Aplikacja dnia: Nova Launcher

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejszą aplikację dnia z pewnością zna wielu użytkowników Androida. Nova Launcher to jeden z najpopularniejszych alternatywnych launcherów dla tego systemu. Zdobył popularność dzięki szerokim możliwościom konfiguracji, w tym definiowania własnego rozmiaru siatki na ikony aplikacji i widżety.

Podstawowa wersja Nova Launchera jest dostępna za darmo. W niej znajdziemy najbardziej istotną funkcję Nova Launchera – możliwość modyfikacji siatki na ekranie głównym. Pozwala to zmieścić na ekranie smartfonu więcej ikon i widżetów. Ponadto Nova Lanucher pozwala umieszczać obiekty także w połowie siatki. Do tego Nova Launcher jest szybki i lekki.

Szerokie możliwości ma też schowek z listą aplikacji. można w nim ustawić przewijanie w pionie i w poziomie z wybranymi efektami. Nova Launcher daje też możliwość tworzenia własnych docków z aplikacjami, które też można przewijać. Co ciekawe, w docku można umieszczać też widżety o wysokości 1 pola.

Launcher ma też wiele funkcji kosmetycznych, jak możliwość doinstalowania dodatkowych motywów dla ikon programów, możliwość zmieniania kolorów etykiet, folderów czy kart i animacji przejść między ekranami. Można też zapętlić schowek na aplikacje i ekrany, by móc przechodzić między nimi „w kółko”. Swoją konfigurację można zapisać i w razie potrzeby przywrócić lub zastosować na innym urządzeniu.

Płatna wersja Nova Launcher Prime ma ponadto możliwość otwierania ulubionych aplikacji gestami, pokazuje liczbę nieprzeczytanych powiadomień w aplikacjach (wtyczka TeslaUnread) i tworzenia kart na liście aplikacji. Ponadto pozwala ukrywać niepotrzebne aplikacje i ma więcej efektów i animacji.

Nova Launcher znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida.

© dobreprogramy
s