Aplikacja do zarządzania kontem od Virgin Mobile już dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Wirtualny operator komórkowy Virgin Mobile udostępnił dla swoich klientów nową aplikację do zarządzania kontem. Aplikacja nosi nazwę Klub Virgin Mobile i jest dostępna dla urządzeń z Androidem oraz iOS-em. Ponadto w sierpniu operator zamierza również wydać wersję dla Windows Phone. Tymczasem przyjrzyjmy się bliżej wersji na Androida.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji zobaczymy ekran logowania. Możemy się zalogować za pomocą numeru telefonu, adresu e-mail przypisanego do naszego konta w Klubie Virgin lub konto w Facebooku. Po zalogowaniu otrzymujemy informację o stanie i czasie ważności naszego konta. Jeśli mamy wykupiony pakiet danych, to aplikacja przedstawi również, ile MB nam jeszcze pozostało do wykorzystania i do kiedy należy to zrobić.

Klub Virgin Mobile pozwala również na edycję danych użytkownika czy zmianę hasła. Niestety z poziomu aplikacji, a nawet strony internetowej operatora, nie można zmienić adresu e-mail, jaki został podany w trakcie rejestracji.

Aplikacja pozwala również na bezpośrednie doładowanie konta. Wystarczy wybrać kwotę doładowania, a następnie sposób zapłaty. Możemy płacić kartą lub za pośrednictwem naszego banku, a transakcja odbywa się przez system płatności PayU. Niestety klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego będą zmuszeni nadal płacić za doładowanie konta, z pominięciem aplikacji od Virgin Mobile, ponieważ mobilna strona banku, na którą jesteśmy przekierowywani, nie wspiera systemu PayU i transakcja kończy się niepowodzeniem. Pełna wersja strony banku wspiera płatności PayU. Przytoczona sytuacja dotyczy jedynie transakcji za pośrednictwem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Bardzo przydatną funkcją w Klubie Virgin Mobile może okazać się opcja dodawania kolejnych numerów. Dzięki temu z poziomu jednego konta będziemy mogli zarządzać wieloma numerami naraz. Proces weryfikacji kolejnych numerów jest bardzo prosty. Na numer telefonu, który chcemy dodać do naszego konta przychodzi siedmiocyfrowy kod, a po wprowadzeniu go do aplikacji, kolejny numer zostaje dodany do naszego konta.

Z poziomu aplikacji mamy również dostęp do kodów promocyjnych dla wielu sklepów, możemy również aktywować dowolny pakiet danych, jeśli mamy wystarczającą ilość środków na koncie. Brakuje tylko historii rozmów czy wysłanych SMS-ów, wraz z kosztem poszczególnych operacji. Takie informacje możemy uzyskać z poziomu strony internetowej operatora, ale w aplikacji również byłyby bardzo przydatne, szczególnie gdy zarządzamy wieloma numerami. Klub Virgin Mobile dla Androida oraz iOS-a możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

© dobreprogramy
s