Apple pokona ładowanie bezprzewodowe ładowaniem przez ruch?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Amerykański urząd patentowy opublikował treść złożonego w czerwcu wniosku opisującego system ładowania urządzeń elektronicznych poprzez ruch ludzkiego ciała. Podobnie jak w przypadku innych tego typu rozwiązań, propozycja Apple'a także wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej w cewkach.

Aby uzyskać sensowne parametry takiej ładowarki potrzeba jednak sporo cewek, a najlepiej żeby udało się umieścić je w cienkiej i lekkiej obudowie iPhone'a. Projektantom tego wynalazku udało się opracować metodę „nadrukowania” kilkuwarstwowego, ale nadal cienkiego układu cewek na małej powierzchni w taki sposób, aby zmiany pola magnetycznego wytwarzały siłę elektromagnetyczną. To jednak nie koniec — wzbudzony przepływ prądu ma podobno wystarczyć do ładowania baterii urządzenia mobilnego.

Taki układ, zależnie od jego wydajności, może zapewnić iPhone'owi czy iPadowi „wieczne życie” lub po prostu wydłużać odczuwalny czas pracy na baterii przez doładowywanie jej w ruchu. Tylko czy tym rozwiązaniem uda się pokonać technologię Qi, która dotarła do najnowszych Lumii?

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza