r   e   k   l   a   m   a
reklama

Apple nie przyznaje się do rekomendowania antywirusów

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio szeroko komentowano stronę firmy Apple, na której polecana była instalacja oprogramowania antywirusowego. Strona ta jednak została usunięta.

Bill Evans, przedstawiciel Apple, powiedział, że strona została skasowana ponieważ była stara i nieścisła. Podkreślił, że Mac jest tak zaprojektowany, że od razu wyposażony jest w zabezpieczenia przed zagrożeniami. Dodał jednak, że żaden system nie jest w 100% bezpieczny i oprogramowanie antywirusowe może dać dodatkowe zabezpieczenie.

Strona faktycznie nie była nowa, ponieważ powstała w ubiegłym roku. Aktualizowana była w listopadzie. Nie była więc nowa, wbrew temu co pisały niektóre portale. Fakt aktualizacji wskazuje jednak, że nie była ona zapomniana. Można się domyślać, że byłaby dostępna dłużej gdyby nie powstały ostatnio szum medialny, negatywny z punktu widzenia marketingowego. Evans nie wyjaśnił co należy rozumieć przez nieścisłość strony. Na pewno błędem było takie sformułowanie treści, że sugerowała ona iż dobrym pomysłem jest używanie kilku antywirusów jednocześnie. Programy antywirusowe wymagają bowiem wyłączności do poprawnej pracy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic