Aplikacja dnia: BusLive

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W ramach cyklu „Aplikacja dnia tym razem proponujemy Wam gratkę dla poruszających się po Krakowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu komunikacją miejską. BusLive czerpie dane udostępnione przez lokalnych przewoźników i pokazuje na mapie aktualizowaną na bieżąco pozycję pojazdów, a także natężenie ruchu i trasy konkretnych linii.

Ekran główny aplikacji pokazuje mapę wybranego z obsługiwanych miast. Nad nim mamy 4 przyciski, pozwalająca przełączyć tryb pracy – wybrane linie, najbliższa okolica (Radar), jadące do oraz możliwość zapisania widoku.

Oznaczenia pozycji pojazdów są aktualizowane co kilkanaście sekund, dzięki czemu można ocenić, czy dojedzie on na czas. To bardzo przydatne, jeśli na przystanku nie ma akurat elektronicznej tablicy z takimi informacjami. Ponadto aplikacja może pokazać natężenie ruchu na wszystkich ulicach w okolicy lub tylko na odcinku, który będzie pokonywał sprawdzany dany pojazd.

Aplikacja jest dostępna za darmo, ale wyświetla dyskretne reklamy. Można się ich pozbyć kupując bilety przez SkyCash – jeden bilet usuwa reklamy na 2 dni.

BusLive jest dostępna dla Androida i iOS-a.

© dobreprogramy