Aplikacja dla bogatych

Strona główna Aktualności

O autorze

Pewien niemiecki programista, Armin Heinrich, wpadł na ciekawy pomysł. Napisał program na iPhone'a, który pokazuje, że jego właściciel ma dużo pieniędzy do wydania. Działanie programu ogranicza się do wyświetlania ikonki na głównym ekranie oraz tekstu I Am Rich. Po uaktywnieniu wyświetlany jest większy obrazek. Oczywiście aby wszystko się zgadzało potrzebna była odpowiednia cena - 999,99 USD, maksimum na jakie pozwalał App Store, gdzie Heinrich umieścił swój program. Zgodnie z zasadami do programisty trafia 70% kwoty sprzedaży, resztę zabiera Apple.

W ciągu 24 godzin na program wyświetlający za 1000 dolarów małą ikonkę skusiło się osiem osób: sześć z USA, jedna z Niemiec i jedna z Francji. Niestety radość Heinricha nie trwała długo, Apple szybko usunęło program ze swojego sklepu, nie podając przyczyn. Zapewne przyczyną jest negatywny komentarz jaki otrzymała aplikacja po tym gdy jeden z użytkowników kupił go dla żartu a następnie chciał się wycofać z transakcji. Apple zwróciło już mu pieniądze oraz drugiej osobie, która znalazła się w podobnej sytuacji. Heinrich twierdzi jednak, że pozostali nabywcy nie byli zawiedzeni i uważa, że na pewno byłoby więcej chętnych na jego program.

Pomysł Armin Heinrich jest dowodem na to, że w Internecie bardzo ważny jest pomysł. Jeśli jest dobry, można dużo zyskać mało inwestując. Przypomina się tutaj np. strona The Million Dollar Homepage na której swego czasu wystawiono na sprzedaż prostokątną powierzchnię o rozmiarze miliona pikseli, po dolarze za piksel. Jak widać genialnie prosty plan zdobycia miliona dolarów zakończył się sukcesem. Heinrich miał co prawda mniej szczęścia ale i tak sporo zyskał poświęcając na napisanie programu zapewne nie więcej niż kilkadziesiąt minut.

© dobreprogramy