reklama

Aplikacje z Androida na PC — beta BlueStacks App Player

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

O BlueStacks App Player – programie, który pozwala na PC uruchamiać aplikacje z Androida – mówiło się już w październiku ubiegłego roku. Po kilku miesiącach prac autorzy udostępnili wersję beta, która wprowadza kilka nowości.

Najważniejszą funkcją jest wykorzystanie technologii LayerCake, która płynnie emuluje aplikacje napisane dla architektury ARM na procesorach x86. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania i przyśpieszenia sprzętowego, BlueStacks umożliwia uruchamianie gier ze wszystkimi graficznymi bajerami. Beta programu oferuje również tryb pełnoekranowy (choć na razie wymaga to restartu aplikacji), emulowanie akcelerometru przy użyciu strzałek, a także przybliżanie i oddalanie obrazu poprzez „szczypanie” lub kombinację klawiszy. Oprócz preinstalowanych aplikacji, użytkownicy BlueStacks mogą korzystać z bazy ponad 450 tysięcy programów dostępnych w Google Play, GetJar, Amazon Appstore i 1Mobile.

Beta BlueStacks została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, ale polskie napisy nie wszędzie się pojawiają. Instalator programu waży 3,6 MB i działa na Windows XP, Vista i 7. Program natomiast „nie lubi się” z RocketDock, co może uniemożliwić instalację.

Według Rosena Sharmy, szefa BlueStacks, w ciągu trzech miesięcy od udostępniania wersji alfa program pobrało ponad milion osób, które łącznie użyły ponad 4,5 mln aplikacji. Z jego popularności cieszą się też programiści, których dzieła są teraz dostępne na PC bez żmudnego procesu portowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama