Chciałem kupić nową konsolę, ale mi przeszło

Jestem średnio zadowolonym (to tak się piszę?) posiadaczem konsoli od "Wielkiego N"... dobra, Nintendo. Po co tworzyć aurę tajemniczości, gdy jest tylko 3 producentów z czego dwóch ma "chińskie bajki"? No właśnie, i mam kolejny cudzysłów... lepiej przejdę do rzeczy. 

Przed świętami naszedł mnie duch teraźniejszości, oznajmiając mi, że jestem "średnio zadowolony" z japońskiego handheldu. Natomiast duch przeszłości wypersfadował mi zakup innej konsoli, ponieważ (ponoć) "zawsze chciałem Nintendo, a nie Pegasusa". Nie będę oryginalny jak powiem, że trzecia zjawa obiecywała świetną zabawę u konkurencji z ichnimi "exkluzejwami". Tak targany przez trzy duchy konsolowe, zacząłem rozgladać się za ewentualną konsolą korzystną dla mnie pod względem cenowym, jak i rozrywkowym. Z oczywistych powodów rynkowych opcje były dwie: Xkloc i GrajStacja. Ani jednej nie lubię, ale dobra - chce sobie pograć w FullHD na moim FullHD w coś bardziej graficznie zaawansowanego niż Legendę Linka czy okrojonego Duma, to muszę się na coś zdecydować. A z racji tego, że nie lubię półśrodków zacząłem porównywać PS4 Pro z Xbox One X i naszła mnie pewna wątpliwość...

Na początek trzeba sobie zadać fundamentalne pytanie przy zakupie konsoli: Wolisz "chińskie bajki" czy "hamburgery"? A gdy nawet już odpowiemy na to jakże trudne pytanie, kolejne i tak zmieni nasze zdanie. A brzmi ono: "A co mają twoi fumfle i fumfelki w domach?". Jeśli istnieje jakiś diagram doradzający zakupu konsoli, to prawdopodobnie wszystkie strzałki w takowym prowadzą do Soniacza. W życiu spotkałem jedną (1) osobę posiadająca Xkloca, i korzystała z niego rzadziej niż ja z roweru zimą. W sumie dobry przycisk do papieru czy do gromadzenia kurzu pod telewizorem.

Także skoro już mój wybór został dokonany przez społeczeństwo to chociaż chciałbym widzieć w co ja tam będę "pykał" w wolnym czasie ze znajomkami.