Aplikacja dnia: Kalendarz świąt nietypowych

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dzisiejsza aplikacja dnia dostarczy Wam powód do świętowania prawie każdego dnia roku. Kalendarz świąt nietypowych zawiera bazę świąt nieoficjalnych, hermetycznych i odjechanych, pochodzących głównie z Nonsensopedii.

Kalendarz świąt nietypowych wygląda jak zwykły kalendarz, ale na każdym z dni (poza 20 dniami w roku) znajdziemy informację o jakimś święcie. Według niego na dziś przypada Dzień Wegetarian, 14 stycznia zaś Dzień Osób Nieśmiałych. Aktualna data jest oznaczona nieco innym kolorem niż reszta miesiąca.

Aplikacja zawiera także wyszukiwarkę, dzięki której znajdziemy interesujące nas święto. Można też umieścić prosty widżet na ekranie domowym.

W ustawieniach aplikacji możemy włączyć jasną skórkę, kolorową siatkę i widoczność świąt konwencjonalnych w kalendarzu.

Kalendarz świąt nietypowych ma charakter rozrywkowy i w pewnym sensie pokojowy. Nonsensopedia twierdzi, że ostał wymyślony w czasie Pierwszej Wojny Światowej przez Ententę. Dzięki niemu Niemcy mieli świętować tak często, by nie mieć czasu na walkę na froncie. Jak by nie było naprawdę, wszystkie święta są okazją żeby inaczej spojrzeć na świat i docenić różnorodność ludzi, którzy nas otaczają.

Kalendarz świąt nietypowych działa na Androidzie.

© dobreprogramy