reklama

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Strona główna Aktualności

O autorze

Aktualizacja Snow Leoparda do wersji 10.6.5, nowa funkcja w wyszukiwarce Google i pogłoski na temat Windowsa 8 - to tylko niektóre z ciekawszych informacji z zeszłego tygodnia.

Apple wydał długo oczekiwaną aktualizację systemu Snow Leopard do wersji 10.6.5. Poprawiono między innymi współpracę z serwerami Microsoft Exchange, a także obsługę drukarek. W minionym tygodniu pojawiła się też aktualizacja pakietu Office 2011, eliminująca szereg krytycznych błędów w zestawie programów biurowych. Poza tym pojawiły się nowe programy na platformę Mac OS X. To SnagIt do przechwytywania zrzutów ekranu i publiczna beta Adobe Audition. Możliwe też, że Apple wkrótce wprowadzi kolejną wersję pakietu iWork - zapewne na początku przyszłego roku.

Google wprowadził w minionym tygodniu kolejną ciekawą funkcję do swojej wyszukiwarki. To Google Instant Preview, narzędzie umożliwiające podgląd stron w wynikach wyszukiwania. Funkcja pojawia się krótko po polskiej premierze Google Instant, który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników. Dobrą wiadomością dla firmy były również statystyki za ostatni kwartał, według których Android jest jednym z najlepiej sprzedającym się systemem dla smartfonów. Urządzenia z oprogramowaniem firmy Google wyprzedziły iOS, a lepszy jest tylko Symbian Nokii. Warto też wspomnieć o pierwszej aplikacji dla Windows Phone 7 jaką wprowadziła spółka z Mountain View. Jak można się domyśleć, program umożliwia korzystanie z wyszukiwarki Google.

Jedną z ciekawszych informacji były pogłoski na temat Windowsa 8. Microsoft stawia na chmurę obliczeniową, stąd też można spodziewać się, że kolejny system będzie zintegrowany z tego typu usługami. Informowaliśmy też o wprowadzeniu Xboksa Live w Polsce, a także spotkaniu szefów Microsoftu i Adobe, podczas którego rozmawiano o wspólnej strategii. Okazuje się również, że Windows Phone 7 na razie sprzedaje się słabo, przynajmniej - w USA. Być może przed Świętami więcej osób skusi się na smartfony z systemem Microsoftu.

Na koniec przeglądu wiadomości proponujemy dwie ciekawostki. Tym razem dotyczą one programów. Mimo zablokowania programu LimeWire do obsługi sieci BitTorrent, aplikacja nie zniknęła z Sieci - właśnie ukazała się jej wersja piracka. Ruszyły testy nowej przeglądarki internetowej do obsługi serwisów społecznościowych takich jak Facebook. Ciekawe, czy doczekamy się też systemu operacyjnego specjalnie dla Facebooka?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama