Aplikacja dnia: GIPHY CAM. The GIF Camera

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejszą aplikacją dnia jest GIPHY CAM – narzędzie do tworzenia własnych GIF-ów od razu na smartfonie. Można w niej łatwo nagrać fragment filmu lub zrobić kilka zdjeć, dołożyć do nich efekty, naklejki i napisy, także mówiąc, gdyż rozpoznaje mowę w języku angielskim.

By przygotować własnego GIF-a, musimy nagrać krótki film lub zrobić serię zdjęć. Aplikacja GIPHY CAM ma wbudowaną obsługę aparatu, więc nie musimy jej opuszczać, by to zrobić. Naciskając spust migawki zrobimy kilka zdjęć, zaś przytrzymując go nagramy film.

Już na tym etapie można nałożyć pierwszy efekt – napis, naklejkę statyczną, animowaną śledzącą twarz, zmienić tło lub na cały obraz nałożyć filtr graficzny. Można też mówić, a aplikacja rozpozna słowa i przygotuje napis.

Po nagraniu warto wybrać, jak GIF zostanie zapętlony. Może być odtwarzany od początku do końca, od końca do początku, albo na zmianę (efekt „ping-pong”, identyczny jak „Boomerang” na Instagramie). Sposób zapętlenia wybieramy dotykając symbol w lewym górnym rogu ekranu.

Kolejne filtry i efekty można nakładać po zapisaniu pierwszego GIF-a po dotknięciu „plusa” w prawym górnym rogu ekranu. Nie ma limitu wprowadzonych zmian. Możliwości aplikacji są bardzo szerokie dzięki ogromnej kolekcji filtrów i dodatków, które można dowolnie łączyć. Nowe elementy są dostarczane przez twórców aplikacji co tydzień.

Gotowego GIF-a można zapisać na urządzeniu albo od razu wysłać przez Messengera, umieścić na Twitterze i Instagramie.

GIPHY CAM jest dostępny dla Androida i iOS-a.

© dobreprogramy