r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple aktualizuje iOS, wyłącza śledzenie użytkowników

Strona główna Aktualności

Zgodnie z zapowiedziami Apple wydał aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS do wersji 4.3.3, która ostatecznie rozwiązuje kwestię nieautoryzowanego śledzenia użytkowników.

Pod koniec kwietnia informowaliśmy o ciekawym „błędzie" w oprogramowaniu Apple, za sprawą którego iPhone oraz iPad z systemem iOS 4.0 zapisywał do pliku informacje o aktualnej lokalizacji i czasie. Dane nie były szyfrowane i umożliwiały szpiegowanie właścicieli telefonów i tabletów Apple. Kilka dni po tym odkryciu firma przyznała, że opisana „funkcja” faktycznie jest obecna w iOS, jednak jej celem nie jest śledzenie użytkowników. Równocześnie korporacja obiecała, że w najbliższym czasie wyda aktualizację iOS, która wyeliminuje ten problem.

Udostępniona właśnie aktualizacja iOS do wersji 4.3.3 zmniejsza ilość pamięci podręcznej, w której możliwe jest zapisywanie informacji o położeniu użytkownika. Ponadto zgromadzone dane o położeniu nie mogą być skopiowane przez iTunes. Ostatnią zmianą jest usunięcie wszystkich danych lokalizacyjnych w przypadku, gdy usługa lokalizacji jest wyłączona. Oznacza to równocześnie, że system nie zbiera żadnych danych o położeniu, gdy usługa jest nieaktywna.

r   e   k   l   a   m   a

Aktualizację iOS do wersji 4.3.3 można zainstalować na iPhone 4, iPhone 3GS, iPad, iPad 2 oraz iPod Touch trzeciej i czwartej generacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.