Apple aktualizuje Server Admin Tools

Strona główna Aktualności

O autorze

Server Admin Tools to pakiet narzędzi diagnostycznych, do zdalnej administracji komputerami Apple z systemem Mac OS X oraz tworzenia obrazów do instalacji sieciowych lub uruchamiania na maszynach bezdyskowych, wraz z niezbędną dokumentacją. Najnowsza wersja, oznaczona 10.5.6, jest wymagana do pracy z wydaną niedawno wersją Mac OS X Server 10.5.6. Na komputerze klienckim również wymagana jest najświeższa wersja systemu, czyli Mac OS X 10.5.6.

Server Admin Tools 10.5.6, poza bieżącymi aktualizacjami, zawiera poprawki z poprzednich wersji pakietu, czyli z 10.5.5 i 10.5.3. W najnowszym wydaniu poprawiony został błąd powodujący brak odpowiedzi programu Server Admin podczas zmiany uprawnień plików poza woluminem systemowym. Druga ważna poprawka dotyczy powtarzania pliku KDC na wszystkich komputerach, na których zainstalowano lub uruchomiono system z tego samego obrazu stworzonego za pomocą System Image Utility. Błąd, w poprzednich wersjach, powodował konflikty identyfikacji maszyn w sieci przy użyciu protokołu Kerberos, czyli przykładowo przy łączeniu się z Open Directory. Usługi uruchamiania i instalacji systemu z sieci zostały zaktualizowane, aby obsługiwać najnowsze modele komputerów Macbook, Macbook Pro oraz Macbook Air.

Server Admin Tools 10.5.6 można pobrać za darmo bezpośrednio ze strony wydawcy lub za pomocą menedżera uaktualnień programów, jeśli celem jest aktualizacja zainstalowanych wcześniej narzędzi.

© dobreprogramy

Komentarze