r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple fałszował dowody aby pogrążyć Samsunga?

Strona główna Aktualności

Serwis AppleInsider poinformował, że firma Apple została oskarżona przez media o fałszowanie dowodów w sprawie przeciwko Samsungowi w Europie.

Analitycy twierdzą, że dowody w toczącym się w Niemczech procesie Apple przeciwko Samsungowi zostały (być może nieumyślnie) „podrasowane”, aby przedstawiać Galaxy Tab 10.1 jako bardziej podobny do iPada 2, niż ma to miejsce w rzeczywistości. W dostarczonych przez Apple do sądu w Düsseldorfie dokumentach zdjęcia przedstawiały Galaxy z innymi niż w rzeczywistości wymiarami ekranu. Za pomocą przeróbki rodem z Painta Tablet Samsunga został zaprezentowany jako bardziej kwadratowy, a przez to bliższy iPadowi. Galaxy Tab 10.1 ma w rzeczywistości stosunek krawędzi 1,46, a nie jak zaprezentowało go Apple 1,36 (czyli niemalże dokładnie taki, jak iPad 2, którego stosunek krawędzi wynosi 1,3). Ponadto w dokumentach Galaxy Tab przedstawiony jest z listą aplikacji, która łudząco przypomina Launchpad z iOS. I jakby tego było mało, ze zdjęć usunięte zostało logo Samsunga. Niby drobiazgi, ale wystarczy pomyśleć jaki wpływ mogą takie zmiany mieć na sędziów.

Błędy w pozwie stawiają firmę Apple w złym świetle, ale nieszczególnie powinny mieć wpływ na przebieg sprawy. „Podkręcanie” rozmiaru tabletu Samsunga przez Apple nie ma większego sensu, gdyż firma z Cupertino w swoich oskarżeniach ani słowem nie wspomina o wymiarach ekranu konkurenta iPada. Pozew mówił jedynie o kopiowaniu projektów: zaokrąglonych rogów tabletu, płaskiego frontu, metalowej ramki dookoła powierzchni pokrywającej przód, wycentrowanego wyświetlacza z marginesem i kolorowych ikon aplikacji. Według prawników firmy Apple Samsung żeruje na dobrej pozycji iPada na rynku i rozpoznawalności marki, gdyż Galaxy Tab 10.1 jest zaprojektowany tak, żeby wyglądał zupełnie jak iPad. Apple zaznaczył również, że żaden produkt przed iPadem nie wyglądał jak iPad.

r   e   k   l   a   m   a

Dziennikarze, którzy badali sprawę, nie byli w stanie określić, czy zdjęcie Galaxy Taba zostało zmodyfikowane celowo przy składzie tekstu. Niektórzy twierdzą, że dostarczone zdjęcia pochodziły z materiałów promocyjnych Samsunga, który sam starał się, żeby jego produkt przypominał iPada. Możliwe również, że zdjęcia pochodzą z trzeciego źródła, więc znalezienie winnego graniczy z cudem. Ale ponieważ samo urządzenie w wersji na rynek europejski nie było w tamtym momencie dostępne, zdjęcia były jedyną podstawą do wnoszenia oskarżeń.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.