Aplikacja dnia: App Usage

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejsza aplikacja dnia może dostarczyć ciekawe dane na temat tego, jak korzystamy ze swoich smartfonów i ile czasu temu poświęcamy. App Usage monitoruje czas korzystania z poszczególnych aplikacji, ma też wbudowanego menedżera z możliwością łatwego czyszczenia pamięci podręcznej i odinstalowywania.

Monitorowanie

App Usage zbiera dane, gdy ekran smartfonu jest włączony i oczywiście wymaga do tego uprawnień, których opis znajdziemy w FAQ. Jeśli wszystko zostanie prawidłowo ustawione, aplikacja będzie prezentować dane o korzystaniu ze smartfonu na widoku kalendarza, wykresu słupkowego lub osi czasu.

Po wybraniu konkretnego dnia można zobaczyć podsumowanie z obliczonymi trendami w ostatnim tygodniu i miesiącu oraz znów wykres słupkowy, oś czasu i widok szczegółowy, w którym można sortować aplikacje według różnych kryteriów – na przykład czasu korzystania z nich.

W obszarze powiadomień można wyświetlać podsumowania, jak na przykład czas korzystania ze smartfonu w ciągu bieżącej doby i najczęściej używane aplikacje. App Usage ma także wbudowany „upominacz”, który powiadomi, jeśli czas korzystania ze smartfonu przekroczy ustaloną wcześniej wartość.

Menedżer aplikacji

Wbudowany menedżer aplikacji bardzo przypomina ten, który znajdziemy w ustawieniach systemu, ma jednak więcej opcji widoku. Na liście możemy zobaczyć osobno aplikacje systemowe i zainstalowane ręcznie, posortować według czasu używania, rozmiaru i tym podobnych. Ponadto u dołu ekranu zobaczymy ilość wolnego miejsca w pamięci telefonu. Z tego widoku można zdecydować o odinstalowaniu aplikacji lub wyczyścić jej pamięć podręczną.

W szczegółowym widoku każdej z aplikacji możemy znów przeanalizować czas korzystania z niej na wykresie lub osi czasu, zobaczyć podsumowanie, historię instalacji i dodać do aplikacji notatkę.

Warto też zwrócić uwagę na historię instalowanych i odinstalowanych aplikacji. Dzięki niej można łatwo przypomnieć sobie, jakich aplikacji używaliśmy, jeśli zajdzie potrzeba powrotu do którejś z nich lub polecenia znajomym. (Jest to też nieoceniona pomoc przy testowaniu aplikacji opisywanych w tym cyklu.)

Wszystkie dane można wyeksportować w formacie CSV.

App Usage znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Jest dostępna za darmo, ale sporadycznie wyświetla reklamy. Darmowa wersja jest bardzo rozbudowana, ale to wciąż nie jest pełnia możliwości, jaką uzyskamy w płatnej.

© dobreprogramy
s