Apple na topie w 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Powoli ale systematycznie, rośnie popularność systemu Mac OS X. Udział w rynku najnowszego systemu Apple szacowany jest obecnie na ponad 9,5%. Tak przynajmniej wynika z najnowszych wyników badań firmy Net Applications.

Jak wynika ze świeżo opublikowanych wyników badań za grudzień ubiegłego roku, udział Mac OS X powiększył się do 9,6%. Jest to wzrost o 0,7 punktu procentowego w stosunku do listopada oraz 2,3 p.p. do tego samego okresu 2007 roku. Wynik ten jest sporym osiągnięciem i zapewne wkrótce przekroczy okrągłe 10 proc.. Tym samym grudzień jest drugim miesiącem z rzędu, gdy systemy Windows zamknęły miesiąc z udziałem niższym niż 90-procentowym notując spadek o prawie pełny punkt procentowy i wynosi 88,7%.

Również iPhone odnotował spory wzrost i jego udział wynosi 0,44% w porównaniu z 0,37% w listopadzie i tylko 0,12 procenta w grudniu 2007. W przypadku Polski, sytuacja Apple nie przedstawia się tak dobrze jak na arenie światowej. Według najnowszych wyników badania gemiusTraffic udział w rynku Mac OS X niezmiennie wynosi 0,3% od przeszło pół roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi