r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple, Microsoft i Sony kupują patenty za 4,5 mld dolarów

Strona główna Aktualności

Konsorcjum, do którego należą takie firmy jak Apple, Microsoft czy Sony zakupiło patenty od firmy Nortel Networks Corporation. Łączny koszt transakcji wyniósł 4,5 mld dolarów.

Nortel sprzedał w sumie 6 tys. patentów i opatentowanych aplikacji, w skład których wchodzą rozwiązania umożliwiające między innymi korzystanie z sieci 4G, sieci optycznych, usług głosowych w Internecie czy pół-przekaźników. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że dotyczą one przede wszystkim technologii mobilnych i internetowych. Patenty zostały sprzedane konsorcjum, do którego należą spółki Apple, EMC, Ericsson, Microsoft, RIM i Sony, a więc firmy, które mają w swojej ofercie zarówno urządzenia przenośne, jak i usługi internetowe.

Co ciekawe, patenty chciał wykupić wcześniej samodzielnie RIM, jednak oferowana przezeń kwota - 770 mln dolarów - okazała się być dalece niewystarczająca. Zresztą, spadkiem po Nortelu, bankrucie z 2009 roku, interesowały się także inne firmy jak choćby Apple, Sony czy Microsoft. W przypadku dwóch pierwszych spółek sojusz jest o tyle ciekawy, że oskarżają się one wzajemnie właśnie o naruszenie praw patentowych dotyczących smartfonów. Wielkim przegranym sprawy jest natomiast Google, któremu również zależało na przejęciu patentów Nortela. Twórca Androida oferował podobno w kwietniu 900 mln dolarów, został jednak przelicytowany. Obecny zakup musi zostać jeszcze zatwierdzony przez sąd, który powinien zebrać się 11 sierpnia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.