Apple oficjalnym właścicielem CUPSa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Apple zdobyła w lutym tego roku prawo własności do kodu źródłowego projektu Common UNIX Printing System (CUPS). Obecnie twórca systemu, Michael R. Sweet, jest pracownikiem Apple i nadal będzie rozwijał swój system.

CUPS jest systemem używanym do obsługi drukowania w wielu systemach operacyjnych typu UNIX. Jest używany jako domyślny w wielu dystrybucjach systemu Linux (Ubuntu, Fedora, SuSE, Gentoo i wiele innych) oraz w systemie Mac OS X, którego częścią stał się w 2002 roku w wersji 10.2 ("Jaguar"). Kod źródłowy systemu dostępny był, i nadal będzie, na licencji GPL2, pomimo faktu posiadania tego kodu przez Apple. Również nazwa i logo nie ulegną zmianie.

Sam Sweet twierdzi, że Apple chce w ten sposób przyłączyć się do promocji rozwiązań z dziedziny wydruku, które są zgodne z przyjętymi standardami, jak używane przez CUPS protokół IPP czy język opisu strony PostScript.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi