reklama

Apple łata QuickTime, iTunes i Bonjour

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Apple udostępniła nową wersję odtwarzacza multimedialnego QuickTime, oznaczoną jako 7.5.5 dla systemów Mac OS X i Microsoft Windows.

Najnowsze wydanie programu eliminuje w sumie aż dziewięć luk bezpieczeństwa w QuickTime oraz dwie w iTunes 8.0, w większości z krytycznym wskaźnikiem ważności. Osiem dla pierwszego z nich rozwiązuje problemy mogące pozwolić na wprowadzenie do systemu i wykonanie zdalnego kodu. Pięć z nich stanowi też zagrożenie dla użytkowników Mac OS X. Ostatnia łatka, przeznaczona dla Windows XP i Vista usuwa usterkę w portach iTunes. Pomyślna eksploatacja luki umożliwiała napastnikowi spowodowanie problemów z prawidłowym działaniem aplikacji poprzez wprowadzenie do systemu specjalnie spreparowanego sterownika, a dalszej kolejności podniesienia uprawnień użytkownika.

Poprawki adresują ponadto problemy m.in. w parserze do obsługi materiałów wideo zapisanych w formacie QTVR, czy obrazów PICT. Usterka w iTunes w wersji dla Maka oznaczona została natomiast statusem "myląca". Wiązała się ona bowiem z wyświetlaniem komunikatu informującego, że włączenie usługi udostępniania nie ma wpływu na działającą w systemie zaporę. Korporacja przygotowała też jedną poprawę dla oprogramowania Bonjour w wersji dla Windows, a także aktualizację firmware iPod Touch.

Poprawki dla QuickTime dla Windows i Maca dostępne są na stronie Apple, możliwa jest także instalacja poprzez wbudowany w program system aktualizacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama