Aplikacja Roku 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

Laureaci organizowanego przez Microsoft konkursu Aplikacja Roku 2005 zaprezentują swoje rozwiązania podczas dorocznej konferencji Industry Solutions Days. Impreza odbędzie się 15 marca w Hotelu Marriott w Warszawie. W związku z tym czas trwania konkursu skrócono do 28 lutego 2005 r.

Konkurs adresowany jest do wszystkich przedsiębiorstw, które tworzą oprogramowanie na platformach Microsoft. Rozwiązania oceni komisja składająca się z ekspertów w zakresie informatyki z polskich uczelni technicznych. Swoje głosy w Internecie oddadzą również Klienci oraz Partnerzy uczestników. Producenci najlepszych aplikacji pojadą na Targi Technologiczne Microsoft w Amsterdamie. Będą również mieli możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań podczas organizowanych przez Microsoft w marcu Industry Solutions Days - największego cyklicznego spotkania biznesowego w Europie Środkowej, adresowanego do menadżerów średniego i wyższego szczebla, z dużych i średnich przedsiębiorstw.

Zdecydowaliśmy się na skrócenie czasu trwania konkursu, aby dać jego laureatom możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań podczas Industry Solutions Days. Konferencja z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, więc jesteśmy przekonani, że wystąpienie przed zebranymi gośćmi będzie doskonałą okazją dla pomysłodawców zwycięskich aplikacji do ich wypromowania - powiedział Janusz Krzyczkowski z polskiego oddziału Microsoft.

Do konkursu do tej pory zgłoszono 28 aplikacji. Programy rywalizują ze sobą o tytuł główny konkursu - Aplikacja Roku 2005 oraz cztery wyróżnienia, które zostaną przyznane w kategoriach aplikacji opartych na platformach: Windows XP, .NET, Office i SQL 2000. Program, który wybiorą internauci otrzyma "nagrodę publiczności".

Wśród zgłoszonych aplikacji znajdują się rozwiązania zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane, np. firma Bitam zgłosiła do konkursu system, pozwalający modyfikować on line aplikacje webowe, bez konieczności wyłączania serwisów internetowych ani ich restartowania. Z kolei firma Telmax zaprezentowała system pozwalający tworzyć i zarządzać nawet najbardziej skomplikowanymi procesami biznesowymi. Jestem przekonany, że jury konkursu stanie pod koniec lutego przed trudnym wyborem - dodał Janusz Krzyczkowski.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronach Microsoft

Warto napisać kilka słów o samej idei konkursu na Aplikację roku 2005. Konkurs ma na celu znalezienie i wyróżnienie polskich rozwiązań, które wykorzystują nowe technologie oraz charakteryzują się wysoką jakością i bezpieczeństwem użytkowania. Aplikacje, pod kątem innowacyjności pomysłu, jakości wykonania oraz ergonomii i bezpieczeństwa, ocenią eksperci z polskich uczelni technicznych. Jednocześnie, za pośrednictwem Internetu, na najlepszy program będą mogli głosować Klienci, Partnerzy oraz wszystkie inne osoby zainteresowane konkursem. O zwycięstwie zadecyduje suma punktów przyznanych przez komisję oraz internatów. Oprócz głównego tytułu - Aplikacja Roku 2005 - przyznane zostaną również cztery wyróżnienia w kategoriach aplikacji opartych na platformach: Windows XP, .NET, Office i SQL 2000 oraz "nagroda publiczności" dla programu uznanego za najlepszy przez internatów.

© dobreprogramy
s