reklama

Apple odrzuca aplikację Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple nie zezwoliło na umieszczenie aplikacji Google Voice w swoim sklepie.

Google Voice to aplikacja VoIP dostępna na platformach Android i BlackBerry. Umożliwia przeprowadzanie rozmów głosowych oraz wysyłanie SMSów przez Internet. Google chciało ją udostępnić także dla iPhone jednak zgłoszenie programu do Apple Store zostało odrzucone. Ze sklepu Apple ma być usunięta także aplikacja GV Mobile, która bazuje na Google Voice. Jako powód podano duplikację funkcji iPhone.

Choć Apple nie podało powodu odrzucenia Google Voice, jest jasne, że przyczyną jest firma AT&T, operator komórkowy mający wyłączny kontrakt dotyczący iPhone. Rozmowy VoIP są po prostu tańsze niż tradycyjne i aplikacje taki jak GV zmniejszyłyby dochody AT&T. Podobnie było ze Skype, które zostało dopuszczone pod warunkiem, że będzie korzystać tylko z WiFi a nie z sieci komórkowej.

Oczywiście aplikacje dla iPhone mogą być dystrybuowane także poza Apple Store ale wtedy użytkownik musi dokonać modyfikacji w telefonie umożliwiającej instalację nieautoryzowanego oprogramowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić