Aplikacja dnia: Kitchen Timer Pro (teraz za darmo)

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejszą aplikację dnia polecamy wszystkim amatorom gotowania, którym odmierzanie czasu w kuchni sprawia problemy. Kitchen Timer Pro pozwala zapisać czas potrzebny na ugotowanie lub upieczenie różnych dań i uruchomić kilka odliczań na raz, jeśli przygotowujemy bardziej złożony posiłek.

Korzystanie z aplikacji warto zacząć od zdefiniowania swojego wyposażenia kuchennego (palników, piekarnika, miksera, zmywarki, tostera i innych urządzeń, które pracują przez określony czas) oraz zapisania czasu potrzebnego na przygotowanie potraw. Po instalacji aplikacji znajdziemy tu kilka przykładów, jak gotowanie jajek czy opiekanie chleba. Można też zapisać domyślne odliczanie – na przykład 5 minut.

Głębiej w ustawieniach aplikacji znajdziemy sekcję poświęconą wspomnianemu wyżej odliczaniu domyślnemu (urządzenie, czas, czynność, dźwięk alarmu i opcje usypiania) i sporo innych opcji. Można na przykład włączyć wibracje w czasie trwania alarmu, wybrać ikonę odmierzania czasu, zdecydować o oknie dialogowym po zakończeniu odliczania i widoczności odliczań w obszarze powiadomień, a jeśli pozwalają na to ustawienia systemu, także z ekranu blokady.

Aplikacja nie musi być aktywna, by odliczanie trwało, a w razie potrzeby można sprawdzić pozostały czas lub wstrzymać je z obszaru powiadomień. Największą zaletą aplikacji jest właśnie możliwość wygodnego operowania na kilku timerach jednocześnie, bez potrzeby przechodzenia do tej aplikacji. Jeśli gotujecie ze smartfonem, możecie korzystać z odliczania, gdy na ekranie widoczny jest przepis.

Kitchen Timer Pro działa na Androidzie. Jeszcze przez kilka dni będzie dostępny za darmo.

© dobreprogramy
s