r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple otwiera swoje usługi na świat. Teraz każdy może założyć konto iCloud

Strona główna AktualnościINTERNET

Choć usługi i programy Apple'a mają grono zagorzałych zwolenników, trudno odmówić im jednej, dla wielu istotnej wady – są zamknięte w swoim ekosystemie. Przykładowo jeżeli chcemy korzystać z pakietu biurowego iWork, musimy być świadomi, że inni mogą mieć problem z odczytaniem stworzonych przez nas plików. Apple chyba dostrzega ten problem, czego dowodem są zmiany wprowadzone w wersji beta usługi iCloud.

Obecnie, aby móc założyć konto iCloud należy posiadać jedno z wielu urządzeń od Apple. Korzystając z wersji beta może to zrobić każdy. Wystarczy podać podstawowe dane, zweryfikować adres e-mail oraz zaakceptować odpowiednie regulaminy. Nie znajdziemy tu jednak naszego kalendarza, notatek, kontaktów i innych danych znanych z tradycyjnego konta iCloud. Na nowych użytkowników czeka jedynie pakiet iWorks w postaci aplikacji Pages, Numbers i Keynote.

Niestety w naszym kraju ich zastosowanie jest ograniczone z powodu braku wsparcia dla języka polskiego. Dotyczy to także interfejsu. Dodatkowo otrzymujemy 1 GB pamięci na dokumenty. Za pomocą tak stworzonego konta nie zalogujemy się do obecnej wersji programu iCloud dla systemu Windows.

r   e   k   l   a   m   a

Na chwilę obecną aplikacje webowe iWork nie stanowią konkurencji dla Office Online czy też pakietu Google, jednak jest to znaczący krok w rozwoju usługi. Otwarcie na użytkowników innych niż posiadacze sprzętów z logo Apple może pomóc w jej popularyzacji. Jeżeli chcecie sprawdzić jak sprawuje się pakiet iWork wystarczy skorzystać ze strony iCloud beta.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.