reklama

Aplikacja Science Journal od Google zmieni smartfon w narzędzie badawcze

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O nie zabrakło prezentacji, które rzeczywiście mogą mieć wpływ na najbliższą przyszłość IT. Nic zatem dziwnego, że wśród tego wysypu nowości umknęło kilka mniejszych wydarzeń. Wsród nich należy wymienić premierę aplikacji Science Journal. Pozwala ona zamienić smartfon w narzędzie przydatne podczas prowadzenia prostych eksperymentów naukowych.

Za Science Journal stoi pomysł uczynienia ze smartfona swoistego asystenta eksperymentów naukowych. Zaangażowano bowiem dostępne czujniki do dokonywania zróżnicowanych pomiarów, które mogą stanowić punkt odniesienia dla innych zjawisk będących częścią eksperymentów. Oczywiście nie ma tutaj mowy o bardziej zaawansowanych sprawozdaniach, Google przygotowało aplikację uproszczoną, która najbardziej przyda się podczas prostych eksperymentów na początkowym etapie edukacji.

Aplikacja pozwala mierzyć natężenie światła i dźwięku, a także przyspieszenie urządzenia (w lewo i w prawo, a także do przodu i do tyłu). Pomiary można uzupełniać notatkami, a także zapisywać je w dzienniku, co ułatwi gromadzenie danych porównawczych. W aplikacji zarejestrujemy tekże informacje o czasie trwania danego eksperyment, itd. Możliwości jest mnóstwo, a program Science Journal pozwala uruchomić pokłady wyobraźni. Wszystko osadzone jest w przyjemnym, prostym w obsłudze interfejsie wykonanym zgodnie z wytycznymi Material Design.

Warto dodać, że Science Journal od Google to nie tylko aplikacja, ale cały zestaw przydatnych narzędzi internetowych. Dzięki nim możemy nie tylko eksperymentować, ale też znaleźć inspiracje do kolejnych własnych badań. Są one dostępne na stronie internetowej projektu, a także na łamach specjalnie przygotowanego forum.

Jeśli chcecie przetestować aplikację Science Journal, znajdziecie ją w naszej bazie programów: Android.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama