reklama

App Inventor - wizualny kreator aplikacji dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google udostępnił kolejny interesujący projekt dla właścicieli telefonów z Androidem. App Inventor for Android jest programem umożliwiającym bardzo łatwe tworzenie aplikacji dla mobilnego systemu operacyjnego Google.

O tym, że stworzony przez Google kreator aplikacji dla Androida jest dziecinnie prosty w obsłudze możemy przekonać się, oglądając krótki film demonstracyjny. W praktyce wszystko odbywa się w trybie graficznym, bez potrzeby pisania kodu czy zaznajamiania się z tajnikami SDK. Kolejne elementy naszej aplikacji budujemy z modułów takich jak przyciski, pola tekstowe czy funkcje wywołujące konkretne akcje. Efekty naszej pracy mogą być natychmiast skompilowane i przeniesione do telefonu. Google pracował nad App Inventor for Android od kilkunastu miesięcy - osoby chcące rozpocząć zabawę z kreatorem mogą skorzystać z kilku przygotowanych przez firmę poradników.

Udostępnienie App Inventor pokazuje determinację Google w promowaniu otwartego modelu współpracy z użytkownikami komórek z Androidem. Jest to oczywisty afront wobec modelu biznesowego Apple, który na wszelkie możliwe sposoby kontroluje, co i w jaki sposób użytkownik iPhone'a może zainstalować w swoim telefonie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama