r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple najczęściej pozywaną firmą według Bloomberga

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdaniem serwisu Bloomberg, Apple jest najczęściej pozywaną w USA firmą zajmującą się technologiami. Pierwsze miejsce zajmuje niezmiennie już od 2008 roku.

Co jakiś czas informujemy na łamach vortalu o kolejnych pozwach dotyczących praw patentowych. Okazuje się, że najczęściej pozywaną firmą jest Apple, której udało się wyprzedzić takie spółki jak Microsoft, Hewlett-Packard czy Dell. Pierwsze miejsce w rankingu firma Steve’a Jobsa zajęła dwa lata temu, rok po premierze pierwszego smartfonu iPhone. Z nim też wiąże się spora część pozwów patentowych, z jakimi boryka się obecnie spółka. Apple pozywany jest zarówno przez gigantów takich jak Nokia, Motorola czy HTC, jak również niewielkie firmy i tak zwanych trollów patentowych.

Apple zazwyczaj odpowiada kontrpozwami, wynajmując w tym celu najlepszych w USA prawników. Jest o co walczyć, bowiem większość spraw dotyczy rynku smartfonów, na którym spółka z Cupertino wyrobiła sobie mocną pozycję. Stąd pozwy na przykład przeciwko HTC i Motoroli, które to sprzedają smartfony z systemem Android. Biorąc pod uwagę, że na rynek właśnie wchodzi nowy system - Windows Phone 7 Microsoftu - w najbliższym czasie pojawią się kolejne pozwy. Miesiąc temu zapowiedział takie praktyki Steve Ballmer.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.