje możliwość przywrócenia w pełni funkcjonalnego menu Start. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego typu program oferuje możliwość konfiguracji zarówno wyglądu, jak również zachowania niektórych elementów dostępnego menu.

Po zainstalowaniu, Anvi OneStart wyświetla w lewej części paska zadań Windows 8 przycisk Start, po kliknięciu którego wyświetlane jest menu znane z poprzednich edycji systemu Windows. Użytkownik ma do wyboru 2 style menu, klasyczne (jak np. w Windows 7) oraz "kafelkowe" przystosowane do nowego interfejsu Windows 8. Ponadto z poziomu opcji konfiguracyjnych możliwe jest dostosowanie ikony wyświetlanej na pasku, poziomu przezroczystości menu i jego kolorystyki oraz manipulowanie poszczególnymi składnikami.

Domyślnie oferowane za pośrednictwem programu Anvi OneStart menu oferuje wszystkie elementy znane z chociażby Windows 7. Znajdziemy wśród nich przypięte i często uruchamiane aplikacje, mechanizm wyszukiwarki systemowej, odnośniki do narzędzi systemowych czy też przyciski do wyłączania, restartowania komputera itp. Co istotne, użytkownik może dowolnie konfigurować widoczne w menu składniki. Możliwe jest m.in. dezaktywowanie takich pozycji jak przypięte aplikacje, foldery systemowe, ostatnio otwierane programy, czy pole Uruchom.

Ponadto program zezwala na zarządzanie zachowaniem ikony użytkownika. Nie zabrakło także opcji konfiguracji lokalizacji uwzględnianych podczas pracy wbudowanej w menu wyszukiwarki. Dzięki swoim możliwościom Anvi OneStart uważany jest przez wielu jako najlepszy z dostępnych odpowiedników menu Start dla Windows 8.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygodny interfejs
program nie rozwijany, działa tylko na Windows 8
ocena użytkownika
19.10.2016 12:04 • Recenzja do wersji 1.0

Program bardzo fajny, używałem kiedyś na początku drogi z Windows 8. Niestety aktualnie nie jest rozwijany i na Windows 8.1 nie chce się uruchomić. Wielka szkoda bo pomimo braku polskiego interfejsu program spełniał swoje zadanie a jego obsługa i konfiguracja była bardzo prosta. Plus na pewno za wygodny interfejs.