Apple, Google i Microsoft pozwani za naruszanie patentu

Strona główna Aktualności

O autorze

Trzej giganci rynku IT, Apple, Google i Microsoft zostali podani do sądu za złamanie patentu firmy Cygnus Systems. Chroniona patentem technologia znajduje się w produktach takich jak Windows Vista, Internet Explorer 8, Google Chrome, Mac OS X czy iPhone.

Firma Cygnus Systems uważa, że wspomniane systemy i aplikacje używają chronionej funkcji podglądu plików, która pozwala użytkownikowi na podgląd zawartości dokumentu bez otwierania go. Spółka obrała sobie za cel liderów rynku informatycznego, sprawdza jednak możliwe naruszanie patentu w produktach innych firm i rozważa skierowanie pozwu także przeciwko nim.

Sporny patent został pierwotnie zgłoszony w 2001 roku, ale dopiero teraz Amerykańskie Biuro Patentowe przyznało go firmie. Jeśli sprawa zostanie rozstrzygnięta negatywnie dla Apple, Google i Microsoft, zobowiązani będą zapłacić odszkodowanie i opłaty licencyjne.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję