Ośmiościeżny Podróżnik ciągle w drodze

Japończycy z typową dla siebie wstrzemięźliwością podzielili się informacją o rozwoju prac nad nowym - starym jRPG, Octopath Traveler. Gra, która wciąż widnieje pod tym mało marketingowym tytułem, ma łączyć to co najlepsze z czasów świetności takich klasyków jak Chrono Trigger czy Final Fantasy z oczekiwaniami współczesnego gracza. Innymi słowy - starają się zachować bardzo siermiężną mechanikę walki i połączyć ją z nowatorską narracją opowieści z perspektywy 8 dostępnych postaci.

Dlaczego uważam, że szkolnictwo "niewyższe" ma sens

Wpis skierowany do tych, którzy dostrzegając wady systemu edukacyjnego w Polsce i świecie, rozumieją znaczenie istnienia szkół nie tylko jako przechowalni dzieci. Nie jest to prosty temat, bo - jakby nie patrzeć - to co zostanie wpojone w szkole do III etapu szkolnego (do pierwszych klas szkół średnich) jest kluczowe, gdyż to w tym okresie kształtuje się umysł młodego człowieka. Później już tylko introspekcja (analiza swoich zachowań) może "wyprostować" zagubioną osobę.

Dlaczego o tym mówię?

Na świecie od dawna szuka się optymalnego modelu edukacyjnego.

Chciałem kupić nową konsolę, ale mi przeszło

Jestem średnio zadowolonym (to tak się piszę?) posiadaczem konsoli od "Wielkiego N"... dobra, Nintendo. Po co tworzyć aurę tajemniczości, gdy jest tylko 3 producentów z czego dwóch ma "chińskie bajki"? No właśnie, i mam kolejny cudzysłów... lepiej przejdę do rzeczy. 

Przed świętami naszedł mnie duch teraźniejszości, oznajmiając mi, że jestem "średnio zadowolony" z japońskiego handheldu. Natomiast duch przeszłości wypersfadował mi zakup innej konsoli, ponieważ (ponoć) "zawsze chciałem Nintendo, a nie Pegasusa".