r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple: dwa głośniki HomePod powinny wystarczyć każdemu

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Można już zamawiać inteligentny głośnik Apple. Z kolei wysyłka do klientów ruszy 9 lutego. Czy warto jednak sięgnąć po ten produkt? Z oficjalnej strony dowiemy się, że oczywiście tak. HomePod jest tak wspaniały, że Apple zaleca kupno aż dwóch egzemplarzy.

Apple spóźniło się z premierą inteligentnego głośnika – Amazon czy Google już od dawna sprzedają własne urządzenia. Duże możliwości i wysoka jakość HomePod podkreślana jest nie tylko przez Apple, ale także przez pierwszych testerów. Głośnik ma bowiem zapewniać świetną jakość dźwięku oraz oczywiście dopracowaną integrację z asystentką Siri.

HomePod zapowiada się na bardzo dobry produkt, ale jego cena do niskich nie należy. Apple wyceniło go na 349 dolarów, czyli sporo więcej niż Google Home – 129 dolarów czy Amazon Echo 2 gen. – 100 dolarów. Owszem, głośnik Apple bliższy jest Google Home Max za 399 dolarów, ale może się okazać, że będziemy potrzebowali… dwóch sztuk HomePod.

r   e   k   l   a   m   a

Na oficjalniej stronie Apple umieszczona jest informacja, że w celu osiągnięcia najlepszej jakości dźwięku, warto kupić dwa egzemplarze głośnika. Mają one zapewnić dźwięk lepszy niż tradycyjna para głośników stereo. Dodatkowo, jak już przyzwyczaiły nas produkty z Cupertino, konfiguracja będzie banalnie prosta – wystarczy postawić drugi głośnik w tym samym pokoju, a zostanie on wykryty i skonfigurowany automatycznie.

Czy jednak wydanie łącznie prawie 700 dolarów stworzy naprawdę świetny sprzęt do słuchania muzyki? Jeśli nie będziemy korzystać z Siri, to może lepiej poszukać dobrej jakości tradycyjnych głośników, a z pewnością za 700 dolarów takie znajdziemy. Można też poszukać tańszej alternatywy, jak chociażby Ultimate Ears BOOM 2. Niektórzy docenią w nich nie tylko niższą cenę, ale także brak konieczności rozmawiania z nimi – nie posiadają wbudowanych mikrofonów i asystentki głosowej. Ponadto, podobnie jak Apple HomePod, głośniki Ultimate Ears także można łatwo łączyć w pary.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.