Apple aktualizuje Logic Pro i Logic Express

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Apple wydała aktualizacje popularnych programów Logic Pro i Logic Express. To aplikacje przeznaczone dla profesjonalnych muzyków, kompozytorów czy realizatorów nagrań.

Apple wydał aktualizacje swoich aplikacji do wersji 9.1.2. W Logic Pro i Logic Express poprawiono integrację z komputerami Mac Pro o 6 i 12 rdzeniach. Wprowadzono też rozszerzoną współpracę z systemem iOS dostępnym dla urządzeń mobilnych. Chodzi tutaj o obsługę protokołu komunikacyjnego OSC. Ponadto pliki REC obsługiwane są teraz także w trybie 64-bitowym. Logic Pro wchodzi w skład pakietu Logic Studio, natomiast „lżejsza” wersja aplikacji, Logic Express, przeznaczona jest dla mniej wymagających użytkowników. Oba programy służą do nagrywania i obróbki dźwięku, umożliwiają korzystanie z syntezatorów, filtrów czy edytorów tabulatur. Logic Express w stosunku do wersji Pro posiada ograniczenia dotyczące między innymi miksowania.

Aktualizacje obu programów można pobrać ze stron firmy Apple lub też za pomocą komendy Apple -> Uaktualnienia. Wielkość plików nie przekracza 200 MB. Wersja 9 Logic Pro została wydana w czerwcu 2009 roku, natomiast w styczniu tego roku ukazało się wydanie 9.1, w którym wprowadzono między innymi nowe wzmacniacze gitarowe czy funkcję Flex Time do zarządzania synchronizacją czasową i tempem nagrań.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy