Aplikacja dnia: Bandsintown Concerts

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dzisiejszą aplikacją dnia jest Bandsintown – zaawansowane narzędzie aplikacja do planowania koncertów i śledzenia tras koncertowych ulubionych artystów, a także aktywności znajomych.

By otrzymywać rekomendacje, należy znaleźć i obserwować ulubionych wykonawców. Można to zrobić ręcznie lub zsynchronizować informacje o nich z Facebooka, Last.fm, Spotify, Google Music, Soundclouda i YouTube'a w ustawieniach aplikacji. Na tej podstawie Bandsintown będzie pokazywać wydarzenia związane z odnalezionymi wykonawcami oraz wykonawcami do nich podobnymi, o ile tylko znajdą się w aplikacji. Można też powiadomić o brakującym punkcie trasy koncertowej, jeśli jeszcze nie ma go w bazie.

Warto też zaznaczyć swoje miasto i promień, w jakim jesteśmy skłonni się poruszać, by dotrzeć na występ.

Podobnie jak na Facebooku, interesujące wydarzenia można oznaczać jako „być może” i „będę”. Jeśli nie zmienimy tego w ustawieniach, aplikacja przypomni o oznaczonych wydarzeniach powiadomieniem.

Lista koncertów została podzielona na kilka kategorii – można obejrzeć wszystkie nadchodzące wydarzenia w mieście, sugerowane (z możliwością dostosowania jak bardzo mogą odbiegać od listy ulubionych), tylko wydarzenia śledzonych wykonawców oraz imprezy, które zostały oznaczone.

Można też przejrzeć aktywność znajomych z Facebooka i obserwowanych artystów, którzy korzystają z tej samej aplikacji. Często bowiem zdarza się, że publikują oni informacje o nowych koncertach lub zdjęcia. Użytkownicy także mogą dodawać swoje materiały do wydarzeń, na których byli. Nie zabrakło możliwości proponowania znajomym interesujących koncertów i udostępniania informacji o nich w serwisach społecznościowych.

Na niektóre wydarzenia można ponadto sprawdzić ceny i kupić bilety bezpośrednio w aplikacji.

Bandsintown jest dostępna dla Androida i iOS-a.

© dobreprogramy