Apache 2.4.41

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery WWW i FTP (dla specjalistów IT)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Apache to darmowy serwer HTTP z udostępnionym kodem źródłowym, który cieszy się ostatnimi laty ogromną popularnością (według różnych źródeł około 50% z wszystkich wykorzystywanych serwerów) pośród zwykłych użytkowników i różnej wielkości przedsiębiorstw.

Charakteryzuje się modułową budową oraz współpracą z wieloma popularnymi językami programowania i bazami danych - m.in. PHP, MySQL itp. Apache pomimo wielu swoich niedoskonałości - np. podatność na ataki typu DoS - jest nieustannie rozwijany i wykorzystywany jako środowisko, na którym działa wiele popularnych stron i sklepów internetowych czy for dyskusyjnych. Kolejną, bardzo ważną zaletą Apache'a są duże możliwości konfiguracyjne i dostępność dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS.

Najnowsze wydania serwera wyposażone zostały w interfejs graficzny, który znacznie ułatwia i przyspiesza proces jego konfiguracji.

Uwaga!

  • Twórcy serwera Apache udostępniają bogatą dokumentację (niestety jedynie w angielskiej wersji językowej), w której znaleźć można informacje na temat zmian w nowych wydaniach oraz instalacji i konfiguracji serwera wraz z jego poszczególnymi modułami. Dostępna jest ona na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Współpracuje z PHP 5.6
brak
ocena użytkownika
04.08.2015 09:38 • Recenzja do wersji 2.4.12

Najlepiej używać jakiegoś WAMPa. VertrigoServ całkiem nieźle się spisuje:
http://vertrigo.sourceforge.net

Bardzo często aktualizowany i mają najnowszego Apache'a 2.4.16

Bardzo popularny z mnóstwem dokumentacji, Dostępny na wszystkie popularne platformy
Nie znalazłem:)
ocena użytkownika
27.02.2015 21:31 • Recenzja do wersji 2.4.10

O serwerze Apache nie jeden napisał już niejedno. Nie widzę sensu kolejny raz pisać tego samego. Wspomnę jedynie, że program ten pierwszy raz pojawił się w połowie 1995 roku i szybko stał się najpopularniejszym serwerem WWW. Ja swoja przygodę z serwerami WWW zaczynałem właśnie od tego programu. Pamiętam, ze pierwsze kroki z tym programem zaczynałem na Linuxie, którego wówczas ie dopiero uczyłem.

Sama instalacja jest dość prosta i ogranicza się (w Windowsie) do kilkakrotnego kliknięcia dalej, W przypadku Linuxa serwer ten można bez problemu znaleźć w repozytoriach, a jego instalacja jest równie prosta jak w Windowsie. Z powodzeniem serwer ten można zainstalować na ustawieniach domyślnych i wszystko będzie działało bez problemów.

Samo środowisko Apache jest dość ograniczone i nie obsługuje zbyt wielu nowych technologii, ale świetnie integruje się z wszelki dodatkami rozszerzającymi jego możliwości. Niejednokrotnie. Serwer ten często można znaleźć w Internecie jako składnik większego pakietu np. Krasnal serv. W takich przypadkach wraz z samym Serwerem Apache dostajemy kompletne środowisko gotowe do hostowania stron.

Również i w przypadku tego programu mogę go polecić z czystym sumieniem dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.