r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja wykrywająca nastrój...

Strona główna Aktualności

O autorze

Holenderscy naukowcy zaprezentowali program o nazwie MoodViews, który ich zdaniem potrafi wykryć zmiany nastroju Internautów. Aplikacja jest efektem badań nad oddziaływaniem blogów, czyli pamiętników sieciowych.

Badacze z NWO (Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek) przyznali, że MoodViews składa się z kilku narzędzi, które wykrywają nastrój właścicieli blogów podczas wprowadzania kolejnych wiadomości. Każdego dnia program monitoruje około 150 tys. pamiętników internetowych w poszukiwaniu nowych wpisów.

Dane prezentowane są w postaci wykresów graficznych i na ich podstawie można określić ogólne nastawienie Internautów w niektórych miejscach globalnej sieci. Naukowcy zapowiedzieli dalsze prace nad rozszerzeniem funkcjonalności, m.in. o moduł Moodspotter, który będzie w stanie powiązać zmianę nastawienia internautów z konkretną osobą, miejscem albo produktem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.