Aplikacja dnia: Thisissand

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dzisiejsza aplikacja dnia może zapewnić rozrywkę osobom lubiącym bawić się kolorami, a także może posłużyć do tworzenia niebanalnych obrazków. Thisissand to narzędzie do malowania kolorowym piaskiem, który sypiemy z góry ekranu ku dołowi.

W Thisissand dostajemy do dyspozycji cały ekran i piasek w dowolnych kolorach. Możemy zmieniać kolory ręcznie lub skorzystać z jednej z losowo wygenerowanych palet, można też zmienić „gęstość” palety, by dobrać tempo zmiany kolorów. W menu znajdziemy próbnik kolorów i generator, pozwalający wybrać jeden kolor lub losowe kolory w ramach jednej palety. Własną paletę można utworzyć przeciągając palec między kolorami i zatrzymując (bez odrywania) w wybranym miejscu. Piasek sypiemy trzymając palec na ekranie w wybranym miejscu, możemy też stuknąć ekran dwa razy, by włączyć automat.

Aplikacja jest dostępna za darmo, ale niektóre jej bardziej zaawansowane funkcje są zablokowane. Jeśli kupimy jej pełną wersję, możemy skorzystać także z płynnego przechodzenia między losowo wybranymi kolorami w ustalonym tempie oraz dobierać kolory na podstawie zdjęć. Ponadto możemy zapisać nie 5, a 100 ulubionych kolorów i palet. Ponadto można korzystać ze zdjęcia jako podkładu pod rysowany obrazek.

Narzędziu do rysowania towarzyszy prosta sieć społecznościowa, ale nie trzeba z niej korzystać. Nawet bez logowania można przeglądać ciekawe prace innych użytkowników aplikacji, podzielone na popularne i nowe. Niestety logowanie jest jedynym sposobem, by zapisać swoje dzieło, chyba że skorzystamy z możliwości robienia zrzutów ekranu na smartfonie.

Aplikacja Thisissand działa na Androidzie i iOS-ie. Rysować można także na stronie projektu, jeśli włączymy wtyczkę Flash w przeglądarce.

© dobreprogramy