Apple otwiera swoje usługi na świat. Teraz każdy może założyć konto iCloud

Strona główna Aktualności

O autorze

Choć usługi i programy Apple'a mają grono zagorzałych zwolenników, trudno odmówić im jednej, dla wielu istotnej wady – są zamknięte w swoim ekosystemie. Przykładowo jeżeli chcemy korzystać z pakietu biurowego iWork, musimy być świadomi, że inni mogą mieć problem z odczytaniem stworzonych przez nas plików. Apple chyba dostrzega ten problem, czego dowodem są zmiany wprowadzone w wersji beta usługi iCloud.

Obecnie, aby móc założyć konto iCloud należy posiadać jedno z wielu urządzeń od Apple. Korzystając z wersji beta może to zrobić każdy. Wystarczy podać podstawowe dane, zweryfikować adres e-mail oraz zaakceptować odpowiednie regulaminy. Nie znajdziemy tu jednak naszego kalendarza, notatek, kontaktów i innych danych znanych z tradycyjnego konta iCloud. Na nowych użytkowników czeka jedynie pakiet iWorks w postaci aplikacji Pages, Numbers i Keynote.

Niestety w naszym kraju ich zastosowanie jest ograniczone z powodu braku wsparcia dla języka polskiego. Dotyczy to także interfejsu. Dodatkowo otrzymujemy 1 GB pamięci na dokumenty. Za pomocą tak stworzonego konta nie zalogujemy się do obecnej wersji programu iCloud dla systemu Windows.

Na chwilę obecną aplikacje webowe iWork nie stanowią konkurencji dla Office Online czy też pakietu Google, jednak jest to znaczący krok w rozwoju usługi. Otwarcie na użytkowników innych niż posiadacze sprzętów z logo Apple może pomóc w jej popularyzacji. Jeżeli chcecie sprawdzić jak sprawuje się pakiet iWork wystarczy skorzystać ze strony iCloud beta.

© dobreprogramy
s